Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hová tart ma a lókiképzés?

Hová tart ma a lókiképzés?

Figyelt kérdés
Tulajdonképpen nem szívesen kötök bele a híres lovasokba, mert nagyon jelentéktelen még a tudásom lovaglás terén, de azt már tudom, hogy a ló homlok-orr vonala nem eshet soha a függőleges mögé. Akkor mégis miért van, hogy híres és elismert díjlovasokról látni olyan videókat, akiknél ez a hiba megmutatkozik, valamint a lovaknak messze nem a tarkójuk a legmagasabb pontja? Ha ez hibának minősül, hogyan nyerhetnek az említett lovasok nagydíjakat?

2013. febr. 17. 23:28
 1/2 anonim ***** válasza:
43%

1-10-es skálán értékelnek, nyilván lehet, hogy ez pl. hiba, de tegyük fel, hogy minden más tökéletes. Szerintem egy-két díjugratónál, zsokénál nagyobb hibákat is találni... :)

Illetve nyilván egy verseny az mindig stressz helyzet.

2013. febr. 18. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
84%

A galopp és a díjugratás nem szubjektív, a kérdező a díjlovaglásról beszél.


A lovaglás folyamatosan változik, amit 100 éve jónak hittek, az ma már elavult. Az más kérdés, hogy ez az irány sokaknak nem tetszik, többek között nekem sem, de majd meglátjuk, hogy mi lesz belőle. A sportág abba az irányba megy, amit a bírók diktálnak. Ha több pontot adnak bizonyos típusú mozgásra, akkor azt fogják kihozni a lovakból, mert a sport rengeteg pénzt hoz és visz, ha egy helyesen képzett lovat lepontoznak, nagyon erős lelkiismeret kell ahhoz, hogy továbbra is úgy folytassák a képzést, ahogy helyesnek látják, mert az anyagiak rovására megy. A többség olyan módszert választ, amivel a ló a lehető leggyorsabban adott szintre felhozható, akkor is, ha belerokkan.


A rollkur-ről: úgy nyerhetnek nagydíjakat, hogy mindez a melegítőben történik és nem a négyszögben. Egyébként már szabályozva van a melegítés során rollkurben töltött idő, hogy ez mennyire hatásos, azt nem tudom.

2013. febr. 18. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!