Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy/ milyen módszerrel...

Hogy/ milyen módszerrel nevelhették ezeket a lovakat, hogy ilyen engedelmesek és mégis boldognak tűnnek? (videó)

2013. febr. 21. 12:08
 1/8 anonim ***** válasza:
Szabadidomítás, de nem nagyon vagyok jártas ebben, így nem tudok többet mondani :)
2013. febr. 21. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szabadidomítással - de ezek cirkuszi lovak, nagyon sok munka van bennük. Gondolom először felszereléssel képzik őket, amik aztán folyamatosan kerülnek le a lovakról. Egyébként az, hogy mennyire engedelmes és boldog a ló (már amennyire boldog lehet cirkuszi ló létére), nem függ a képzési módszertől.
2013. febr. 21. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Igen, csak gondolom, hogy nem lóg rajtuk mindenféle szerszám, nekik is kényelmesebb.

De látszik rajtuk, hogy boldogak nem?

2013. febr. 21. 13:49
 4/8 anonim ***** válasza:
Az én lovam minden felszerelésével együtt is boldog, ha mozoghat, kint lehet a levegőn. Abszolút nem ettől függ, hanem többek közt a bánásmódtól... Ha rendszeresen kapaszkodsz a szájába, akkor nem fog támaszkodni, sőt, menekül a zabla elől - no, ez a ló nem lesz boldog már attól a ponttól, hogy kantárazod.
2013. febr. 21. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy nem boldogok, márcsak azéárt sem, mert éppen benne állnak a hátukba... Egy ló akkor boldog, ha kint legel a végtelen mezőn többedmagával és senki nem zargatja.

Visszetérve a dolgora, bár ezeket szabadidomították, az engedelmes lónak nem feltétle a szabdidomítás, bármilyen stílusban megoldható, a tudás és rengeteg meló az, ami kell hozzá.

2013. febr. 21. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ezek a lovak halálra stresszelik magukat.Én ott voltam az otp világkupán és rá két napra mentek párizsba repülövel aztán olaszország keleti végébe ugyancsak az égen
2013. febr. 21. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
30%
Van egy olyan tanítási mód,ahol csak kézmozdulatokkal,a lovak saját nyelvén(mint látom ezek camarquek,ezért franciául)beszélnek velük.Pálcával hozzájuk sem érnek.
2013. febr. 22. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A francia lovak francia jelnyelvet beszélnek? :))

Édes Istenem...

2013. febr. 23. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!