Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek ez nem hülyeség?...

Míra.4 kérdése:

Szerintetek ez nem hülyeség? (többi lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok,

Van egy barátnőm és elvileg lesz egy saját lova. Ezzel nincs semmi gond csakhogy még ugratni sem tud. Má vettek neki egy lovat kiskorában amikor 5-6 éves volt, de el adták mivel nem gondozta, de a szüleit sem értem hogy várhatnak el egy 5-6 éves gyerektől hogy önállóan gondozzon egy állatot. Nem korai szerintetek neki egy ló.?



2013. febr. 25. 20:25
 1/10 anonim ***** válasza:
Attól, hogy nem tud ugratni még lehet saját lova ha gondozza és lovagolja. Szerintem 5-6 évesnek persze, hogy korai, nem tudja még magától gondozni.
2013. febr. 25. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
De épp azaz hogy egyszerüen nem bírná gondozni, és lehet western nyereggel angol lovagolni, mert ő így csinálja, ja és mutattam neki egyszer egy gyönyörű lovat nem volt túl drága, megvolt minden levele stb.. és jó családból származik, de azt mondta hogy az apjának nem tetszik ezért neki sem...
2013. febr. 25. 20:40
 3/10 Valletta ***** válasza:
81%

Mit lehet ehhez hozzászólni? Ha intelligenciához lenne kötve a lótartás, eléggé megcsappanna az állomány. :)


Majd ha látják, hogy nem gondozza, vagy ha bértartásban lesz és nem jár majd ki lovagolni, esetleg félrelovagolja és baleset lesz belőle, akkor majd eladják. Addig meg azt kap, amit vesznek neki...

2013. febr. 25. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%

Egész csomó olyan ismerősöm van, aki soha nem ugratott még, de nagyon rendesen tartja a lovát. Hobbilovasok, annak egyébként nem rosszak, szeretik a lovukat, szépen bánnak vele, egyensúlyban ülnek rajta, nem tépik a száját, főleg tereplovagolnak és ennyi. Elégedett, nyugis és boldog lovaik vannak, akiket szeret a gazdájuk, törődik velük. Hogy elméletben sem tudják, hogy kell egy lónak feligazodnia? Hogy nem ugrottak életükben sem? Na és? Ettől még nem dől össze a világ. Szóval az, hogy kap a szüleitől egy lovat, egyáltalán nem problémás számomra, feltéve, hogy biztosítják a lónak a tisztességes körülményeket.

Az pedig, hogy egy ötéves nem gondoz lovat, szerintem eléggé evidens. Sőt, egy ötévest még oda se engedünk egyedül lóhoz, megbízhatóhoz se, legalábbis szerintem.

4 és fél éves a nagyobb lányom, van pónija, gondozza is, azon a szinten, ahogy egy ennyi idős gyerek gondozhat egy lovat. Ha kiviszem a lovakhoz és kivezetem neki a karámból a póniját (ridegben vannak), kikötöm, akkor lepucolja, már amennyire tudja, a hátát még rendesen nem is éri föl. :-) Ha ott van velem etetéskor, akkor ő is segít vinni a takarmányt, odaviszi a lova abrakosvödrét, ilyesmi. Szerintem ennél többet ilyen kicsitől nem is lehet várni. Ezt is csak akkor, ha a szülő ott van vele és segít.

Kérdésed egyébként úgy érzem, féltékenységből született... Biztosan te is szeretnél lovat, talán jobban is, mint a barátnőd, csak te nem kapsz. Értem én, hogy ez fáj, főleg, ha úgy érzed, te jobb lovas vagy és többet is hajlandó lennél dolgozni, ha lovad lehetne.

Sajnos a világ nem így működik. Szerintem ne bánd, örülj a barátnőd örömének és gondolj arra, hogy neked is lehet még lovad egyszer és neked is fájna, ha az, aki elvileg barátnőd, így beszélne rólad.

