Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan lehet elérni, hogy a...

Hogyan lehet elérni, hogy a lovam kövessen? Vagy akár jöjjön oda hozzám, ha vinném ki a legelőről?

Figyelt kérdés
Tehát, hogyha meglátja a kötőféket a kezembe, akkor ne rohanjon el, hanem szívesen jöjjön velem.
2013. febr. 22. 21:40
 1/10 anonim ***** válasza:
40%
Nos. Kedves kérdező, vedd megtiszteltetésnek válaszom, mert rühellek telefonon írni, tehát a továbbiakban mellőzöm az ékezetek használatát :") Tehat. Elszalad eloled? Ugy konkretan amikor mesz erte nem hogy nem megy oda hanem elszalad?! Mert akkor sajnos nincs minden rendben koztetek,meg ha lovaglas kozben idilli is a kep... Szerintem a Parelli-fele szabadidomitas alapjai rendkivul hasznosak meg egy hibatlanul mukodo lo-lovas kapcsolatban is.. Ezen kivul legyel vele sokat a legelon, probald ki hogy odamesz hozza de.nem akarsz tole semmit igazabol csak pl megcirogatod kicsit. Egy jol bevalt modszer: ha semminemu erdeklodest nem mitat orantad, probald ki hogy leulsz/leguggolsz a fube es mondjuk elkezdesz valamit kajalni (mittomen pl ne almat hanem valami nyalokat vagy ilyesmi xd) A lovak nagyon kivancsiak, oda fog menni csak turelem :3 En speciel leguggoltam a karam kozepen es elkezdtem a telomon kockulni :') Azis eleg volt :D Omg... Te jo eg mennyit irtam a kedvedert :"D Huuhh *kifujja magat*
2013. febr. 22. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
33%

Kedves első, véleményem szerint igazán megkímélhetted volna magad...


Tölts vele több időt a karámban, legelőn, akkor is, amikor nem viszed dolgozni, mert így a munkával köti össze a látványodat. Tedd rá a kötőféket, majd kapjon egy marék zabot. Kicsit ápold le, vedd fel a lábait, bármi, ami neked tetszik és neki sem kellemetlen. A kaja nagy motiváció és nagyon jó jutalom. Az sem árt persze ha kellemesen telik a közös lovaglás, de ha vannak is gondok, fontos, hogy a ló számára kellemesen, pozitív élménnyel fejeződjön be.

2013. febr. 22. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Még jót is szórakoztam az írásodon! :))
2013. febr. 22. 22:17
 4/10 A kérdező kommentje:

Akkor az sem baj, ha minden lovaglás után kap jutalmat?

Igazából nem az én lovam, hanem csak én lovagolom amikor időm engedi (sajnos ez havi 3-4 alkalom). Egyébként nem lovagolja senki, csak enni és inni kap.

2013. febr. 22. 22:18
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha a saját lovad lenne, akkor tudnám azt mondani, hogy az én lovam mindig magától odajön. Ha iskolalóról van szó, akkor ne csodálkozz, hogyha meglátja a kötőféket, akkor elszalad, mert már unja a munkát. Havi 3 alkalommal nem lehet egy lóval kapcsolatot javítani, főleg ha egy iskolalóról van szó, akit annyian lovagolnak, hogy képtelenség az összeset az eszében tartani.
2013. febr. 22. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Próbálj meg a bizalmába férkőzni...Gyakran pucold le,sokat dícsérd,ha jót csinált(de ne csak étellel).Néha futószárazd,és ha lovagolsz rajta figyelj a testbeszédére,adj neki szárat ha kéri...Ha meg érzed,hogy már kifáradt,akkor szállj le róla,vidd be a bokszába,pucold le.Néha csak úgy legeltesd vagy sétáltasd meg.A karámban is eltölthetsz vele egy kis időt.
2013. febr. 22. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Adhatsz neki lovaglás után, de nem erre gondoltam, hanem olyan feladatra, amit a ló ismer és szeret és tökéletesen tudja kivitelezni. Vagyis ne kérj tőle olyat, amit valamilyen oknál fogva nem hajt jól végre, ami miatt feszült lehet. Ez lehet egy egyszerű nyolcas, vagy egy jó cavalettin áthaladás, vagy valamilyen magasabb szintű feladat, a tudásotokhoz mérten. Te is szívesebben mész vissza lovagolni, ha sikerélményed van a végén, nem?


Viszont a karámos dolgon nem fogsz tudni változtatni ha csak ilyen ritkán mész ki hozzá.

2013. febr. 22. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

1. vok. Wintersunset: mert? .__. Sajnos nem vagyok kepes ertelmezni sajatos humorodat....

Mindegy, orulok, kerdezo :D

2013. febr. 23. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Hát az a baj, hogy az én lovam is ezt csinálja, de azt még korábban megverte egy kovács mikor patkolni vitték. Azóta volt, hogy fél órát vártam, de az csak nem engedett oda maga mellé. Sokszor elmentem és vártam negyed-fél órát mire lenyugodott és újra bementem hozzá. ha nem volt nálam cucc, simán meg bírtam fogni. Ha látta nálam nem. Sokszor dugdostam előle a kötőféket, ez sokszor bevált ha nem volt időm. De amúgy is érzékeny ló és ha teszel nála egy hirtelen mozdulatot már nyomát se látod.


szerintem is tölts vele időt, egy iskolalónál érthető. Ha én ló lennék tuti ezt csinálnám. :D

2013. febr. 23. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Pivekla ***** válasza:

Én tökéletesen elismerem a természetes lókiképzést mint a ló idomítási módszereinek egyik válfaját, de enyhén túlzásnak érzem hogy amint valakinek problémája akad a lovával már "ki kell parelliznie" belőle... Régen nem volt ez ilyen elterjedt és mégis volt megoldás minden problémára -> A szerető, gondoskodó, felelősségtudó lovas.

A lovadnak nem kell répapálcát suhogtatni a feje fölött hogy tiszteljen és szeressen veled lenni.


Fáj kimondani, de valószínűleg nem igazán élvezi a veled való munkát. :( Ugyebár akkor kerül a fejére kötőfék ha kiviszed a legelőről - ergo jön a munka.

Ez a lovadnak úgy látszik nem egy kellemes elfoglaltság hanem egyfajta kényszer, amit lehet hogy mikor rajta ülsz nem mutat ki még nagyon erőteljes jelekkel, de ha van rá lehetőség akkor megpróbál elmenekülni, kibújni a dolog alól.

Sok minden folyik le egy munka során, tehát sok minden kiválthatja belőle ezt a dolgot, az elsődleges tippem így látatlanban mégis az lenne hogy egyszerűen unja az egészet.

Járjatok el terepre új ösvényeket, tájakat felfedezni, amennyire a talaj engedi járó iskolázzatok, ugorjatok, folyamatosan lovagolj átmeneteket, alakzatokat, mindig legyen valamilyen feladat a számára ami leköti az agyát, ne csak körbe-körbe menjetek, próbáljatok ki új dolgokat!

Vonjatok be bójákat a munkába, azokkal lehet szlalomozni, de beszerezhetsz egy nagy labdát is és tanuljatok meg "focizni", nagyon jó móka a lovas és ló számára is ! :)

Csak a képzeleted szabhat határt a közös munka változatosságának, légy kreatív!


A lovagláson kívül pedig legyenek egyéb elfoglaltságaitok is, kézen elvinni a közelbe sétálni, legelni, vagy akár csak lepucolni és visszaengedni a legelőre amelyik nap nem dolgoztok, ilyen apróságok.

2013. febr. 23. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!