Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért baj hosszú száron...

Miért baj hosszú száron lovagolni a lovat?

Figyelt kérdés
Csak hobbi szinten lovagolok.
2013. febr. 20. 17:07
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Nem tudom, mióta lovagolhatsz, ha ezt sem tudod. A ló nem reagál annyira a hosszú szárra, mint az összeszedett, rövidebbre, mivel a zabla úgy egyértelmű jelzéseket ad. Próbáld meg egy izgágább lóval terepen a hosszú szárat és majd kiderül, miért baj.
2013. febr. 20. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
65%

Én meg azt nem tudom, hogy miért kell egyből letámadni a kérdezőt...

Egyébként, ha arra gondolsz, hogy hosszú szárra lerágatni, akkor azt lehet csinálni, sőt, kell is, mert akkor nőni fog a lónak a kezed iránti bizalma, és könnyebben be fogja adni a fejét. Ha meg úgy gondolod, hogy teljesen hosszú, lógó, lötyögő szárral lovagolni, akkor az azért lesz nehéz, mert, igen, nehezebben fog reagálni a segítségekre. Bár, egy idomított lónál ahhoz nincsen köze a szárnak, hogy merre fordul a ló, mert akár külső állításban is megy körön, meg lógó szárral, csak csizmasegítségeket adva is :)

2013. febr. 20. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

y fiatal herélt telivérről van sz.

Nem teljesen lötyőgő szárra gondoltam. Egy rohanós lovat lovagolok, eleinte (amikor elkezdtem ezt a lovat lovagolni) rohant feszes szárat fogtam, majd fokozatosan egyre kevesebbet. 2,5 hónap után már szár nélkül is nyugodt marad, nem rohan, teljesen megbízható ló lett belőle.

2013. febr. 20. 17:29
 4/9 anonim ***** válasza:
Én is csak hobbiból lovagolok, de én úgy gondolom, hogy egy hobbilónak kell a legtöbbet tudnia... Nekem mondjuk ügetőm van, tehát nem telivér. Ő szépen támaszkodva is tud közlekedni, kereken, a hátát feladva, nem rohanva. A szárba nem kapaszkodni kell, a fordulatoknál, állításoknál is jelző értéke van, de a támaszkodáshoz, a ló szájával lévő kapcsolathoz szükséges, hogy ne lötyögjön...
2013. febr. 20. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Azért baj, mert nincs kapcsolat. Ha mégis lenne, mert a ló a szár után nyúlna (ami önmagában jó, lásd lerágatás) akkor viszont túlságosan előre kerülne a súlypont. Finom kéz kell és egy dekákat fogó ló, sem a túl rövid, sem a túl hosszú szár nem ideális.
2013. febr. 20. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
És akik kötőfékkel /nyakmadzaggal lovagolnak?
2013. febr. 20. 17:59
 7/9 anonim ***** válasza:
46%
Egyáltalán nem baj, nem tudom ezt a hol halottad, csak ugyebár vannak következményei, vagy jobban mondva mindennek megvan a helye. Ahogy mondod pl kötőfékkel is lehet lovagolni, vagy ott a western. Arról nem is beszélve, hogy sokszor fölösleges is szárat tartani, pl egy lesétáltatánál nyugodtan odaadhatod a szárat a lónak, nem kell körcsösen tartani akkor is... Másik oldalról meg ugye vannak olyan feladatok, ahol kontakt nélkül nem boldogulsz, vagy éppen ahogy esik úgy puffan alapon működik majd a dolog.
2013. febr. 20. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Szia! :)

Tuti biztos,hogy nincs köze a ló nyugodtságának a szárhoz,ha a "feszes" alatt nem a kapaszkodó módszert értetted!

Nagyon nem jó ha feszes a szár,puhának,lazának kell lenni,onnét tudod,hogy a lovad neked dolgozik,és nem magának :) A Lazát természetesen úgy értem,hogy rövid száron is laza,könnyű,és nem szakad le a fél karod a lovaglás végére :) Ha a ló támaszkodik,akkor minden könnyebb vele :) Nálam még az indítások,állítások is szebbek..viszont ha nincs száron,akkor nem ügetésből szépen átsiklunk lépésbe,hanem lerobbanunk,és nem szépen beemeli magát a ló ügetésbe,hanem egyszer hirtelen beugrik,mint vágtába... Nem jó hosszú,lötyögő száron menni,mivel elveszted a ló felett a kontrollt,és akkor van baj! Szolíd esetben csak egy nagykörön elvisz a vállán,és valahol a Cnél köttök ki,viszont egy ugrásnál lehet belőle simán vágtából állj,aminél meg nem valami kellemes,ha ráborulsz a rudakra,mivel a lovad nem érez semmilyen kapcsolatot,késztetést,hogy ugorjon :)

Remélem segítettem! :)

2,5 éves hobbilovaslány

2013. febr. 20. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Aki kötőfékkel lovagol is kell, hogy tartsa megfelelő szármértéket, a nyakmadzaggal is ugyan úgy fel kell igazítani a lovat.


A westernt ne keverjük bele, mert aki nem westernben lovagol, nem tudja mi az a neck reining, az igenis kell, hogy kapcsolatot tartson a ló szájával.

2013. febr. 20. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!