Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan érdemes alkudni a...

Hogyan érdemes alkudni a vételárból?

Figyelt kérdés
Konkrétan a megfogalmazásra lennék kíváncsi, hogy hogyan szokás az ilyesmit, hogy ne tűnjek túl pofátlannak se, meg komolytalannak, de mégis jó lenne valamennyit lefaragni a vételárból. Az ár irányár, 600 ezer forint. 100-150 ezret jó lenne belőle valahogy lealkudni, vagy legalábbis megpróbálkozni vele. A ló kipróbálva, egészséges. Tudnátok segíteni, van valakinek ebben tapasztalata, hogy csinálta?
2013. febr. 25. 17:35
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Egészen egyszerűen azt mondod, tetszik a ló, érdekel, de ötszázat tudsz érte adni. Erre majd mond valamit az eladó.

Vettem 450-re kikiáltott lovat 350-ért nyereggel, kantárral együtt. Egyszerűen mondtam az eladónak, hogy nekem 300 van, nincs több, mert nyerget is kell még rá vennem, mert nem lesz jó a hátára a másik lovam nyerge. Erre mondta az eladó, hogy nem adhatja 350 alatt, mondtam rendben, de akkor adja vele a felszerelését is. Megkaptam. :-)

Nem vagy pofátlan, ha alkuszol, a lóvásárlás így működik. :-)

2013. febr. 25. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
600-nak a 150 már a negyede, annyit szerintem nem fog engedni senki sem... Alkudni persze lehet, ill próbálkozni. :)
2013. febr. 25. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Valletta ***** válasza:

450 ezret is be lehet ajánlani kezdésnek, majd kialakul a kompromisszum. Ha irányárat adtak meg akkor számítanak az alkudozásra, mert ők is úgy ítélik meg, hogy kicsit magas ez az ár, de majd meglátják, hogy mennyire ügyes a vevőjelölt. :)


Mondd meg nekik, hogy 450-ért holnap elviszed, vagy ha nem, menj feljebb, de kérj mellé felszerelést (természetesen csak ha nem százezres nagyságrend), vagy szállítást.

2013. febr. 25. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
legtöbben a vételárba belekalkulálják az alkudást is :) (nem csak lovaknál) Mondj rá annyit amennyit akarsz és,h azonnal viszed.Lehet belemegy rögtön,de lehet nem,legtöbb eseteben hívni fog,párnapon belül,h vigyed annyiért(tapasztalat) :) Főleg ilyen takarmány árak mellet.
2013. febr. 25. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

az oktatóm azt csinálta, mikor lovat vett, hogy kerek perec megmondta a tulajnak, hogy 120-at tud adni, ha kell neki akkor kell, ha nem, akkor nme veszi meg

A ló ára 300 000 volt. Az eladónak kellett a pénz, így odaadta neki 120-ért

2013. febr. 25. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, sokat segítettetek, remélem sikerülni fog :)
2013. febr. 26. 12:13
 7/7 anonim ***** válasza:

Lehet pofátlannak lenni, és bemondani 300-at, aztán onnan félúton 450-ben megállni.


Amit viszont a többiek nem mondtak: Nem drága autóval, drága ruhában kell menni lovat nézni, szerződéskötés előtt nem viszünk lószállítót, és nem szabad mutatni, hogy beleszerelmesedtünk egy lóba, mert azt bizony kihasználják. :)

Láttam sokszor, hogy a Ladás vásárlónak 200e volt a ló, a BMW-snek meg 800e.. :D

2013. febr. 28. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!