Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit tegyek ha a lovam lovaglás...

Mit tegyek ha a lovam lovaglás közben jobbra húz?

Figyelt kérdés
Ha bal kézen megyünk akkor nem húz jobbra de jobb kézen is szépen meg lehet hajlítgatni és kiskört se vágja le. Ezért nem hiszem, hogy pusztán merevség lenne, mert ezt csak egyenes vonalon csinálja. Akkor mirért van ez? Unatkozik? Fáj a foga? A háta fáj? Mi lehet?

2013. márc. 5. 08:34
 1/8 anonim ***** válasza:
47%
Én megnézetném egy csontkováccsal, elég fura hogy csak egyenesben csinálja. Próbálj ilyenkor erősen odazárni a jobb csízmával, jobb kéz lapocka pálca, hátha sikerül úgy leszoktatni.
2013. márc. 5. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
14%
el kell vinni gumishoz kicentírozni. ez lehet a baj.
2013. márc. 5. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Valletta ***** válasza:
54%
Szerintem ez ferdeség. Nem fog többet a bal száron? Nehezebben hajlik nehezebben balra? A jobb csizmádat tedd hátrébb, a baloldalon pedig jobban hajtsd a szárhoz. Inkább a baloldali hajlításokat kellene gyakorolni, illetve eleje-hátulja körül forgatni, hogy jobban engedjen az oldalra hajtó csizmának, így a hátulját az eleje mögött fogod tudni tartani.
2013. márc. 5. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szerintem sem kell egyből csontkovácsért kiáltani, szinte biztos, hogy "csak" féloldalas - egy hátasló pedig nem lehet az. Sok átmenettel, sok kézváltással lovagolj, legyen benne sok állítás és hajítás mindkét kézre, és mindig törekedj rá, hogy a lovad elengedett, ellazult legyen, amikor a közös munka lényegi része kezdődik.
2013. márc. 5. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Ömm igen én is ezt furcsállom. Hogy csak egyenesben csinálja. Ha kiskört megyek jobb kézre szépen hajlik. Bár igazából az is kérdés, hogy miben hajlik és miben feszes. Hogy marban feszes vagy nyakban feszes, vagy tarkóban feszes..És, hogyha fordítom akkor helyesen fordul-e...Bal oldali hajlításokat hiába próbálok ha egyszer tökéletesen hajlik bal oldalra. Jobb kézre is megy a nyakhajlítás és a combra való engedés is. Még a belső állítás is. Az a baj, hogy engem kinéznek a lovardából, ha hosszú pálcával lovagolok, de eddig még csak azzal tudtam egyesben tartani. Azt mondják, különcködök, holott igazából azzal lehet normálisan idomítani és értelmes dolgokat csinálni. Rövid pálca az ugratáshoz jó max. Na mindegy. Ezt a kitekeredést szinte bal oldalon, minden jármódban csinálja főleg vágtában. Néha mire beugrasztom vágtába a pálya felére bevisz. És igazából eléggé aggódok. 6 éves egyébként.

Utolsó. Ilyen fordulatokat vele még nem tudok csinálni, mert nincs azon a képzettségi szinten.

2013. márc. 5. 15:05
 6/8 Valletta ***** válasza:
44%

Eleje-hátulja körüli fordulat a belovaglás részeként (is) végzik a lóval, nem kell hozzá semmi, csak egy csizmára engedő és a szárral felvehető ló. Próbáld meg, nem nehéz.


Ha van már fogalmad olyan dolgokról, amiket említettél, nem okozhat gondot az egyenesre állítás. Igenis minden lovaglás alkalmával egyenesre kell hozni a lovat. Hogy te mások nyomására nem használsz hosszú pálcát, az a te dolgod, de belátod, hogy a lovad sínyli meg, mert így jobban terheli a bal elejét és ez idővel meg fog rajta mutatkozni.

2013. márc. 5. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Bár nem tudom miért pontoztak le végül is egyet értek a véleményeddel. A belovaglásos részről csak annyit. Hogyha a lovam ígyse lett egy profi belovagló/edző által belovagolva, nem igazán akarom összecsapni a dolgot és elkapkodni. Inkább majd ha szépen megy a támaszkodás amikkel eleve gondok vannak, azután elkezdem. Ugyanis ez pont az a gyakorlat aminél elengedhetetlen, hogy száron legyen a ló teljesen egészében.
2013. márc. 5. 16:55
 8/8 Valletta ***** válasza:

Engem mindig lepontoznak, hiába írok tök evidens dolgokat, tényeket, biztos nem vagyok szimpatikus vagy még nem hallottak arról, amit írtam, így az csakis hülyeség lehet. :)


A fordulással meg ahogy érzed, bár össze nem csapnád vele a lóba fektetett munkát, az biztos, a hátuljuk körül nagyon könnyű megforgatni őket, úgyhogy hajrá. Biztos fog alakulni, csak próbáld egyenes vonalon tartani, mintha csizmával akarnád balra fordítani.

2013. márc. 5. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!