Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Székesfehérváron és környékén...

Székesfehérváron és környékén lovardák? Muszály a lovagló nadrág?

Figyelt kérdés
Már régóta izgat a lovaglás ezért úgy határoztam, hogy el fogok menni egy lovardába. A lovagló nadrággal az a problémám, hogy nekem nagyon nem áll jól és kényelmetlen is én inkább a lazább nadrágokat szeretem. És lenne még egy plusz kérdésem: Ugratni muszáj megtanulni?, mert annyira nem érdekel
2013. febr. 21. 08:12
 1/5 anonim ***** válasza:
Fehérváron is van,Úrhidán,Sárpentellén a Milton farm.Van lehetőség :)
2013. febr. 21. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Valamilyen lábhoz simuló sztreccs nadrágra, farmerre feltétlenül szükséged lesz, farmer is jó, vagy ha lány vagy, leggings. Ez nem divat kérdése, a bő nadrág fel fog törni, fel fog csúszni a lábszáradon. Az ugratásról ráérsz még gondolkozni egy-két évig. :) Magyarországon nem divat bevonni az oktatásba, csak ha kifejezetten érdekel.
2013. febr. 21. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Lovagláshoz a lovaglónadrág a legkényelmesebb, a laza nadrágok nagyon csúnyán fel tudnak törni. A lovaglónadrágot azért csinálják olyanra, amilyen, mert lovagláshoz ez a legpraktikusabb, ez véd a legjobban a kidörzsölődéstől. Nem kötelező lovaglónadrágban lovagolni, egy szűk fazonú szabadidőnadrág, amelynek nincs a szára belső oldalán varrása, ugyanúgy megfelel. A laza nadrágot viszont egyáltalán nem ajánlom, a saját érdekedben. De próbáld ki.

Ugratni egyáltalán nem muszáj megtanulni.

2013. febr. 21. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Eleinte sima farmer is jó, érezni fogod ha kidörzsöl, és kell már a lovaglónadrág, de én évekig farmerban lovagoltam, nem zavart. Az a fontos, hogy hosszú zoknit húzz alá, és rövidnadrágot még nyáron se (testvéremnek annyira becsipkedte a kengyelszíj a lábát, hogy műteni kellett, és évekig lóra se ülhetett) Lovaglónadrág helyett tényleg jó más szűk fazonú naci is, de a vastag, hosszú zokni. (esetleg lábszárvédő/csizma, de csak akkor vegyél, ha tényleg tetszik a lovaglás, 1-2 alkalomra drága) Ugratás még egy ideig nem lesz aktuális, én 6 évig nem ugrattam, ráérsz rajta akkor gondolkozni, mikor már elég jól lovagolsz hozzá.
2013. febr. 21. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Móron a Hétkúti Lovaspark elég jó hírű, sose lovagoltam ott, csak egy versenyen voltam nézőként, de az lovak, istálló, és a legelők is szépek, rendezettek volt, meg a gyerekek is ügyesek, tehát valószínűleg az oktatás is jó színvonalú, nekem ez szűrődött le a versenyből. Kicsit messze van Fehérvártól, de az egyik ismerősöm Móron lakott, és Fehérvárra járt iskolába, tehát megoldható, jár arra busz. Azt tudom, hogy a Mórról Pestre menő busznak van a lovarda környékén megállója, szerintem a többinek is.
2013. febr. 23. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!