Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Osztály lovaglás tapasztalatok?

Osztály lovaglás tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Kezdő lovas vagyok, a vágta tanulását kezdeném. Először fogok osztályban lovagolni. Esetleg tippeket, tapasztalatokat, mire kell odafigyelni, ilyesmit kérnék.

köszi.



2013. márc. 5. 18:25
 1/9 Emyke031 ***** válasza:
60%

Legelőször szerintem mindenképp futószáron vágtázz pár alkalmat- csak azután osztályban:

Amire figyelni kell, ha másokkal együtt lovagolsz: A többi lóval ne ütközz, ne súrold, ne menj túl közel(min. 1-2 lóhossz), ne vágj be eléjük, .... Két lovas egymás melletti elhaladása - (szemből) - h melyik "kezek találkoznak" (általában jobb) - lovardánként változó - oktatód kérdezd. Általában a gyorsabb jármódnak(pl. vágta) van a pálya szélén(járáson) elsőbbsége. A lovasok kommunikáljanak egymással, ha szükséges.

2013. márc. 5. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
81%
Én is osztályban lovagoltam először, ha a két edzőm már osztálynak számít. Figyelj arra, amit az edződ mond, ne izguld túl, majd szerzel saját tapasztalatokat.
2013. márc. 5. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Valletta ***** válasza:
48%

Sok jóra nem enged következtetni hogy nem tudsz még vágtázni és betesznek osztályba, de mint tudjuk, a pénz nagy úr, a lovas meg majdcsak túléli valahogy.


Bizonyára lesz egy jobb felvezető lovasod, de azért a patanyomfigurákat nézd át. A sorban az előtted lévő ló mögött akkora távolságot tarts, hogy a csánkját lásd. Ha a lovad trágyázik, áll be vele a belső patanyomra. A többi részletet pedig majd elmondja az oktatód.

2013. márc. 5. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
70%

A helyes távolság: a ló füle közt előretekintve látod az előtted haladó ló csánkját. Ha nem látod, túl közel vagy: rúgótávolságon belül!

Ha egy ló farkában piros szalag van, az rúg, azzal vigyázz, véletlenül se mássz a hátsójába, de amúgy is ügyelj lehetőleg.

Ezen kívül a ló indig szívesebben megy a többi után - a hátsók általában rövidíteni kell, míg az elsőnek hajtani.

Magasabb jármód mindig elsőbbséget élvez - tehát ő halad külső patanyomon. Tehát lépésnél ha ügetésben jön valaki mögötted, vagy szemben, te mész be belső patanyomra, helyet adva neki kívül, ugyanez lépés-vágta, vagy ügetés-vágta esetén is. Ez alól kivétel, ha valaki valami bonyolult feladatot csinál, ekkor szól előre, hogy helyet kér kívül.

Ha szembejön valaki, akkor:

- az osztálynak mindig elsőbbsége van, a másiknak kell kitérnie.

- egyébként az MLSZ hivatalos ajánlása a jobbkéz szabály, tehát a jobb kezek találkoznak.

- ha valaki nagykörön dolgozik, automatikusan ő van belső patanyomon.

2013. márc. 5. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
61%
Fogatos helyeken előfordulhat, hogy bal kezek találkoznak... Amúgy azzal nincs gond, hogy vágta nélkül beteszik osztályba, a vágtát külön, futószáron fogja tanulni. Nagyon sok helyen így megy, nem a legszerencsésebb szerintem (sőt), de túlélhető...
2013. márc. 5. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
70%
Mindenhol jobb kezek kellene hogy találkozzanak, mert bevezették kötelezően hogy mindenhol egységes legyen.
2013. márc. 5. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
80%
Most komolyan ki pontozta le az OSSZES valaszt es mar megis miert????
2013. márc. 5. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
45%
Ne pattogjatok már a lepontozáson. Nesztek, mindenkit felpontoztam, most örüljetek.
2013. márc. 6. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
7%
Nesztek mindenkit lepontoztam
2013. márc. 13. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!