Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ez mit jelent a lovaknál?

Ez mit jelent a lovaknál?

Figyelt kérdés
Terepen "bólogat", fel-le emelte a fejéta pacim. Ez mit jelent? Túl szorosan fogtam volna? Vagy éppen ellenkezőleg, vidámság jele? :O

2013. febr. 15. 19:04
 1/7 anonim ***** válasza:

Ennyi leírásból akár mindkettő lehet. Ha inkább rángatta, akkor szárat kért, de terepen általában minden ló jókedvű, szívesebben is megy.

Ha lépésnél fordult elő, akkor egyszerűen csak felkínált egy bólogató mozgást, ez nekik természetes.

2013. febr. 15. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nàlunk van egy kanca, Bella ès ha unja a benti munkàt, akkor bólogat, amúgy rossz szokàs is lehet.
2013. febr. 16. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
az én lovam akkor szokott bólogatni, ha szárat kér, akkor adok neki és a földet előszeretettel vizsgálja :D
2013. febr. 16. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Milyen jármódban bólogat, és hogyan? Mert az sántaság jele is lehet.
2013. febr. 16. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Lépésben! Próbáltam adni szárat, de továbbra is csinálta... :O Kétlem, hogy unta volna a munkát, mert terepen voltunk, ráadásul nagy sár volt, még lépésben is alig tudtunk menni, nagyon kellett figyelni.
2013. febr. 16. 14:07
 6/7 anonim ***** válasza:
akkor én sántaságra gondolnék kapásból, lépésben annyira általában nem érződik, mint ügetésben
2013. febr. 16. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 liaison válasza:

Az én lovam minden évben két hétig csinálja ezt: nyár elején, amikor egyik pillanatról a másikra iszonyú sok kis bogár kel ki. Zavarja, h belemegy a szemébe, fülébe.


De láttam már lovat, amelyik "zavarában" csinálta és egyszerűen nem koncentrált emiatt eléggé a feladatra. Viszont elég kellemetlen dolog, szóval mindenképpen meg kell találni az okát és a leszoktatás módját.

2013. márc. 4. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!