Kezdőoldal » Állatok » Lovak » A fjord póni mennyit bír?

A fjord póni mennyit bír?

Figyelt kérdés
Egyszer szeretnék egy lovat és mivel kettesével kell őket tartani ezért úgy gondoltam, hogy egy fjord póni lenne, mert imádom őket viszont 170 centi vagyok és 70 kiló. nem lovagolnék rajta sokat csak ritkán, ha elbír
2013. febr. 21. 18:48
 1/5 anonim ***** válasza:
kutya túl mainstream?
2013. febr. 21. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
fjordból is vannak kisebbek meg nagyobbak, mindenképp egy nagyobb-szélesebbet kell választani, nem is feltétlenül tisztavérűt. Nekünk egy nem (tisztavérű) 158 cm körüli hafink van, ő jó nagy meg széles, simán bír 70kg-t. Ha ritkán-kevesen lovagolod és társnak kell csak, akkor nincs gond, de azért 70kg-t határesetnek mondanám egy fjordhoz, bár én bolond vagyok ezekben a dolgokban, ha tehetném, 40kg-s embereket engednék csak lóra, ugyanakkor régen túráztunk huculokkal, ők a 90-100kilót is elvitték, 40-60km hosszan is, kánikulában, mondjuk ők azért edzésben voltak. Főleg a lótól függ, fjord, és fjord közt is van különbség.:) Mindenesetre ló mellé társnak egy mini-sheti is jó, alig eszik, mégis ló. De van olyan ismerősöm is, aki báránnyal tartja együtt a lovát, és rendben vannak teljesen együtt, megy velük terepre a bari is... :)
2013. febr. 21. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Egy erősebb felépítésű fjord, esetleg fjord félvér elbír - még ha látványra nem is a legszebb, de nagyon erős kis lovak.


A fajtaválasztást egyébként nem értem. Amennyit egy fjordért kérnek, annyiból lovat is vehetnél, ami minden szempontból megfelel neked. Ha csak társnak kellene valamilyen költségtakarékos megoldás, én valamilyen kisméretű pónit javasolnék.

2013. febr. 21. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szeretem a fjordokat az első ló is fjord volt amin ültem (akkor még kicsi voltam). Küllemre is tetszik és ez az egytlen póni fajta ami tetszik, mert olyan különleges megjelnése van. persze nem kinézet szerint szeretnék választani
2013. febr. 21. 19:41
 5/5 anonim ***** válasza:
73 kg-s ismerősöm anno ült 160 cm-es kis vékonyka ügetőn, elbírta. Oktatója szintén akörül lehet ránéztire, őt is simán viszi. Egy nagyobbacska fjord már elbír, bár a néha-néha ráülés nem lesz jó megoldás, mert az nem tartja kondiban: szerintem megterhelőbb havonta egyszer leterhelni, mint rendszeresen.
2013. febr. 21. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!