Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit jelent ebben a hirdetésben...

Mit jelent ebben a hirdetésben a barokkos szó? Illetve mennyit alkudhatunk?

Figyelt kérdés

[link]


Nemsokára elmegyünk családostól, edzőstől, állatorvosostól megnézni ezt a lovat. Arra viszont nem sikerült még rájönnöm mire utal a barokkos stílusú ló? A másik kérdésem pedig az, hogy mennyit lehetne az árából alkudni?Meddig nem pofátlanság lemenni? Mert anya sokallja az árát. Előre is köszönöm a válaszokat:)



2013. febr. 26. 20:33
 1/8 anonim ***** válasza:

Küllemre érti a barokkost. :-)

Nem semmi ára van, megértem, ha anyukád sokallja. Szerintem nincs olyan, hogy pofátlanság, pénz beszél, ha kell a lóvé az eladónak, akkor engedni fog, ha nem sürgős neki, akkor jobban kitartja.

Azt mondják, 10% alku minden kikiáltási árba bele van kalkulálva, de próba szerencse, legyetek ügyesek!

2013. febr. 26. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem tisztavérű, így én 600-nál többet nem adnék érte, hacsak nem keni-vágja a magasiskolás feladatokat is.

A barokkos a megjelenésére utal, a fríznél beszélünk barokkos illetve sportos vonalról, bár ez inkább a tisztavérűeknél fontos, ahogyan a minősítés is.

Ami a másik, mielőtt kimész, kérd meg, hogy aznap kicsit futószárazzák át, mielőtt felülsz, vagy ha ezt nem szeretnéd, talán még jobb, ha ott vagytok, mikor lefutószárazzák (először a gazdája, utána Te, és először felülni is Ő üljön, csak utána Te, így láthatod, hogyan lovagolják, stb), mivel a kihasználatlanság egyes esetekben akár azt is jelentheti, hogy 6 hete nem ültek rajta...

2013. febr. 26. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Így van, November! óta nem lovagolják, írta is, hogy inkább szóljak az edzőmnek, hogy segítsen belovagolni ismét. Szerintem így nem éri meg az árát, de ki van írva, hogy fix ár.
2013. febr. 26. 20:57
 4/8 anonim ***** válasza:

Az, hogy azóta nem ültek rajta, nem feltétlenül jelenti azt, hogy újra kéne lovagolni, oktatóm lova szünetben (télen, nyáron) 3 hónapokra megy ménesbe, kb 2-3 nap alatt ismét munkakész - ő frízezett kisbéri. Amire azonban figyelni kell ,hogy előtte hogy volt belovagolva, és hogy dolgozott, hogy ment. Ha egy ló teljesen kiesik a munkából, hónapokra, annak sokszor oka van, lehet, hogy érdemes másik lovat nézni.

Mindenesetre újra belovaoglni nem kell majd, hacsak nem nagyon alapszinten volt eddig is...

2013. febr. 26. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaidat, nagyon sokat segítettél :) Azért viszek edzőt is, hogy először biztonsági okoból ő próbálja ki a lovat, utána majd én:) Nagyon tetszik a ló, de lehet kicsit magas lesz, mert én is 170 cm vagyok. Mindenképpen szeretném megnézni és ha lehet akkor 650-700-ra lealkudni:)
2013. febr. 26. 21:08
 6/8 Valletta ***** válasza:
69%

Először is a ló kell, hogy megfeleljen, utána van értelme az áráról diskurálni. Szerintem ha ki van írva, hogy fix áras a ló, nem nagyon szeretik az alkudozókat, de majd kiderül. Valószínűleg ha eddig elállt a karámban, ezután is el fog, lehet, hogy kivárják míg valaki megfizeti ezt az árat.


A barokkos a típusára vonatkozik, erősebb, nehezebb, mint a sport típus (bár ugye félvér, szóval...) és a mozgásuk sem olyan jó.


Én azon a véleményen vagyok, hogy annyit adtok érte, amennyit akartok, de ez a ló ebben a formában egy fekete sodrott. Ha frízt szeretnél, akkor várjátok ki az időt míg találtok egy papíros tisztavérűt hasonló árban (vagy akár olcsóbban), vagy 700-800 ezer forintért olyan lovat veszel, ami után a tíz ujjadat is megnyalod hacsak ránézel.

2013. febr. 26. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Először a legjobb, ha a tulaj ül fel, megmutatni, hogy milyen stílusban lovagolták, és írják le, hogy a ló mit tud(ott), amíg dolgozott, mert nagy csalódás lehet, ha aztán később derül ki, hogy eddig sem állt olyan szinten, mint gondoltad.

A legjobb az lenne, ha elkezdenék most futózni 2-3 napig, nyeregben, esetleg fel is ülnének rá, hogy visszahozzák a tudását, munkába vegyék legalább nagyjából, aznap mikor mentek, akkor viszont "istállónyugalomban" megtekinteni, hogy ha akkor hozzátok be legelőről, akkor hogyan reagál, mit csinál.

Magas szerintem nem lesz, meg a frízek szép széles hátúak is. Én mondjuk ennyit nem adnék érte, mivel csak jelleg, ráadásul nem tudni, mennyi gond lehet majd vele a belovaglása miatt. Mondj rá 500-at, ha annyiért nem adja, akkor mehet feljebb, de kérj hozzá vagy szállítást, vagy felszerelést.

2013. febr. 26. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én is lealkudnék nekem most van egy Fríz kancám és az tisztavérű és az ára nem volt semmi 3.5 millió volt. Ha figyelembe veszünk ahogy látom nincs semmilyen papírja ami még rádob egy 200.000 ha megcsinálod mindegyiket. Barokkos azt jelenti, hogy a faj régen hidegvérű volt utána keverték bele az andalúzt és úgy lett melegvérű de ettől megakarták tartani a térölelő mozgást,hogy a lábait magasra húzza fel . Azt ajánlom akkor adjatok érte annyit ha magasan van iskolázva.
2013. febr. 27. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!