Kezdőoldal » Állatok » Lovak » 5000 forintból kb. mennyi...

5000 forintból kb. mennyi szénára futná?

Figyelt kérdés
2013. márc. 2. 14:34
 1/10 A kérdező kommentje:

Mielőtt még lehülyéznétek, hogy annyi nem elég a lónak:

Névnapi pénzemből megvenném előre neki a szénát, + ott lesz még a húsvét, szülinap, stb.. ;)

2013. márc. 2. 14:35
 2/10 Valletta ***** válasza:

És a ló csak ünnepnapokon fog enni?


Ennyiből kb. 4-5 darab kis kockabálát vehetsz neki, ez kemény 4-5 napig, maximum egy hétig elég.

2013. márc. 2. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 x) ***** válasza:
Hát felénk 3-400 forintért ismerősöktől lehet szerezni sima kisbálát, de lucernát sokkal drágábban. 5000 forintból kb 3 hétig eszik a lovad.
2013. márc. 2. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Kisbála olyan 350-500Ft között van, szóval 5k-ból olyan 10-15 kisbála vehető. Az félhavi kaja se. Havi kajaköltsége amúgy egy lónak legalább 10k.
2013. márc. 2. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nálunk a kis téglabála széna darabja 500Ft. Tehát 5000ből 10et vehetsz, mi másfelet adunk belőle naponta, mert éjszakára benn van, így ez durván 6 napra elég a lónak.


Egy nagy körbála széna most 15-20 ezer közt van, azt 1 ló 3-4 hétig eszi, ha nincs sokat bent.

2013. márc. 2. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Első: Nem úgy értettem.. Ballagásra kapok lovat, és anyáék szerint hasznosabb lenne, ha nem ruhát kérnék a névnapi, húsvéti, stb. pénzből, hanem inkább vennék neki előre kaját, hogy ne akkor keljen, mikor már van ló.
2013. márc. 2. 15:27
 7/10 anonim ***** válasza:

Amúgy ne most vegyél szénát, mert rohadt drága. Majd nyáron vegyél, akkor olcsóbb lesz, viszont akkor egész télre szerezd be, ha havi 1el számolsz akkor is kell 10-12 db, van amikor 5-8 ezer/nagykörbála, szóval 50-80 ezer Ft kiadás egyszerre. Zab is kell, annak mázsája 5000-8000Ft, azt is érdemes nyáron beszerezni és egérmentes helyen tárolni.


Amúgy hogy gondoltad te a lótartást? Állatorvost, ha baj van csak félév múlva hívod ki, mert akkor kapsz pénzt?

Inkább gyűjtögess még, mert ha a lovat veszel (mondjuk kifogod 200-300 ezerért), még kb 150 ezret rá fogsz költeni takarmányra, felszerelésre, állatorvosnak és a kovácsnak is vannak költségei.

2013. márc. 2. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nyár közepén 4000.- ért vehettem volna, de úgy tűnt hogy elég lesz most 6000ért vettem fűszénát (iga baromira jó minőség..)..
2013. márc. 2. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Gondolom, a szülei fogják tartani a lovat, nem a kérdező, csupán annyi a helyzet, hogy hozzájárul némileg a ló tartásához azzal, hogy az ajándékba kapott pénzén is takarmányt vesz előre a pacinak. Ebben én nem látok semmi rosszat.

Kérdező, az árak országrészek szerint változóak, van, ahol ennyiért kapsz egy nagybála szénát, ami bő fél hónapra elég lehet a lónak, de van, ahol 10 ezer egy nagybála.

Azt javasolnám, hogy inkább gyűjtsd össze a pénzt és egyben vegyétek meg a ló takarmányát. Egyrészt azért, mert szállítási költség is van, amennyiért odaviszed vagy viteted a kaját a lóhoz, másrészt azért, mert a gyakori takarmányváltás nem túl hasznos, márpedig ha sokszor veszel keveset, akkor mire meglesz a lovad, hatféle takarmányod lesz otthon. Ráadásul betakarításkor, földről elhozva mindig olcsóbb a takarmány, mint ilyenkor tél végén a betárolt széna.

Viszont egy kérdés: azt veszem ki a szavaidból (lehet tévedek) hogy a lovat otthon tartanád (mivel ha bértartásba viszed, akkor nem kellene takarmányon gondolkodnod). Azt azért ne felejtsd el, hogy egyrészt a ló társas lény és nem tartható egyedül, neki sem jó és neked is nehezebb dolgod lesz vele, másrészt pedig ha teljesen kezdő lótartó vagy, akkor akár megölheted tudatlanságoddal a lovat, hiszen nem veszel észre rajta olyan dolgokat, amelyek egy gyakorlott szemnek azonnal feltűnnek. Első pacit jobb bértartásba vinni, vagy megoldás lehet az is, ha nálatok van elég hely, hogy keresel egy rutinos lótartót és az ő lovát is odaviszitek a tiéd mellé. Így a lótársaság is megoldott meg te is kapsz segítséget, amíg beletanulsz.

2013. márc. 3. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én értem mire gondolsz.Ahogy elöttem is irták ne most vegyél mert nagyon drága.Ha idén ballagsz és most kapod nyáron a lovat akkor azt a pénz gyüjtögesd és mielött meglenne a ló vedd meg a kaját.Mert hát aprólékosan megvenni neki nem a legjobb ötlet.+ha sok pénzt(nem 10-20 ezreket kapsz)kapsz pl:50-60 e akkor nagy körbálát vegyél.
2013. márc. 3. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!