Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ha lovat veszünk ugye az már...

Ha lovat veszünk ugye az már nyilván el van nevezve, de át lehet nevezni ha én máshogy szeretném hívni? Fog rá hallgatni?

Figyelt kérdés
2013. febr. 15. 14:58
 1/6 anonim ***** válasza:
70%
Attól függ. Nemhiszem, hogy érdemes egy lovat ilyesmivel összezavarni, főleg, ha három éves kor felett van. Van egy ilyen ló barátnőm lovardájában, hogy át akartak szoktatni egy másik névre egy hét éves lovat, de nemhogy nem szokott át, de annyira összezavarták, hogy se a mostanira, se a régire nem hallgat.
2013. febr. 15. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én nem ajánlom. Vagy nagyon speciális esetnek kell fennállnia. Mi mikor lovat vettünk 8 évvel ezelőtt, akkor kupectől vásároltuk, kérdeztük a nevét, azt mondta ló. Így mi neveztük el, kb 1-2 hónap volt mire a 9 éves ló megtanulta a nevét. Közben lekértük a csikóbélyegzésiét és kiderült mi az igazi neve. Lóútlevél igényléskor a csikóbélyegzésiben szereplő nevet kell beírni, és ha nem egyezik a hívónévvel, akkor azt zárójelben mögé írják, pl Virág (Roxanne).

Lóútlevélben is meg lehet változtatni a ló nevét, de annak megkérik az árát.


Én nem neveznék át egy lovat, ha tudom az eredeti nevét. Te sem örülnél, ha eddig Julcsinak hívtak volna, holnaptól meg Katának, csak összezavarodnál.

2013. febr. 15. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Mi nagyon gázos névvel vettük a lovunkat, át is neveztük. Semmi baja nincs belőle, hallgat rá, jön, tudja, ha hozzá beszélünk, bár szerintem inkább a hangunk és a hangsúly számít, mint maga a szó.

Utána pedig megtudtuk a csikókori nevét, ami nagyon jó lett volna, de így már még egyszer nem neveztük át.

2013. febr. 15. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az én lovam becsületes neve nekem nagyon nem tetszett, sőt. Már az előző tulajnak sem, ő nevezte át, az általa adott tetszett, azt megtartottam, de semmi baja nincs, ha átnevezed, úgy hívod, ahogy akarod, a hangsúly a fontos, gyorsan megtanulják, mi az, ami rájuk vonatkozik, mi az, amit rá használsz.
2013. febr. 15. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
65%
Ja igen, annyit hozzá, hogy LÓRÓL beszélünk, nem EMBER-ről. Nem fog összezavarodni, vagy megsértődni, bedurcázni, hisztizni. Ha eddig Karcsi volt, holnaptól attól még lehet Ebédjegy, ha neked az tetszik.
2013. febr. 15. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
51%
Bármikor elnevezheted a lovat! Ha szereted és ezt Ő is érzi bármilyen általad kiválasztott névre hallgatni fog! Az én 10 éves lovunknak nem is tudtuk az eredeti nevét! Elneveztük,szerettük ,hamar hallgatott a nevére! Később a lóútlevélben megtaláltuk a törzskönyvezett nevét,nem foglalkoztunk vele! A LÓ SE! Azóta is azt általunk adott névre figyel!
2013. febr. 15. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!