Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miben más a vágta és a galopp...

Miben más a vágta és a galopp érzésre mennyire hasonlít?

Figyelt kérdés
2013. febr. 16. 19:36
 1/10 anonim ***** válasza:
52%
Pont ma galoppoztam először :D A lovam mindig lemarad a többitől, általában nem használok pálcát, most a seggére csaptam, hogy ne maradjunk le öt méterre. Erre megfeszítette magát és elkezdett úgy galoppozni, mint a fene. Abban más, hogy gyorsabb a tempó. Ugyanúgy kell kiülni, mint a vágtát :)
2013. febr. 16. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
:) azt hallottam h ilyenkor olyan mintha lerepülne a fejed és ezért kell kitartásban.
2013. febr. 16. 19:39
 3/10 anonim ***** válasza:
54%
Hogy értve kitartásban? A szárba nem kapaszkodhatsz, bárhogy is megy a ló alattad... A galopp általában az angol telivérekre jellemző úgy istenigazából.
2013. febr. 16. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Úgy istenigazából bármilyen féle-fajta ló tud galoppozni...


Érzésben annyi a különbség, hogy laposabban mozog a ló, nem olyan kerekek az ugrások, mint vágtában, illetve érezni a négy ütemet a három helyett.

2013. febr. 16. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

annyival egészíteném ki hogy galopp közben - akaratlanul is - sírsz, mert a menetszél miatt könnyezik a szemed.

Szőrén azért egész más, mert szőrén szinte nem is érzed, hogy galoppban ott van alattad a ló, olyan laposan mozog és olyan gyorsan.

2013. febr. 16. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
huuh köszi mindenkinek :)
2013. febr. 16. 22:19
 7/10 anonim ***** válasza:
Én sosem sírok galopp közben, lehet ez a kobak miatt van, vagy csak nem érzékeny a szemem.
2013. febr. 16. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
A galopp az angol megnevezése a vágtának. Hivatalosan semmi különbség... Amire a többiek gondolnak, az a vágtafokozás, az összeszedett vágta helyett (némileg tágabb kerettel)...
2013. febr. 18. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó, ez nem így van. :)

A galopp a negyedik alapjármód, annyiban különbözik a vágtától, hogy négyütemű, nem három, vagyis az átlós lábpár nem egyszerre, hanem egymás után ér talajt (külső hátsó, belső hátsó, külső első, belső első). Angolul a vágta canter, a galopp pedig gallop.

2013. febr. 18. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
igen így már válaszoltatok :) köszi :)
2013. febr. 19. 14:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!