Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ha veszek egy lovat aminek...

Ha veszek egy lovat aminek semmilyen papirja sincs és nincs sütve, akkor útlevél nélkül hogy tudom elhozni attól akitől vettem?

Figyelt kérdés
Szeretnék venni egy lovat, de sajnos sütéstelen és semmilyen papirja sincs. Ha megvettem utába mindenképpen csináltatok neki útlevelet, de amig nincs addig nem tudom elhozni attol akitől vettem?? Vagy hogy tudnám elhozni?

2013. febr. 22. 12:09
1 2 3 4 5 6
 1/52 anonim ***** válasza:
24%
elhozod lábon. :)
2013. febr. 22. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/52 A kérdező kommentje:
Igen. Amugy a sütés helye meddig fájna neki?
2013. febr. 22. 12:27
 3/52 anonim ***** válasza:
0%

Ezt a mostani tulaj csinálja meg, ne Te! Süttesse be a lovát (0-ás sütést fog kapni, a sütés évszámával), és arra már lekérheti az útlevelét. A nélkül nem, és hivatalosan útlevél nélkül nem is nagyon viheted sehova sem.

Másfelől, én meggondolnám, akarok-e egy sütés, és minden nélküli lovat, az ilyenek sokszor amolyan "tanyasi mix"-ek, és valahol azért hátráltatják is a tudatos lótenyésztést, a lovak fejlődését - bár azért akadhat köztük egy-két nagyon jó, de nagyon meg kell nézni.

2013. febr. 22. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/52 anonim ***** válasza:
52%
Aznap még kicsit fájhat neki, másnapra kiheveri a dolgot. Ha nem akarod süttetni, úgy tudom, a chippeltetés már kiváltja azt.
2013. febr. 22. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/52 anonim ***** válasza:
47%

Második, ezt ugye Te se gondolod komolyan? Én annak idején Váchartyánból vettem lovat, akit Debrecenig kellett elvinni. Nyilván poénos lett volna a saját lábán elrángatni addig... Ráadásul ugyanúgy megállíthatnak, és sütés, papírok, minden nélkül leginkább úgy néz ki, hogy épp lopod a lovat (sütés és útlevél nélkül még szerződést se nagyon tudtok ugye írni rá, ami azért is fontos lenne pedig, mert vannak egyes garanciális betegségek, amik ha 2-3 hónapon belül kijönnek, az előző gazdája köteles visszavásárolni).

Ráadásul mondjuk 1-200 km-nél (de már kevesebbnél is) már elég sok megállót és pihenőt kéne közbeiktatni, ez egy több napos túra, amire a lovat fel kell előbb készíteni, tudatos edzéssel, nem csak úgy rápattanni, és menni. Ráadásul szintén kell ekkor az útlevél, amiben benne vannak az oltásai, különben egy lovarda sem engedi be magához - márpedig ilyen időben egy több napos túránál estére lovardába kéne vinni (és persze nem csak a fogadó lovarda, de az új gazda sem látja, valóban volt-e oltva a lova!)

Egyfelől. Másfelől besüttetni drága, ha valaki el akar adni egy ilyen lovat, kutya kötelessége neki megtenni ennek az alapfeltételét - süttetni és papírokat lekérni! Aki erre nem hajlandó, attól pedig nem kell lovat venni.

Szóval nem tudom, ezt úgy pontosan hogy gondoltad, és nyilván nem a szomszédba kéne vinni, mert akkor nincs kérdés - kapun ki, végigmegyünk az utcán, kapun be.

2013. febr. 22. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/52 A kérdező kommentje:
Igen tudok a chippről. De azt mondják hogyha pl ellopják a lovat akkor sütésről egyből be tudják azonositani, chippről viszont nem. Szóval utlevél nélkül hogy hozzam el? Amugy teljesen normális a lô. Nem ilyen szedett vedett hanem egy rendes családé. Csak gondolom nem tenyésztőtöl van. Igen mindennek nagyon pontosan utána járunk.
2013. febr. 22. 12:42
 7/52 A kérdező kommentje:
Hát nincs olyan messze. 20 perce van tőlünk ahonnan a lovat akarjuk venni. Simán ellovagolhatnék vele. De inkább nem kockáztatnék.
2013. febr. 22. 12:45
 8/52 anonim ***** válasza:
Bocs, hogy nem a kérdésre válaszolok, de melyek azok a garanciális betegségek, amiről a 12:39-es válaszoló írt?
2013. febr. 22. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/52 anonim ***** válasza:
59%

Gyakorlatilag szinte teljesen biztos, hogy nem fogja tőled kérni senki a ló papírjait. Amiért viszont fontos, hogy meglegyen, hogy pl. nem tudom, hová viszed, de ha bértartásba, egy tisztességes lovardában kérik a ló oltásainak, vérvizsgálatának igazolását, addig be se engedik. Ezeket pedig csakis és kizárólag a lóútlevélbe jegyzi be az állatorvos. Régebben létezett oltási könyv, ma már nincs ilyen.

Javaslom, hogy beszéld meg a tulajjal a chipezést és indítsátok el a lóútlevél kiváltását.

2013. febr. 22. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/52 anonim ***** válasza:

8-as: szavatossági hiba minden olyan betegség, rendellenesség, amely bizonyíthatóan a vásárlás előtt alakult ki (jellemzően kehesség, karórágás, sántaság, de lehet bármi más, első ránézésre nem látható betegség). A garancia csak akkor érvényes, ha az eladó kijelenti, hogy az adott hibáról nem tud. Ha később kiderül, hogy eltitkolta, úgy vagy vissza kell vásárolnia a lovat, vagy kedvezményt kell adjon az árából. Persze mindez csak arra az esetekre vonatkozik, amikor a jó egyedileg jelölt, tehát egy sütetlen, papír nélküli lóra nem hogy nem vonatkozik, de mivel hivatalosan a ló nem is létezik, tulajdonképpen adásvételi szerződést sem lehet róla írni.


Kérdező: nagyon nagy rizikó így a lóvásárlás, remélem megéri a kockázatot.

2013. febr. 22. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!