Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Rándulás? Lovam hátsó lába...

Rándulás? Lovam hátsó lába megcsúszott vágta közben.

Figyelt kérdés

Egy ideig folytattuk az edzést, de egyre rosszabb lett a lába, majd leraktuk lépni, hátha jobb lesz de csak rosszabbodott a helyzet, fájlalja ügetésben.

Nem is forrósodott fel a lába és nem is dagadt fel. Alcombi résznél vettem észre, hogy felkeményedett, talán egy picit nagyobb, de semmi mást nem találok rajta. Hűtésre elég hamar visszahúzódott a duzzanat is, pár óra múlva már nem tudtam eldönteni, hol kenjem be annyira!


A kérdésem, hogy a rándulás mennyi idő alatt gyógyul meg? Azon kívül, hogy hűtöm vízzel és kenem jégzselével, lóbalzsammal, még mit tudnék megtenni a gyógyulása érdekében? Valóban rándulás, vagy valami komolyabb ilyen enyhe tünetekkel? Mennyit mozgassam és milyen jármódokban? Futószár vagy lovas alatt?


2013. febr. 20. 23:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Pár nap pihenő és kenegetés rendbe hozza. Ha 2-3 nap múlva is sántít, akkor doki.
2013. febr. 20. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ínszalag szakadás feltűnt volna már szerintem, meghúzta, megrántotta nagy valószínűséggel (bár ha nem megfelelő a bemelegítés, és hamar rátértek vágtára, akkor előbb-utóbb előjöhetnek ilyen jellegű gondok is). 1-2 napig ne ülj rá, hanem futószáron dolgoz vele, nyereg legyen rajta, és kantár, kis lépés, második-harmadik nap fele kis ügetés mindkét kézre, mert állni hagyni mindig a legrosszabb döntés. A vágtát picit pihentesd, na nem hetekig, de 4-5 napig, az megterhelőbb lehet neki.
2013. febr. 20. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ugyanez történt nálunk is, csődörke megcsúszott s utána fájlalta bal hátsó lábát lépésben is. Orvost hívtunk, lóbalzsammal kenegettük. Pihentettük. Doki hetente jött megnézni. Valami injekciót is kapott de nem tudom mit. Végül a 4. hét pihenő után mondta hogy fokozatosan kezdhetjük terhelni.
2013. febr. 21. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Remélem nálunk olyan 3-4 nap alatt enyhül. Akkor kézen sétáltatom, majd aztán pár nap után futószáron ügettetem egy kicsit, és ha már jó, akkor mehet a vágta.

Egyébként jól elő lett melegítve, arra ügyelek mindig, előtte 35-40 perc lépés ügetés volt, talán még kicsit túl sok is.

2013. febr. 21. 08:53
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget mindenkinek :)!
2013. febr. 21. 08:54
 6/12 anonim ***** válasza:

A futószáron való ügetés nem a legjobb ötlet, mert körben valamelyik oldalát jobban terheli.

Nekünk most a paci a karámban megrántotta a lábát, de semmit sem éreztünk, csak, hogy biceg, doki kijött, gyulladás csökkentő, két hét boxfogság, egy hét napi 10 perc séta, majd egy hét múlva, ha minden oké, 5-8 perc ügetés, egyenes vonalon, lovassal, persze nem mondom, hogy nem lehet elfordulni, de nem futószár. Ha most lesz minden rendben, mert egyenlőre ebben a fázisban vagyunk, akkor jövőhéten 20 percet is ügethet.... Szóval elég nagy pihenőket kell nekik hagyni és a futószárat nekünk egyenesen nem tanácsolták.

2013. febr. 21. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
a futószárat én nem javaslom (bár látatlanban lehet, hogy tévedek) Inkább egyenes vonalon mozgatnám. Ha nincs más lehetőség, csak futószár, akkor mindenképp a fájós lába legyen a külső oldalon. És én abban hiszek, hogy türelem rózsát terem, mindig érdemesebb több időt adni a gyógyulásra, különben visszaeshet, sőt komolyabb is lehet, ha még mielőtt teljesen meggyógyulna, megint túl nagy terhelést kap. Figyeld, ügetésben, hogy biceg-e, ha fáj neki, fog látszani, akkor inkább még hagyj neki időt, és rövideket sétáltasd. A teljes istállófogság szerintem többet árt, mint használ, valamennyit mozogjon mindenképp. Ha nem javul, hívj dokit, ő majd megmondja mit csinálj:)
2013. febr. 21. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Két hét bokszfogság többet árt, mint használ! Nálam olyan eset volt, hogy megrúgták a lovam legelőn, lesántult mellsőre, majd addig kímélte, hogy utána végül a hátsót húzta. Kezdetben kapott egy algopyrin injekciót.

Egy nap se hagytam csak úgy állni, mert az a legrosszabb, ha kicsit húzza is magát, mennie kell, mindkét kézre. Vágtát futószáron hanyagolhatjuk, az kis körön egyébként sem szerencsés, és az már túl megerőltető is lehet a lábának. Persze, hogy jobban terheli az egyik oldalt körön, ez nem baj - figyelni kell éppen ezért, hogy első nap nem 2 órát köröztetjük. A fokozatosság, megfontoltság a kulcs.

2013. febr. 21. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Istálló helyett lehet 2 hetet kinn legelőn, lényeg, hogy ne legyen terhelve. Kint jó levegőn van, annyit és úgy mozog ahogy neki kényelmes és jól esik. Persze arra a két hétre csökkenteni kell a szemes adagját és akkor majd nem fogja szúrni a zab.
2013. febr. 21. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
1 nap pihenés, séta, kenegetés után teljesen tiszta az ügetése. Viszont lépésben látszik egy picit, hogy nyom rá. Valószínű nagyon enyhe a dolog. Kapott tőlem 2 féle hűtő pakolást, meg egy jó minőségű izomlazítót. Minden nap munka előtt hűtöm neki, bekenem. Utána sétáltatom 20-30 percet kézen, lemosom, vízzel hűtöm, és kap rá izomlazítót. Úgy tűnik elég jól hat, mert már alig látszik valami. Ma van a 3. napja, hamarosan megyek hozzá, és írom a fejleményeket :).
2013. febr. 22. 16:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!