Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mindig elizgulom a dolgokat,...

Mindig elizgulom a dolgokat, hogyan nyugtassam le magam?

Figyelt kérdés

Ha új lovardába megyek, mindig nagyon izgulok, hogy hogyan fogok teljesíteni. Ez még nem lenne baj, de emiatt mindent elrontok. Nagyon szeretek lovagolni, de ha van közönségem, akkor stresszelem magam és nem tudok koncentrálni, élvezni a lovaglást. Mit tehetnék ez ellen? Mert ha megnéznek a barátnőim, családom, táborba megyek, nem szeretnék rosszabb lovasnak mutatkozni, mint amilyen vagyok.

(Nem estem még nagyobbat, bízom a lovakban, nem ez a baj.)



2013. márc. 6. 19:56
 1/8 anonim válasza:
az is jó ha bízol a lovadban de, magadban is bízz legyen több önbizalmad határozd el hogy sikerülni fog :)
2013. márc. 6. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
és vegyél mindig előtte nagy levegőt akkor nyugottabb leszel
2013. márc. 6. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nyugtasd meg magad, nem kell semmit sem bizonyítanod, döntsd el a fejedben, hogy csak te vagy és a ló és élvezd :)
2013. márc. 6. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én ha lovon ülök, akkor kb kizárom a külvilágot, kivéve az edzőmet, meg a pályán mozgó többi lovast. Versenen valószínűleg bestresszelnék, de a lovardában, vagy másik lovardában nincs gond :)
2013. márc. 6. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Képzeld el hogy nem néz senki,és egyedül lovagolsz.
2013. márc. 7. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ez engem is zavar, de már megszoktam. Engem mindig néztek ahogy lovagolok. Igazából az a legnagyobb bajod, hogy érdekel mások véleménye. Ha elrontasz valamit, azt nem azért rontod el, mert amúgy tudtad, de most véletlenül elfelejtetted. Ha azt egyszer megtanultad, akkor tudnod kell alkalmazni. Szerinted versenyen csak hány néz csak téged? El kell tudnod fogadni a hibáidat, nem vagy tökéletes és nem látszol semmivel rosszabb lovasnak amilyen valójában vagy. Olyan lovasnak látszol amilyen vagy. ez itt mutatkozik meg igazán, hogy ki milyen lovas igazán. Nem a már jól megszokott lovakon kel májerkedni,mert azt mindenki meg tudja tenni. Hanem az új, ismeretlen lovakon látszik, hogy milyen is vagy te valójában. Hol áll a tudásod. Senkit nem fog érdekelni, hogyan lovagoltál a másik helyen. Mindenkit az érdekel, hogy most hogy lovagolsz ott előttük és mit tudnak belőled kihozni, hogy tudják kijavítani a hibáidat. Szóval nyugi!
2013. márc. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Sokszor néznek engem is, de idegenek, kezdőbbek, az nem zavar. A gond akkor van, mikor egy hozzáértő barátnőm kijön megnézni. Olyankor befeszülök, csak arra koncentrálok, hogy mennyire rosszul lovagolok. Amiket eddig tudtam, alig tudom megcsinálni.
2013. márc. 7. 18:12
 8/8 anonim ***** válasza:
Velem is ez a helyzet, egész nézősereg szokott az órám alatt összegyűlni... Volt már olyan hogy észre se vettem őket, mert csak a lovaglásra koncentráltam :) Erre igazából... Sajnos nincs gyógyír, fel kell fognod hogy nincs semmi baj ha esetleg hibázol. Semmi de semmi bem fog történni ;) Nekem szerencsére sikerült eljutnom arra a szintre hogy a versenyeken is nyugodt tudok maradni, mègpedig úgy, hogy bemagyarázom magamnak hogy ez csak egy bemutató, nem verseny! :F
2013. márc. 8. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!