Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Első lovam megvásárlásakor...

Első lovam megvásárlásakor mire figyeljek, Milyen fajtájú, milyen nemű lovat vegyek?

Figyelt kérdés
2013. márc. 7. 08:32
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

hát ezt neked kéne eldöntened... de szerintem 8 és 15 között..


[link]

2013. márc. 7. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Megtaláltam a megfelelő lovat.Holnap szállitják áthozánk.
2013. márc. 7. 11:03
 13/17 Valletta ***** válasza:
76%
Ez má' megin' kamuság?
2013. márc. 7. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Az előző koméntet nem akartam kiirni!
2013. márc. 7. 12:35
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Az azért elég gyors volt, ha ripsz-ropsz holnap már hozzák is. Egyrészt - kipróbáltad? Jól megy futószáron, mindkét kézre? Nyeregben jól megy, mindkét kézre (láttam már olyat, aki elhozott egy totál féloldalas lovat, futószáron jobb kéznél befordult jobbra és ráágaskodott)?

A tulaj ült rajta, láttad, milyen stílusban lovagolják? Mennyire van belovagolva a ló? Csikózablával lovagolják, vagy mindenféle feszítőt nyomnak rá, ha igen, akkor ok nélkül? Munka közben a ló feje az égben, kinyújtva előre, vagy hajlik, támaszkodik, enged? Mennyire temperamentumos?

Orvos látta? Vett vért? Holnapra szerintem annak nincs eredménye. Mi a véleménye a ló lábáról, hátáról, fogáról?

Milyen nemű? Ménnel ne kísérletezz. Milyen idős? Kezdőnek 8-9 év alatti lóval nem érdemes próbálkoznia. Milyen szinten van belovagolva, a mostani tulaj mit csinált vele? Díjlovagolt, díjugratott, komolyabban tereplovagolt, military, fogat, vagy csak retyózott rajta jobbra-balra?

Hogy néz ki a ló, küllemre? Van papírja? Van oltva? A lábai, ízületei rendben vannak, és van körmölve, esetleg patkolva is? Féreghajtózva volt?

Felszerelésed van/lesz hozzá, ami jó is az adott lóra? Hol fogod tartani a lovat, mit jelent a "hozzánk"? A ló társas állat, ha nem bértartásba viszed, akkor kell mellé legalább egy póni, illetve kell egy tároló a hígtrágyának (méghozzá egy földbe süllyesztett beton, ha jól tudom), kell egy tároló a szénának, szalmának, abraknak, lehetőleg olyan, ami egerektől mentes, a lónak kell egy karám, egy kis beállóval (de minimum egy nagyobb boksz), és a legjobb, ha e mellé van egy legalább egy hektáros legelő - szintén egy két oldalt és felül fedett beállóval -, ahova ki tudod engedni.

Lesz oktatód, aki tanítja a lovat is, és téged is, vagy "majd te magadnak" elrontod a lovat?

2013. márc. 7. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
NE vegyél 8-15 éves lovat. Lehet h az idősebb tapasztaltabb,de hamar elkell majd adni,altatni vagy meg fog halni szerintem 5-7 éves korú lovat válassz. Ha megnézed akkor hívj ki dokit és az eddződet is kérd + meg h segítsen... A fajta nem fobtos annyora. Mondjuk nem mind1 h egy quarter horse áráért feszel egy sodrott lovat,de a fajta nem fontos. De ha kinézel egy fajt és van 1 lohoz kiírva h stb jellem,na az azért jellemert mondjuk foltos vagy egyebek. Ja es ment ne vegyel.
2013. márc. 7. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
5 éves ló nem való kezdő alá, ne magyarázz marhaságot. Egy 8-10 éves lovat meg nem kell korán eladni, akár 20-22 éves koráig is lovagolható, ha kímélik, megfelelően lovagolják és nem kihajtják a beleit... Egy 5 éves ló, amit egy éve lovagoltak be, még nem rendelkezik annyira biztos tudással, hogy megfelelően tudjon tanítani egy kezdőt, és egy totál kezdőnek még nem megfelelő képzési mód, hogy egyszerre tanuljon egy valamit ő és a lova, mert nem tudsz úgy megtanulni valamit, hogy a lovad azt nem ismeri - tehát meg kell tanítanod neki, de nem tudod megtanítani neki, hisz te se ismered, borzasztó nehéz. Másfelől egy 8-9 éves ló már nyugodtabb és kiegyensúlyozottabb, a legtöbb "csikóproblémát" kinövi ekkorra.
2013. márc. 7. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!