Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Saját kis "edzésterv"? + Egy...

Saját kis "edzésterv"? + Egy elég bonyolult helyzet

Figyelt kérdés

Sziasztok! Az a problémám,hogy az edző egyáltalán nem foglalkozik velem, most, hogy már elég rég óta lovagolok (5 éve), akkor foglalkozott velem utoljára amikor a legutóbbi versenyemre készültem (ez októberben volt.) Nos, mivel így elég unalmas, (hogy oké kb. 10 perc lépés 20 perc ügetés (nem folyamatosan persze) aztán vágta majd leléptetés.) Szeretnék valami rendszert belevinni. Az utolsó versenyemen volt 3 db 90 cm-es ugrató. A verseny előtt 2 héttel lehetőséget adott az ugratásra, meg is értettem, hogy addig talán még nem volt elég tapasztalatom, bár már 2 év lovaglás után is késznek éreztem magam. (Sosem estem lóról, stabilabban érzem magam a nyeregben mint a földön :D) Viszont most eladta a pacit akin lovagoltam, és mivel most az egyetlen ló akit lovagolhatok (versenyzik) az edző feleségéé. EZÉRT ha megbeszélem a feleségével, hogy ugrathatok-e (mivel az ő lova, és szerintem nincs sok beleszólása edzőnek, hogy mit csinálok vele) és megengedi, akkor nem fog érdekelni, hogy mondja-e edző, hogy "oké, ugrathatsz" Hanem igenis ugratni fogok, mert elég gáz, hogy havi 20.000 ft-ot kifizetek a semmiért...semmi oktatás, SEMMI.

Bocsi, hogy hosszú lett és bonyolult is, és lehet, hogy sokaknak nem tetszik a gondolkodásom, de akik egy kicsit is megértenek, segítenétek egy rendszer, edzésterv kialakításában? :) Előre is köszi

15/L



2013. márc. 5. 19:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Patanyomfigurák és idomítás, mielőtt oktató nélkül csak úgy ugratni kezdesz, mert tönkre vághatod vele a lovat is. Sok cavaletti, ugrásváltás, a ló mindig legyen elengedett, támaszkodjon... Az tényleg nem nagy menet, hogy megy amerre lát, és csak annyi változatosság van, hogy épp milyen jármódbn megy.

Sok átmenet, sok hajlítás, lazítás, kézváltás, minél változatosabb feladatok. Edzés elején minél szélesebb ívű fordulatok...

2013. márc. 5. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Az edződdel egyértelműen gond van, de szerintem beszélned kéne vele először. Ha pedig ez nem válik be, akkor menj másik edzőhöz. Nem hinném hogy megengedi a feleség hogy az ő lován ugorj, úgy hogy az edződ, a FÉRJE nem ért vele egyet. Ezen kívül pedig nagyon nagy hülyeség lenne egyedül ugrálgatnod, kell egy tapasztalt ember aki mondja mit hogy csinálj, és kijavítja a hibáidat.
2013. márc. 5. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Lilike 10 válasza:
A gondolkodásoddal teljesen egyet értek hol laksz ha Lajosmizse vagy Ladánybene , Kecskemét közelében laksz akkor szerintem válts lovardát és pl. a Medinp plus lovardában ugyan innen folytat hatod és én 4 éve lovagolok hidd el ez egy király lovarda lehet ugratni én pl. 140cm-nél is nagyobbat is ugortam hidd el jól jársz a lovak is alkalmasak erre én a Pasán lovagolok nagyon cuki neked is meg fogják találni a neked való lovat ( ha őket választod de nem akarlak befolyásolni ) bocsi hogy ilyen hosszadalmasan írok de ez van
2013. márc. 5. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Lilike 10 válasza:
ha nem értesz velem egyet akkor írd meg
2013. márc. 5. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Valletta ***** válasza:
Ha valóban abból áll a lovastudásod, amit leírtál, vagyis a három jármód váltogatásából, nagyon messze vagy még attól, hogy te saját magadnak kitaláld, hogy hogyan fogsz megtanulni ugratni. Vagy bírd rá az oktatódat, hogy képezzen és ha nem akar, akkor meg járj máshová, nem ő az egyetlen. Elég sok tanulnivaló van még a síkmunkában is, mondhatni majdhogynem egy egész szakág. Ugratgatni is lehet mellette, de szükséged lesz egy normális oktatóra, hacsak nem akarsz képzetlen lovas maradni öt év és több százezer forint kifizetése után is.
2013. márc. 5. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Igen, bár még mindig úgy gondolom, hogy ez nem az én hibám..ha az edző nem ad lehetőséget arra, hogy fejlődhessek, akkor nem fog menni...igen nagyon sokat gondolkoztam rajta,hogy át kellene mennem másik lovardába (3. válaszolónak köszi az ötletet, Csongrád megyében lakok...kicsit messze van, bár nem vészes.)

Az edző volt felesége tulajdonképpen nincsenek valami jóba...lényegtelen...

Utolsó: Nem mondtam, hogy csak ülök a lovon és ügetek, vágtázok. El sem tudod képzelni, mennyit próbálkoztam azzal, hogy kikönyörögjek néhány rudat, hogy tudjak cavatellizni...tudom, hogy az edzővel van a baj, de nem akarom feladni ennyi miatt...

2013. márc. 5. 19:56
 7/11 anonim ***** válasza:
Akkor mennyi miatt akarod feladni? Menj másik lovardába, ahol tanulsz is valamit. Az meg nem edző, aki le se szar... Már elnézést. Még a földről is rengeteg tanulnivaló van, nem, hogy lóhátról, kár rudak, akadályok nélkül is.
2013. márc. 5. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nincs a közelben másik lovarda...és nem fogok órákig utazni
2013. márc. 5. 20:01
 9/11 Valletta ***** válasza:
39%
Mindenkinek a saját döntése, hogy mit tesz meg a saját fejlődésért és hogy mennyi pénze van (a szüleinek) a semmire. Egyébként kizártnak tartom, hogy ne tartson senki lovat a közelben - mert nem csak pénzért lehet ám lovagolni.
2013. márc. 5. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem csak a caveletti létezik, ott vannak a különböző állítások (farat be, vállat be) és egyéb nyalánkságok lehet azokkal is próbálkozni.

Én amondó vagyok, hogy hagyd ott ezt az embert, meg ugratásnál is kell, hogy valaki figyeljen rád. Keress paci.hu-n a fórumon környékedbeli lovast, aki megengedi, hogy lovagolhass a lován és hívj ki oda egy rendes edzőt, aki tanít is, mert ahogy elnézem ez a muksó, csak szóban edző, de papíron nem.

2013. márc. 5. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!