Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Olvastam, hogy a ló hátának...

Olvastam, hogy a ló hátának nem tesz jót, ha csak szőrén ülik meg a lovakat. De régen nem ártott akkor nekik, amikor még nem volt nyereg és csak szőrén ülték a lovat meg?

Figyelt kérdés
2013. febr. 28. 19:52
 1/6 anonim ***** válasza:
2013. febr. 28. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Valletta ***** válasza:
82%

Először is miből gondolod, hogy nem ártott meg nekik? Azért lovagoltak nyereg nélkül, mert a nyerget még nem találták fel és nem azért, mert az nem ártott a ló hátának. Nem volt más választásuk. Mióta feltalálták a nyerget, a lovasok nyeregben lovagolnak, mert a lovasnak és a lónak is kényelmesebb. Lovagolj egy vékony, nagy marú, csontos lovat csak egy hétig minden nap csak másfél órát, utána nézd meg a fenekedet ha az érzés nem lenne elég meggyőző! :)


A nyereg eloszlatja a lovas súlyát a ló hátán, anélkül extrém kis helyen, a két ülőgumó pár négyzetcentiméteres felületén nyomná a lovat 40-70 kiló. Ha téged nyomna egy egycentis felületen 5 kilónyi súly, de sem díjaznád sokáig.


Egyébként nem értem ezt a "vissza a gyökerekhez" felfogást, ami mostanában annyira megy. Ne használjuk a nyerget, mert az "modern"? Mert felesleges? Mert régen se használták? Akkor ne használjuk az ínvédőt se, mert az se volt régen, meg ne használjuk a kobakot se, mert az se volt, meg a biztonsági övet se az autóban, mert az sem volt.

2013. febr. 28. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

igen, és amikor még nem volt cipő, az emberek állatbőröket kötöztek a lábukra, vagy még azt se. persze néha bele léptek egy éles kőbe, vagy darázsba, bizonyos helyeken skorpióba, akkor meghaltak.


biztos, hogy rossz volt a lovaknak, de ha fájlalta a hátát legfeljebb megették.

2013. febr. 28. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Régen is ártott a lovaknak ezt megfigyelték és érdekelte őket, hisz feltalálták a nyerget, gondolom észrevették, hogy tovább bírja őket a ló és nekik is és a lónak is kényelmesebb, kevesebb a hátfájásból eredő sántaság stb. Ezután, aki tehette nyeregben lovagolt.

A csikósok, betyárok meg azért nem használtak nyerget, mert nekik hirtelen kellett menni/menekülni, nem volt idő a nyergeléssel tökölni, ezért is használták a patracot, az még mindig egy fokkal jobb, mint szőrén lovagolni.


Én is szoktam szőrözni, de kb évente 3x jön rám és akkor se ülök egy óránál többet így a ló hátán.

2013. febr. 28. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Régen az emberek sosem mostak kezet, akkor meg mi minek mosunk?
2013. márc. 1. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem csak kezet nem mostak, de fürdeni si kb. évente kétszer... Pl. egy időben azért voltak azok a bizonyos parókák divatban, mert mindenki tetves volt, így inkább levágták a hajukat, és parókát hordtak... Az jobb volt, mint a mai samponok?

Na, visszatérve a kérdésre:

[link]

2013. márc. 1. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!