Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Valaki tud eladó arab telivére...

Valaki tud eladó arab telivéreket?

Figyelt kérdés
Viszonylag olcsón (300-400 ezer forint) érdekelne. Május vége felé tudnám megvásárolni. Belovagolt,fiatal kancát vennék. Olyanokat keresek akik nincs fent a lovasok.hu-n (ott nem találtam megfelelőt számomra). Köszönöm a válaszokat!:)
2013. márc. 8. 11:52
 1/6 Valletta ***** válasza:
Ilyen árban nem nagyon fogsz találni belovagolt, fiatal, egészséges telivér kancát, ami még ki is néz valahogy. Vagy kivársz, amíg adódik ilyen lehetőség vagy beéred egy félvérrel.
2013. márc. 8. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Telivért ebben az árban nem hiszem hogy adnak. A telivérek ára kb. 800.000- től sok-sok millióig emelkedhet. Félvért olcsóbban kapsz. Akár nézegess még lovasok.hu-n vagy nézelődj a jófogás.hu-n (az én lovamat is a jófogáson vettük :) bár az nem arab) vagy apród.hu-n ezeken rengeteg eladó háziállat van. Vanbak itt olyanok amik nem pont a legszebbek de van néhány nagyon szép. Én azt javasolnám hogy inkább arab félvért keress. Az is van olyan szép mint a telivér (sőt a saját véleményem szerint mégszebbek mert én nem szeretem a nagyon csuka fejet).

Szóval sok szerencsét! :)

2013. márc. 8. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. És azt ki is hagytam, hogy igazából mindegy, hogy milyen arab. Lehet shagya arab, arab félvér vagy akár sima arab is. Láttam egy kettő olcsóbbat is csak azokról nincs kép/video. Azért irtam ide hátha valaki tud az ismertségi körében eladó arab pacit :)
2013. márc. 8. 20:19
 4/6 anonim ***** válasza:

A kérdésben még arab telivér volt, és nagyon nem mindegy, hogy shagya arab, vagy arab félvér is belefér-e, vagy csak az arab telivér - a telivér jelzőt ugyanis csak kétféle lóra használjuk (arab és angol), és ezekbe a kategóriákba más a félvér lovak sem férnek bele.

Ha megelégszel egy félvér herélttel, az bőven meglesz, fiatal, belovagolt... De kancát nem biztos, hogy találsz, bár arab félvért még talán. Telivért garantálom, hogy nem találsz ennyiért, elég drága fajta...

2013. márc. 8. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! [link] és róla mi a véleményetek? Szerintetek szép? :)
2013. márc. 8. 20:52
 6/6 anonim ***** válasza:

Maga a kanca tetszik, a nő ülése rajta már kevésbé, testsúlysegítségekre nem tudom, mennyire lehet megtanítva, illetve milyen szinten áll a belovaglása, illetve ha jól értem, akkor kizárólag terepló jelenleg (de nem egyértelmű nekem, milyen stílusban is most akkor pontosan...)

Oltásokról nem nagyon ír, de gondolom, nincs velük gond (meg kell azért kérdezni).

Megnézni szerintem megéri, kipróbálni ki lehet, akkor látszik leginkább, rá van-e szükséged.

2013. márc. 9. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!