2013. febr. 25. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én sem tudok még ugratni, de nekem is nemsokára lesz egy lovam. Imádom a lovakat és bármit megtennék azért, hogy legyen egy olyan, ami csak az enyém, én gondozom, én lovagolom, bensőséges viszony alakul ki köztünk. Amit az előző válaszoló írt, azzal teljes mértékben egyetértek. Amúgy ha lenne egy ló, ami a barátnőmnek tetszene, de apának nem, akkor evidens, hogy nem vesszük meg. Ne a barátnőm döntse már el, hogy milyen lovam legyen.
2013. febr. 25. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
En a mostani lovamat 11 evesen kaptam a jo bizimert.En se tudtam ugratni de lovam lett.Ez nem nagyon szamit.Viszont az hogy 5-6 evesen lovat kap az nagyon korai.Gondozni se tudja.
2013. febr. 25. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
63%
Két éve van egy ügető kancám, és nem ugrok vele, bár ő elég szépen ugrik, ha kell, de nem erre lett kitalálva, engem pedig egyszerűen nem vonz az ugrás. Most akkor adjam el, mert nem szeretek ugrani? Tanultam ugrani, sose jutottam túl mondjuk az alapokon, mert nem vonzott... Ettől még a lovam naponta mozog, a díjlovaglás alapjait tanulja, szépe fejlődik, mindig át van alaposan mozgatva, sosem kifárasztva. Eleget kap enni, inni, szépen izmolt, nincs elhízva, lefogyva. Nem érzem azt, hogy ez gond lenne, és lovat csak és kizárólag ugrósportra lehet tartani.
2013. febr. 25. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem ő az első ember, akinek úgy vesznek a szülei lovat, hogy túl fiatal, nem tud lovagolni, nem ért hozzá, stb. Olyat is ismertem, aki életében egyszer ült lovon, és a szülei vettek neki lovat úgy, hogy a családból senki sem értett hozzá. Ez természetesen hülyeség. Hogy mi lett később, azt nem tudom, én addig követtem figyelemmel a dolgokat, hogy a lovagolni nem tudó kislányt (kb 10 éves lehetett) elküldték lovas táborba, ahol 0 tudással a hét vége felé ugrattattak vele, persze leesett. Azóta nem tudom, mi a helyzet, gondolom, eladták a lovat. Azt gondolom, mondanom sem kell, hogy piszkosul több pénzük volt a szülőknek a szükségesnél.

Ez a mentalitás jó definíciója lenne a hülyeségnek, csak az a gond, hogy a lótartáshoz elsősorban pénz kell, nem pedig IQ...

2013. febr. 26. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Valletta ***** válasza:
Szerintem pont az írtad le, hogy némi intelligencia is szükségeltetik a lótartáshoz, nem csak pénz. Adott esetben egy kispénzű, lóhoz értő tulajdonos sokkal jobban el tudja látni a lovát, mint egy gazdag, de tudatlan, vagy épp iq-betyár, legyen szó akár csak a bértartás kiválasztásáról (lásd karámozás nélküli tartás közel százezer forintért) vagy magáról a lovaglásról (lásd istállóból-istállóba rotyóvágtában közlekedő bértartó).
2013. febr. 26. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 x) ***** válasza:

Nem értem miért kell ahhoz ugratni hogy valaki jó lovasnak mondhassa magát. Semmit nem jelent. Felraknak egy automata lóra, ugrasz kettőt és már egyből jó lovas vagy? (mondom ezt lelkes ugratóként) Na mindegy nem ez a kérdés lényege csak böki a csőrömet.

Szerintem nincs ezzel semmi baj. 5-6 évesen nyilván senki nem fog tudni egyedül gondozni egy lovat, a szülei hülyesége ha vesznek neki és nem segítenek. Tudom mert az unokahúgom most 8 éves és még mindig sok segítségre van szüksége ha lovakról van szó. De szerintem gyerekkora óta a barátnőd teljesen megváltozhatott, ő is tudja hogy ha nem gondozza a lovát akkor el fogják adni. Hány éves egyébként? Mert 5-6 éves kora óta bőven megkomolyodhatott. Egyébként is, az ő dolga. Ha elég felelősségteljes egy saját lóhoz akkor minden rendben lesz, ha nem akkor meg teljesen mindegy. Persze a lovat ebben az esetben sajnálnám. De szerintem az ő szíve joga eldönteni hogy mi legyen.

2013. febr. 26. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!