Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ti így engednétek saját...

Ti így engednétek saját lovat? Milyen feltételekkel? (Nem én vagyok, egyik ismerősöm. )

Figyelt kérdés

Van egy 14-15 éves lány, aki díjugratni tanul. Összes szabadidejét a lovardában tölti, csak eddig kocsival vitték mindig a lovardába, de a buszozást bevállalná. Nem olyan sok ez az összes szabadidő, mert rengeteget tanul, színötös tanuló, megyei tanulmányi versenyeket nyer. Nagyon jól bánik a lovakkal. Egy luxuslovardában lovagol, lószoláriummal, 4-5 pályával, stb. Elég sokba kerül a bértartás, de neki fele árért tartanák, ami már a bértartások körében normális ár. A szülei megengedhetnék maguknak, de azért sokallják nem is a ló árát, de a bértartást.

A lány az ismerősöm, és tőlem kért tanácsot. Nem arról, hogy "hogyan vegye rá a szüleit", hanem hogy szerintem milyen kompromisszum lehetséges. Mondta már a szüleinek, hogy soha többet nem kérne karácsonyra-húsvétra-névnapra-szülinapra soha többet semmit, de nem nagyon hatotta meg őket. :) Szerintetek?



2013. márc. 3. 19:19
 1/4 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem ha a szülei nem akarják fizetni a bértartást, akkor nem fogják, ebbe bele kell törődni. Ha annyira szereti a lovakat, majd vesz magának felnőtt korában, amikor lesz saját keresete. Tulajdonképpen már az is rendes tőlük, hogy olyan sok lovaglását fizették menő lovardában.


Nekem is hasonlóan alakult a kamasz korom, annyi különbséggel, hogy lovasiskolák után kamasz koromban nem menő lovardába jártam, hanem egy kupec lovait lovagoltam, ingyen, magam jártam ki oda (20 perc busz + 30 perc gyaloglás, nagy ritkán, kb 2 hetente egyszer eljöttek értem kocsival) és ezek után se vettek lovat, mert azt mondták, hogy ez nem "jár", majd ha felnőtt leszek veszek magamnak. Pedig anyagi akadálya nem lett volna. Mondjuk nem is voltam színötös tanuló. De felnőttem, és vettem magamnak lovat. És még így is évtizedekig lesz lovam, annak ellenére, hogy kamasz koromban nem tolták a szüleim a fenekem alá.

2013. márc. 3. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha van a közelben normálisabb áron lovarda, akkor próbálja meg ott... A másik, hogy minek ígérne olyat, amit nyilvánvalóan nem tart majd be?

A másik, én kb. 2 éve kaptam egy lovat születésnapomra, akkor megengedhettük magunknak, ma már nem engedhetjük meg, nyilván azt nem tehetem meg, hogy szüleimből "zsarolok" ki többet, így magamtól veszem el azt az összeget. Ez alatt azt kell érteni, hogy nem tudok elmenni havi egyszer se teázni, kávézni, bulizni, kész kaját nem veszek, főzök, amit tudok, drágább innivalót nem veszek, amikor már melegebb az idő, nem veszek bérletet, amennyire tudok, spórolok a víz, villany, gázszámlán, és itt sakkozgatok, milyen munka férne bele az egyetem mellé úgy, hogy minden kijöjjön (kb. semmilyen, mert két szakot végzek, plusz a ló, esti meló jöhetne szóba, de akkor nem alszok)... Mert eladni a lovam nem fogom, de azt is tudom, hogy mi az, ami jár neki, a bértartását ki kell csengetni, és minden nap le kell mozgatni, akkor is, ha beteg vagyok, akkor is, ha szakad az eső/hó, vagy már alig állok lábon a fáradtságtól. Ezekkel is számolni kell többek közt.

A másik, hogy egy lovat később is megvehet, ha el tud tartani, egy saját ló azonban, amit más nem lovagol, kőkeményen felteszi a kérdést, hogy lovas, vagy lekvár, és ha nem _annyira_ jó lovas, mint gondolja, komoly gondok lehetnek, amihez szakképzett oktató segítsége kell majd.

2013. márc. 3. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Abszolút tudom milyen, amikor valaki lovat szeretne, milyen, amikor a szülők nem engedhetik meg maguknak, milyen, amikor dolgozni kell érte stb. Viszont: ne érveljetek már azzal, hogy de hát színötös tanuló - azzal, hogy tanul, nem a szüleinek tesz senki szívességet, hanem saját magának!!! Így ez számomra elég gyenge érv egy paci mellett. Minden mást meg tudok érteni, én is voltam gyerek. :-)

Amit esetleg lehetne, hogy összeszámolja, mennyit költenek havonta lovaglóórákra és összehasonlítja azzal, mennyibe jönne ki a saját ló tartása. Azt azért számolja bele, hogy saját ló ide vagy oda, legalább heti rendszerességgel szüksége lenne edzői irányításra, főleg, ha továbbra is díjugratni szeretne.

Elmehet a szünetekben dolgozni, a megkeresett pénzt pedig beleteheti a ló tartásába - ebben az esetben érdemes talán előre gyűjteni valamennyit, s már azzal nyitni a szülők felé, hogy itt van kéthavi tartás ára, egyelőre ennyi van, de ekkor és ekkor megint megy dolgozni és lesz ismét x összeg. Jó időben kijárhat a lovardába biciklivel autó és busz helyett, ezzel megspórolja annak költségét is.

2013. márc. 4. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Valletta ***** válasza:
Ha valóban féláron tartanák, amit azért erősen furcsállok, de még így sem fizetnék a szülei, esetleg kereshetnének egy egyszerűbb bértartást, olcsóbban. Viszont ha anyagilag azt sem engedhetik meg maguknak, akkor nincs mit tenni, el kell fogadni, hogy erre már nem jut. Egy 14 éves ezt még ritkán érti meg, majd csak akkor fogja igazán, ha ő keresi meg a rávalót.
2013. márc. 4. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!