Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mennyi idő kb. belovagolni...

Mennyi idő kb. belovagolni egy hobbiterepre használt 3-4 éves csikót, hogy biztonságosan végig tudjon menni egy két-három órás terepen nem profik alatt is?

Figyelt kérdés
2013. febr. 16. 19:17
 1/6 anonim ***** válasza:
Aktívan kb 1 év, de alapvetően a személyisége dönt, lehet, hogy még 20 évesen se lesz biztonságos iskolaló belőle.
2013. febr. 16. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ez attól függ, mit értünk nem profi alatt, ugyanis abszolút kezdőt ugye eleve nem viszünk terepre, 3-4 órásra meg főleg nem.

Ami még számít, hogy a csikót is fel kell készíteni egy ilyen terepre. Fontos a terep típusa, hogy a ló mennyire ijedezős, vagy mennyire menős, mekkora lovaskontrollt igényel, hogy el lehessen rajta lovagolni (hiszen teljesen már minden ló terepen, mint iskolázás közben egy négyszögben, pl). Aztán ott van a ló természete is, ami azért nem elhanyagolható.

Én az egy évet kicsit soknak érzem, de mivel sok minden belejátszik, így akár az is reális lehet.


Az meg baromság, hogy ha hobbi, akkor nem kell mindent tudnia... Pont, hogy mindent kell, mert csak az a ló tud jól kiszolgálni, amelyikben van kellő tudás hozzá...

2013. febr. 16. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Az első nyergeléskor ráült valaki futószáron pár párcre, nem volt gond.

Alig két hét után engem felkaktak rá egy csoportos terepezés alkalmával (régóta lovagoltam ott, de nem voltam profi, a többiek viszont még annyira sem.)

Első alkalommal hibátlanul vitt végig két órás terepen,alig akartam elhinni, legközelebb viszont már kétszer lerepültem róla. Abba is hagytam a lovaglást, elveszett belőlem a biztonségérzet.

Tudom, nem a ló volt a hibás, kérdés, én vagy a vezető??

2013. febr. 16. 20:44
 4/6 anonim ***** válasza:

Egyértelműen annak a hibája, aki a csikóra felültetett. Egyébként ez sok helyen így működik, ahol a tulajdonos nem hajlandó belovaglóra költeni.


Alapvetően 3 hónapra vállalnak belovaglást, de hogy a ló kezdők alatt is szépen fog-e menni az leginkább a természetétől és a tapasztalataitól függ. Ha eleinte jól is megy, gyenge lovas alatt hamar rájön, hogy mit kell tennie ahhoz, hogy megszabaduljon a munkától. Én azt mondom, 4 évesen nem való még kezdők alá, még ha maga a szentlélek, akkor sem, mert el kell mélyíteni a tudást, amit a belovaglás alatt megszerzett.

2013. febr. 17. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A vezető a hibás. Ahol így lovagoltatnak, azt a lovardát felejtsd el. Keress olyat, ahol a kezdőket futószárra ültetik tapasztalt iskolalovakon, és addig le sem veszik, amíg nem stabil az ülése, és a segítségei, és még ez után sem rohannak vele terepre, csak akkor, ha már biztosak benne, hogy képesek egyben hazahozni is...
2013. febr. 17. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Sokat befolyásol a ló jelleme, van olyan amire soha nem lehet biztonsággal felültetni egy kezdőt, mert mondjuk túl menős, ijedős, makrancos (csak az alatt megy akin érzi hogy rendbeszedi a fejét ha kell), de általában fiatal lóra (ha még a jellemi adottságai meg is vannak) nem szoktak kezdőket tenni, mert mint a gyerek még könnyebben elkalandozik, és hirtelen megijed, kevés a tapasztalata stb. Az hogy egy adott lovat mennyi idő belovagolni, az sokban függ, nemigazán lehet nap, hét pontossággal megálapítani, mert nem mindegy, hogy hetente, vagy naponta dolgoztok vele (ki, milyen a tudása), milyen időtartamban, satöbbi...
2013. febr. 17. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!