Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi baja lehet? Esetleg kehes?

Mi baja lehet? Esetleg kehes?

Figyelt kérdés
17 éves lovam kb 3-4hete pontosan nem tudokm, köhögni kezdett. Istállóban is néha, van mikor lehajol és úgy köhög. Nem folyamatosan szokott van mikor többet van mikor kevesebbet. Előző héten mikor jó idő volt munka közben kb 2-szer köhögött, nem is hörgött mikor vette a levegőt. Ma és tegnap mikor esett a hó, akkor pedig munka közben többször, istállóban most nem nagyon. De nem csak ő köhög hanem az istállóban még 2 ló is. Lehet a takarmánytól esetleg? Vagy kehes? A takarmány idén nem volt a legjobb minőségü sajnos (lucerna) de a széna egész jó volt. Valakinek volt már tapasztalata ugyanilyennel lóval? Esetleg valami gyógymód? Beszólásokat, rosszindulatot köszönöm nem kérek!!
2013. febr. 23. 12:35
 1/9 anonim válasza:
Állatorvos????????
2013. febr. 23. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Hívj állatorvost, rengeteg baja lehet, innen mi nem tudjuk ezt neked diagnosztizálni, sem azt mondani ,hogy dőlj hátra, úgyse nagy baj.

A fokhagyma jó kehességre, legalábbis valamennyire, de nézesd meg, mert nagyon sok baja lehet, és gondolom Te se örülnél, ha a végén kiderülne, hogy fertőző, és ott pusztulna nem csak ez a 3 ló...

2013. febr. 23. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Lehet kehesség, légúti gyulladás, allergia, bármi. Orvosnak meg kell őket mutatni, majd ő diagnosztizál.


A kehességet kezdeti stádiumban még lehet gyógyítani (az állatorvos állapítja meg, hogy ha kehes is, milyen stádiumban van), a későbbiekben jó esetben is csak szinten tartani lehet gyógyszeres kezeléssel, gyógynövények etetésével, tartási körülmények megváltoztatásával, a takarmány és a karám vizezésével... de az egész csak egy idegőrlő és szomorú szélmalomharc. :(

2013. febr. 23. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Herpeszvírus is okoz ilyen tüneteket, nem tudom, voltak-e ellene oltva a lovak. Sajnos ma Magyarországon akkora a fertőzöttség, hogy ahol ötnél több ló van együtt tartva, szinte biztos, hogy fertőzött az állomány. :-(

Érdemes állatorvos véleményét kikérni!

Ha takarmánygond van, akkor lehet segíteni, kehességen csak egy szintig, herpeszvírus kancáknál vetélést okozhat, érdemes rá figyelni.

2013. febr. 23. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Az enyém ment hivatalos díjugrató versenyeken, szóval szerintem volt, a többit nem tudom. Van még ezeken kívül 3 ló, azoknak semmi baja (pónik)
2013. febr. 23. 13:24
 6/9 A kérdező kommentje:
De ok, azért megnézetem majd orvossal. Köhögésen kívül nincs neki semmi baja... Orvos is kb 1-1,5 honapja járt itt akkor még nem köhögött :-(
2013. febr. 23. 13:26
 7/9 A kérdező kommentje:
Amúgy most lesz takarmány váltás nemsoká mert már elfogy pár nap és jön az új
2013. febr. 23. 13:27
 8/9 anonim ***** válasza:
Mi az, hogy szerinted volt? Szerinted volt oltva? Útlevelében benne van, vissza lehet nézni.
2013. febr. 23. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Tudom,csak nem emlékszem és az útlevele sincs most kéznél nem otthon vagyok
2013. febr. 23. 14:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!