Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hasznos a zablagumi? Nem...

Hasznos a zablagumi? Nem kaphatja be a ló? És csikózablához szoktak javasolni ugye?

Figyelt kérdés
Mert azt hallottam, hogy az becsípheti neki a száját... nem tudom ez ennyire igaz, de van benne logika, szóval én is pakolok fel neki.

2013. febr. 27. 22:21
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem kaphatja be a ló, hasznos lehet, de ha nem olyan durvák a segítségeid, szerintem felesleges. Nekem azzal együtt is becsípte a száját, igaz, az enyémet még a ló előző tulaja adta, és kicsit maszekban hozzá lett nyúlva ahhoz a zablához, első ilyen eset után vettem is másikat...

De szóval sima csikózablával nagy eséllyel nem fog kelleni, de ha durvább a szája, akkor ajánlott lehet.

2013. febr. 27. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Azaz igazság, hogy már lovagoltam egy pónit akinek csikózablája volt és abszolút kezelhetetlen kis póni volt. Volt hogy a zabla már keresztül volt a száján de még ő mindig a másik irányba akart menni. Végül eladták. De mindegy. Szóval ő neki a szája szélén a bőr egy zablagumi méretű nagyságban szépen lassan rózsaszínné változott a szürkéből és utána kapott zablagumit. De az meg állandóan a szájában volt, és mindig ki kellett szedni. Ezért kicsit félek a zablagumitól. :)
2013. febr. 27. 22:28
 3/6 Valletta ***** válasza:

Hogy érted hogy ha durvább a szája, akkor ajánlott lehet?


Attól függ, milyen csikózablád van. A zablagumi arra jó, hogy a zabla ne csípje be a ló szájszegletét. Azért javasolják csikózablához, mert azon alapesetben van két lyuk, amin a karikák átfutnak és ez kikezdheti a ló száját. Véleményem szerint jobban megéri beruházni egy olív zablába, mert azzal ez nem történhet meg és kíméletesebb is a ló szájához.

2013. febr. 27. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Emyke031 ***** válasza:

Érdemes zablagumit használni, ha:

*a csikózabla becsípheti a ló száját(pl. régebbi, kopott a zabla-> rés van a karikák és a zablavas között)

*ha áthúzzák a ló száján a zablát/nem "egy szárral" kell "irányítani a lovat" -csak így lehet áthúzni a zablát/ -erre megoldás lenne még a segédorrszíj használata, ill. nagyobb méretű zablagumi.

Ha semmiképp nem akarsz zablagumit használni, akkor: olív zabla.

2013. febr. 28. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Valletta ***** válasza:

Aki áthúzza a zablát a ló száján az át fogja húzni a gumit is vele együtt. Lovastudást nem ad a zablagumi. :)

Ha ez a probléma, vagy a lovas tanuljon meg normálisan szárat kezelni, vagy ha kezdő és problémás lovat fogott ki, használjon inkább pálcás zablát.

2013. febr. 28. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Szerencsére az én lovamnak semmi ilyen baja nincsen. Egyenlőre tökéletes nekünk a zablagumi. Neki érzékeny szája van és még nem csípte be. Köszönöm a válaszokat!
2013. febr. 28. 16:00

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!