Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Köhögés Mit tegyek? többi lent.

Köhögés Mit tegyek? többi lent.

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A lovam a télen néha-néha egyszer-kétszer el köhintette magát.Most bejött a jó idő és 2 napja szegénykém munka közben nagyon köhög,álltó helyében vagy lépésben pedig néha.Szerintem biztos hogy nem kehes mert volt már kehes pacival dolgom és az nem ilyen volt.Megfázásban reménykedek de mindig lelkiismeretesen lesétáltatom ezért nem értem:( Lehetséges hogy félre nyelt? A lovardában még pár ló köhög.Vírus lenne? Dokit hívjak?

Kérlek segítsetek!Házi praktikák,gyógymódok,kúrák bármi jöhet!Kétségbe vagyok esve:((


2013. márc. 2. 13:56
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ha nem gyógyul 1-2 napon belül akkor hívj orvost, valszeg csak megfázás, és elég egy sima antibiotikum injekció, viszont jobb biztosra menni, mert elhanyagolt köhögsből nem egyszer lett már kehesség. Természetesen addig is pihenés, semmi munka.
2013. márc. 2. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm

Valószínű rájöttem a problémára

A lóherba "szerint" allergia(a tünetek stimmelnek)

már rendeltem is erre való gyógynövénykeveréket

remélem meggyógyul

2013. márc. 2. 14:30
 3/13 Emyke031 ***** válasza:

Tudom, h hülyeségnek tűnik, de...

Az én lovam, összesen eddig 1X volt megfázva(5év alatt), de akkor nagyon (munkában köhögött a legjobban-rögtön le is szálltam róla). A többiek mondták, h ACC-t adjak neki. (( [link] )) -Belekevertem este a kajájába (kb. össz. fél vödörnyi: [műzli, alma, répa, zab, vitaminok+ meleg/langyos víz]). Összesen 4 tasak ment el két nap alatt így... Három-négy nap múlva kutya baja sem volt... :)

2013. márc. 2. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Valletta ***** válasza:
Az ACC valóban jó, a gyógynövényekkel együtt kehes lovaknak is adják, ami szintúgy kialakulhat megfázásból is. Nem ártana vizezni sem a takarmányát, illetve ha nem múlik el, nem lehet megúszni az állatorvost.
2013. márc. 2. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Mivel azt írod, hogy több ló is köhög, én mindenképp megnézetném lóinfluenzára és herpeszvírusra, mindkettő csinál ugyanis ilyen tüneteket. Hív dokit, ő leveszi a vért (úgyis ilyenkor szokták az éves kötelező vérvizsgálatot megcsináltatni), csak kérd meg, hogy a kötelezőkön kívül a herpeszt is vegye bele. Néhány nap alatt visszajön az eredmény az állategészségügyi intézettől, akkor már többet fogtok tudni és lehet a lovat kezelni.

Addig is mehet neki az ACC, mert megfázásra, kezdődő kehességre tökéletes és akkor se csinál neki bajt, ha nem ezek miatt köhög. Meg ne lovagold, de magától azért mozogjon, a karámba mehet nyugodtan. És vizezd a takarmányát, hátha csak poros és azzal van gond.

2013. márc. 3. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat

majd veszek ACC-t de tegnap délután is kimentem hozzá és ilyen ilyesztő sűrű sárga trutyi jött az orrából

lehet hogy a szomszédjától kapta el mert az néha köhög és folyik az orra csak annak a lónak nem sárga hanem fehér volt

ACC 600-asból mennyit adjak neki?

2013. márc. 3. 07:53
 7/13 A kérdező kommentje:
jah és a takarmány tökéletes a széna pormentes,penészmentes a zabot is locsolják
2013. márc. 3. 09:36
 8/13 anonim ***** válasza:
ACC-t láttam hogy írták, amég nem találsz dokit, addig is érdemes gyógynövénykeveréket adni, lovasokon láttam is respadrilt, jóval bolti ár alatt, az is gyógynövényes, de mivel folyadék, jobban felszívódik.
2013. márc. 3. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Emyke031 ***** válasza:
Napi 1-2db ACC 2-3 napig, már eredményt kell hozzon. Am. az ilyen váladékozás tényleg lehet takarmánytól is,ha pl. valami toxin van a szénában.
2013. márc. 3. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

értem

lehet hülye kérdés de mi az a toxin?:$

nem vagyok valami takarmányzseni csak az alapdolgokat tudom

2013. márc. 3. 17:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!