Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Tudnátok segíteni?

Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés
Volt egy lovam csak már öreg volt és eladtam pár hete. és már régóta szeretnék egy másikat, mert ahol most lovaglok egy másik lánnyal ott a lánytól "függök" mivel ő fél a lovon és nem vágtázik sose így nekem se mindig szabad stb. ( ingyen lovaglok így eltűröm ezt ) és már anya is bele egyezett a lóba csak apa nem.. mamám mezőgazdasággal foglalkozik és felajánlotta a lónak a takarmányát. apa azért nem egyezik bele mert szerinte nagyon drága havonta. most azzal bízott meg hogy írjam ki pontosan hogy mennyit eszik egy ló (széna, szalma, zab, abrak mennyisége/ára) próbálgatom keresgélni a neten de alig találom.. tudnátok segíteni, hogy mi mennyibe kerül meg mennyit eszik kb havonta? köszönöm előre.
2013. febr. 24. 18:50
 1/10 anonim ***** válasza:
Ha a nagyid állja a takarmányt, akkor apukádnak mi benne a drága, miért kell kiírni? Hiszen pont ez az, nem kell takarmányt fizetnetek!
2013. febr. 24. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

én sem értem.. mama már mindent fel ajánlott mert már nincs annyi állata mint régen de ugye terem a földjén a takarmány és azt mondta h ad nekem mert ugy se használja fel..

főleg hogy ismerősnél tartanánk.. de keresgetem az adatokat hátha..:/ mert a lóra meg én már össze gyűjtöttem a pénzt..

2013. febr. 24. 19:07
 3/10 anonim ***** válasza:
77%

Takarmányozásról röviden: [link]


Annyit fűznék hozzá, hogy a cikkben említett 8-10 kiló széna elég kevés. Ha nincs legelőtök, akkor folyamatosan a ló előtt kell, hogy legyen. Egy 140-120-as körbála kb. 30-400 kiló, vagyis 10-13 kiló naponta, legalább ennyi elfogy, számolhatsz havonta másféllel. Egy körbála most 10-15 ezer forint. Zabból elég napi 1-2 kiló, ez 30-60 kiló havonta. Mázsája 7 ezer forint, ez 3-4 ezer havonta. Szalmából nem tudom, mennyi fogy, de boxos tartásnál saccra egy bála lehet havonta, az 5 ezer forint. Kovács hathetente 4 ezer, vagyis havonta kb. 2500, ez eddig minimum 20 ezer forint, plusz nyalósó, víz, takarmány- és trágyaszállítás. Eléggé elszaladtak az árak, minden most a legdrágább. Ha vásárolnotok kell, érdemes nyáron mindent megvenni a következő évre.

2013. febr. 24. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Takarmány,szalma:


-Széna most 15000, de ha nyáron be tudtok raktározni,akkor 5000.Naponta 12 kg.Vannak 4 kg-os szénahálók, abból naponta 3x kell adni. Havi 1,5-2 bála. Ha nyáron nappal legelőn van, akkor csak 1 bála,vagy annyi sem.

-Zab kb 70 Ft/kg naponta (munkától függően) 1,5 kg, ez így havonta 3000-4000 Ft

-Szalma kb havi 1 bála, 3000-6000 Ft

-Egyéb takarmány(kukorica, korpa, árpa, búza..) ez is kb 3000-4000 Ft, DE ez nem muszáj


Ha ezeket kapod, akkor a fentiekre nem kell számolnod SEMMIT



-Nyalósó max 500 Ft/hó , ha többet veszel, akkor olcsóbb

-Körmölés: kb 5000 patkolás:kb 10000 2 lábra, ez 6-8 hetente

-Állatorvost nem tudom pontosan mennyi évente, de szerintem, ha elteszel rá havi 2000 Ft-ot,akkor az elég az oltásokra és a féreghajtásra,HA nincs semmi baja a pacinak

-olyasmiket, hogy nyereg, kantár, zabla, tisztítóeszköz, patazsír....csak egyszer vagy ritkán kell venni, szerintem ez megvan 100 000-ből

Természetesen, ha takarmányból egyszerre többet veszel, akkor az sokkal több kiadás, mint a többi hónapban,de hónapra osztva, ha NEM ti veszitek a takarmányt, KKOR AZ KEMÉNY 5000-10 000 FT/ HÓNAP!!!!! Sok sikert a lóhoz:)

2013. febr. 24. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, egyet kifelejtettem, a répát és az almát. Én répát veszek, ha napi 1 kg-ot, akkor az 3000 Ft. Tudom, hogy nagyon kevésnek tűnik az 1 kg, de, ha az otthoni almacsutkát stb-t elviszitek ,akkor több.
2013. febr. 24. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Csak nekem nem áll össze, vagy tényleg bibi van a kérdésben: volt egy lovad, öreg volt, eladtad, megvan a véleményem, de oké. Pár hete eladtad, de már régóta szeretnél másikat - még ezt is értem. A nagyid adna takarmányt - ez is tiszta. De ha volt már lovad, akkor hogy-hogy nem tudod, mennyit eszik, mennyibe kerül a tartása???? Volt lovad, akit eladtál és a neten keresgéled, hogy mennyit eszik a ló?? Fura... Amúgy a többiek leírták, nem ismétlem.
2013. febr. 24. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

3. válaszoló vagyok


Most esett le nekem is, hogy volt egy lova. Háát ezt én sem igazán értem..de lehet, hogy valakinél volt az a ló.

2013. febr. 24. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Gondolom, bértartásban volt az eddigi lova, és nem tudja, ott mit és mennyit kapott, illetve egy idős ló nem is annyit eszik már, mint amennyit egy fiatal, állandó munkában lévő. Az még hozzá tartozik, hogy szerintem egy idős ló már vagy vágó, vagy csikóztatás, ritkán legelő, esetleg élete utolsó napjáig kipasszírozzák belőle a munkát - már, ha eladsz egy idős lovat. Én aggódnék nagyon, mi lesz, mert a legritkább, hogy azért vesznek lovat, hogy kitegyék legelőre, hacsak nem társnak veszik a lovuk mellé, hogy ne legyen magányos.
2013. febr. 24. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
A lovam mamanal volt tartva, mivel tatam tanitott de o meghalt par eve es a lo tolem 60 kmnre kerult.. Hetvegente lovagootam, 23 eves amugy. Azert adtam el mert oreg volt es keveset birtam vele foglakozni es egy olyan beteg kislanynak adtuk oda akit napi 5x inzulinoznak olyan cukorbeteg. Remlven hogy oromet okoz majd neki. A takaranynal a pontos arakat nem tudtam mivel mamamnal volt tartva..
2013. febr. 25. 07:07
 10/10 A kérdező kommentje:
Meg annyit hogy mi az hogy meg van a velemenyed?! Szerintem jol dontottem.... Nem tudtam vele fglalkzni, de elmentem megnezni hogy milyen helye van stb. Es eleg jo. A kislany meg nagyon boldog ugy h nem erdekel masok velemenye :)
2013. febr. 25. 07:09

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!