Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Itt sokszor olvasom, hogy egy...

Itt sokszor olvasom, hogy egy iskolalóról mindig az a vélemény, hogy fásult, agyonlovagolt, stb. Szerintetek ez mindig így van?

Figyelt kérdés
A mi lovardánkban például figyelnek arra, hogy egy ló egy nap max. 1,5-2 órát menjen, és max. csak felet futószáron. Az ugrólovaknak minimum kétnaponta ebből fél-egy óra ugróedzés. Nem érzem úgy, hogy nálunk fásultak lennének, vagy unnák a banánt. Ez nálunk a fentiek miatt lehetséges, vagy csak nem veszem észre, hogy ilyenek?

2013. febr. 24. 21:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
becsüld meg azt a helyet mert elég ritka.........legtöbb helyen napi 3-4órát mennek ezek a lovak pihenő nélkül.Talán ha 1napjuk van ha nem mennek
2013. febr. 24. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Valletta ***** válasza:
100%

Nincs mindenhol így, csak a lovardák többségében. Egyébként egy kezdő ezt nem is nagyon érzi, mert nincs összehasonlítási alapja. Neki még az tetszik, ha úgy kell tolni a lovat, aztán ha átmegy másik helyre, ahol a lovak élnek, ott meg fél...

Minél jobban tudsz majd lovagolni, annál jobban meg fogod tudni érezni, hogy milyen az a befásult, unott, érzéketlen ló.

2013. febr. 24. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Voltam már olyan helyen, hogy átmentek maguktól a szlalompályán. Itt viszont van, hogy megugranak attól, hogy besüt a nap (nem a legkezdőbbnek valók). :D
2013. febr. 24. 21:49
 4/11 A kérdező kommentje:
Van egy ló, aki egy nagyon nyugodt ló, de futószáron egy 7 éves kiscsaj alatt akkorát bakolt vágtában, hogy én megijedtem. :'D De alapból ő nem ilyen, imádom a vágtáját. (:
2013. febr. 24. 21:55
 5/11 Valletta ***** válasza:
Ahogy írod, az arany középutat nagyon nehéz megtalálni, vagyis olyan nyugodt vérmérsékletű, élénk, átengedő, kellően képzett, érzékeny, de nem túlérzékeny lovat venni, amely kezdők alá - és természetesen jó áron - mert a magyar a legjobbat akarja, de ingyen. Mert az, amelyik bakol és a naptól is megijed, nem alkalmas. Persze kell, hogy ilyenen is üljön a kezdő lovas, de a kislányok futószáras lova ne ilyen legyen, én erre nem lennék büszke.
2013. febr. 24. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Amelyik ló mindentől megijed, bakol, az szerintem épp, hogy kicsit talán keveset is dolgozik - lehet, plusz fél óra munka jót tenne nekik, haladó lovas, vagy akár az ottani edző alatt.
2013. febr. 24. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Na és mennyit mennek terepre? Heti min 1-2 terepezés nem árt, sőt épp hogy azt előzi meg, hogy a ló befásuljon.

Sok helyen vannak ugye birkább lovak, melyeket csak kezdők alá adnak, azok nem elég határozottak, inkább csak köröznek velük, nincs semmi izgalom a lónak. Ezekre sok helyen nem figyelnek, ha lenne egy jobb lovas, aki megdolgoztatja őket, patanyomfigurákat lovagolna velük vagy cavaletti soron, terepen menne velük, akkor nem fásulnának be. De azt figyeltem meg, hogy a kicsit jobb lovasoknak adják a problémás lovakat, a rohanós bakolós, ijedőseket. Ok kell néha ilyen is, de számomra nem élvezet az, hogy egy órára kifizetek 2-3 ezer Ft-ot és végig szenvedek a kapott lóval, mert jobban tudok már lovagolni, és egy olyan lovat kapok, melyet már egy hónapja nem vettek elő.

Sajnos ez nem először fordult elő különféle lovardákban. ha pedig "kezdő" lovat kaptam, akkor is csak az óra végére kezdett feléledni, addig meg folyamatosan csizmával kellett tolni, hogy tartsa a kívánt jármódot.

2013. febr. 25. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szia! Nem mindig van így, de a lovardák többségében igen, mivel egyszerűen nincs idő/elég személyzet, hogy odafigyeljenek erre is, esetleg fel sem merül. A lovardákban előfordul, hogy akár 5-6 órát is mennek a lovak, amiket előttem írtak, a 2-3 órás lovas alatt töltött idő még a jobb eset. A megoldás az lenne, hogy időről időre egy képzett lovas, oktató is lovagolja a lovakat, érdekes, új, nehezebb feladatokat lovagoljon, illetve menjenek terepre is, ha csak lovardai munka van egyébként, illetve fordítva is fontos! Hiszen természetesen ha a lovak valahol állandóan terepen mennek kezdők alatt, ugyanúgy automatává válnak. A képzett lovas érzi, hogy mire van szüksége a lónak, hogy fennmaradjon az élénkség. A tapasztalt ló mindig érzi, hogy milyen lovas ül rajta, én ragaszkodom hozzá, hogy néha lovagolja kezdő is a lovamat, mert ez a lónak is jó iskola! Az jó iskolalovakban kifejlődik a képesség, hogy türelmesek legyenek a gyerekekkel, segítsék őket, ugyanakkor ha tapasztalt lovas ült rajtuk képesek legyenek élénken menni, illetve érzik azt is, hogy jókedvükben melyik lovas alatt engedhetik meg pl a vágtában bakolást terepen.
2013. febr. 25. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ahova most én járok ott 11 ló van összesen.Nem tudom direkt-e vagy sem de úgy van beosztva h van, 3 ló aki futószáras iskolaló. Leginkább kezdőknek de őket is szokták pályán/terepen lovagolni haladok. Ritkán,de szokták. Ők talán lehetnek egy kicsit befásultak. Aztán van 3 ló a haladóknak na ők minden de nem befásultak.:D és van még 3 lovacska akik a úgymond "profiknak" a nagyon jó lovasoknak, versenyre készülőknek van, ők azok akiket egy héten max. 3x lehet lovagolni 1-1 órát. Az egyik ló nehezebb díjlovas feladatokra van kiképezve, a másik kettő a legjobb ugró lovak a lovardában. Vagy az edző ül rajtuk vagy csak a felnőtt lovasok, no meg egy 17 éves lányka de egyébként ennyi. Aztán még van 2 mindenes póni akik kocsit húznak, haladok,kezdők egyaránt lovagolják őket,pályán terepen és körkarámban is. szóval nem mindenhol van így azért.

:D

2013. febr. 25. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nálunk 2 órát mennek naponta, egy nap pihenő, kb két naponta legalább 1 terep, nem fásultak.

de sajnos rengeteg olyan helyet láttam, h már alig élnek a lovak :S

2013. febr. 25. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!