Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogyan folytassam a belovaglás...

Hogyan folytassam a belovaglását? (infók lent)

Figyelt kérdés
Kaptam egy 5 éves póni kancát, akit két éve elkezdtek belovagolni, utána pedig nem foglalkoztak vele tovább,futószáron megy, illetve volt rajta már kantár, de nyereg még nem.Az lenne a kérdésem, hogyan folytassam a belovaglását?

2013. febr. 26. 17:55
1 2
 1/18 anonim válasza:
100%
Keress fel egy olyan edzőt aki ért ehhez és kérd meg ,hogy segítsen! (nekem is volt ilyen problémám és bevállt)
2013. febr. 26. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 Valletta ***** válasza:
33%
Ha ez a kérdés felmerül, akkor ne folytasd, hanem kérj meg egy hozzáértőt (elsősorban belovaglóra, vagy versenyző lovasra gondolok), esetleg add bértartással összekapcsolt képzésbe a pónit. Lehet egyedül is próbálkozni, de ha ilyen szinten új ez a téma neked, még véletlenül sem ajánlott.
2013. febr. 26. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
0%
futószár nyereggel kantárral, ne ülj rajta, ugratás vezetve
2013. febr. 26. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Nem idegen a téma, csak kíváncsi vagyok mások módszereire és tapasztalataira. ;) Én amúgy úgy gondoltam, hogy előszőr Parelli játékokkal ,,megalapozom" a kapcsolatunkat, mivel most kaptam, + utána kezdek el vele foglalkozni miután megszokta az új helyét.De nyugodtan javítsatok ki! ;)
2013. febr. 26. 20:39
 5/18 anonim ***** válasza:
Parellizni lehet a belovaglás mellett is, nem ezen múlik a helyes belovaglása, ellenben ajánlott, hogy keress egy hozzáértőt, egyedül ugyanis úgysem tudod mindenre megtanítani, főleg az elején. Ajánlott szakirodalom: [link]
2013. febr. 26. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 Valletta ***** válasza:
52%

Teljesen nyugodtan kijavítalak. ;)

A belovagláshoz első osztályú lovastudásra van szükség, nem Parellis játékokra.

2013. febr. 26. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
én annak idején úgy csináltam (nagyon régen volt, nyilván nem profi ügy volt), hogy először (hónapokig) futószáraztam az egyedet, aztán amikor szóra minden ment neki biztosan, akkor folytattam nyereggel, majd nyereggel lógó kengyellel, aztán a futószárazások végén először csak felültem álló helyzetben, aztán vezették pár métert, aztán vezetgették pár percet, aztán jött az, hogy futószáron ment, és amit szóban kértek tőle, ahhoz én adtam fentről a segítségeket, aztán egyszercsak levettük a futószárat. mindez kb fél év volt. :) olyan helyen, ahol nincs karám, meg semmi. azóta láttam egy délután alatt belovagolni lovat, de azt inkább nem írnám le hogy csinálták, mert nem túl baráti...
2013. febr. 26. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Futószáron kb. 1 hónap, míg megtanul közlekedni, akár nyereggel együtt (az nem számít, általában már előtte hozzászoktatják a nyereghez), míg nyereg alatt, belovagolttá tenni a lovat alap szinten 3 hónapra szokták vállalni.
2013. febr. 26. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 Valletta ***** válasza:
65%
Igen, csak mindez nem belovaglás, hanem beülés. Az, hogy a ló eltűri a lovast, három jármódban közlekedik, még nem belovaglás.
2013. febr. 26. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
51%
Hát a beülésen besírtam az egyszer biztos :) Atyaszentég. Milyen szavakat nem alkotnak:) Beülés....
2013. febr. 27. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!