Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ezen a videón miért tartja...

Ezen a videón miért tartja szinte függőlegesen a pálcát a lovas? Mi haszna van ennek? Nem baleset veszélyes? :S:O


2013. márc. 8. 16:33
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
4%
Így jobban kézre esik neki a pálcázás, mert a farát/hasát gyorsabban/könnyebben eléri, és nagyobbat is tud csapni talán...
2013. márc. 8. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
10%
Sarkantyú, pálca, éles feszítőzabla. Erre nem tudok semmit mondani. Szomorú hogy idáig fajult a lovassportnak nevezett ... khm. valami.. :c
2013. márc. 8. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 Valletta ***** válasza:
63%

Milyen jó, hogy itt kritizáltok egy magasiskolai szinten képzett párost, ahol a lovas a lóval való összeolvadásról, a közös munkáról, a ló érdeklődéséről és munkakedvéről beszél, miközben leheletfinoman lovagol! Egy kezdő lovas több kellemetlenséget okoz a lónak, mint ez a lovas. Ez már komolyan elképesztő és engem őszintén elszomorít, hogy olyanoknak, akik a lovaglás területén semmit nem tettek le azasztalra, van merszük kritizálni egy ilyen lovast. Ez, amit a videón látható, a lovaglás alfája és omegája, ennél már nincsen feljebb.


Nem tudom, hogy miért tartja függőlegesen a pálcát. Nem balesetveszélyes. A Göblyös posztolta ezt a videót a zablaeskengyel.blog.hu-n, nyugodtan kérdezd meg tőle.

2013. márc. 8. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 A kérdező kommentje:

Egyet értek.:S túl nagy az elvárás ezekkel az állatokkal szemben. Hagyni kéne hogy a lovak, lovak lehessenek,még az emberek mellet is. Nem pedig durva eszközökkel természet ellenek mozgásokra kényszeríteni őket. Semmi értelme nincs.:/


Amúgy 1. köszönöm a válaszod.:)

2013. márc. 8. 19:04
 5/34 Valletta ***** válasza:
54%

Ja, és a kommentekről:

Első: lehet, hogy Te azért tartanád úgy a pálcát, hogy óriásit rá tudjál vágni a lóra, ezért jutott ez az eszedbe. Nem tudom a videót láttad-e, hogy hányszor ér hozzá a lóhoz a pálca és milyen erősséggel. Én inkább azt tartom valószínűnek, hogy annyira nincsen szükség a pálcára az adott feladathoz (ahogy láthatóan nem is használja a lovas), hogy még a látványát sem kínálja fel a lónak.


Második: látod, hogy mennyire laza a lovas lába? Szinte csak lógatja, alig-alig érinti meg vele a lovat. Mivel ilyen szinten minden gramm és centiméter számít, ezért van szükség a sarkantyúra. Azt gondolom te sem láttad, hogy a pálca nem érinti meg a lovat, ahogy azt sem, hogy a szár szinte lötyög. Neked is "nagyon jó" szemed van a lovagláshoz.

2013. márc. 8. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 A kérdező kommentje:
Valletta, köszönöm a válaszod. Rendben majd utána nézek ott. Végül is tök igazad van, de a 2. válaszoló védelmében; szerintem ő nem konkréten ezt a párost szidta, egy rossz szava sem volt rájuk, csak a sarkantyú-pálca-feszítő kombót tette szóvá. Én meg magát ezt a díjlovaglásosdit nem kedvelem, de ez úgy ámblokk, nem kifejezetten ezt a párost "kritizáltam". Meg ez csak a véleményem volt.
2013. márc. 8. 19:16
 7/34 Valletta ***** válasza:
55%

Ehhez a videóhoz írta a kommentjét, szóval...


Ez nem díjlovaglás, ez klasszikus lovasiskolai képzés, ami évszázados hagyományokon alapul és változatlan elvek szerint, mellesleg nagyon lóbarátan működik. A díjlovaglás viszont egy sportág, és mint minden sportban, ott is a pénz dominál. A nagyon drága sportlovakat nagyon gyorsan a lehető legmagasabb szintre kell felhozni, sok esetben szinte mindenáron. Klasszikus képzésben nem látsz merev, feszes lovat, nem látsz rollkurt, nem látsz olyan, amit pl. a legtöbb pontot elért Totilas az új lovasával produkál, hogy egy bemutatót nem bír a ló folyamatos ellenkezése nélkül végiglovagolni. Persze a díjlovaglás sem az ördögtől való, ha lóhoz méltón csinálják, hiszen az összes lovassport alapja, mert idomítás nélkül nincsen lovaglás - még hobbilovaglás sincs.

2013. márc. 8. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
46%
Tény, hogy nem bántja a lovat és, hogy ez a legtöbb amit ki lehet hozni egy lóból, de szerintem akárki akármit mond egy ilyen lónak nincsenek rendbe az ízületei. Neki ez nem a természetes mozgása. Természetesen nem szidni akarom ezt a "stílust", de a lónak szerintem 100%, hogy nem jó. Mondjuk az se természetes, hogy a ló hátára ülünk..
2013. márc. 8. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
62%

Na ha valaki használni akar feszitőt, sarkantyút meg pálcát az olyan durván tegye, mint ahogy a videoban van!


Annyira röhejes, hogy elterjedt, mennyire burtális dolog ha valaki ezeket az eszközöket használja. Pedig nem brutális meg álltkinyzó dolgok ezek, csak lovagolni kell tudni hozzá!


Ezeke az eszközök, finomabb segitségek nyújtására adnak lehetőséget, nem arra hogy kezdők használják mindenféle baromságra. De attól, hogy a magyar lovaskultúra ott tart, hogy minden lusta lóra sarkantyút és "kemény" szájú lóra feszitőt javasolnak, ettől függetlenül ezek az eszközök nem rosszak, vagy negatívak, csak tudni kell rendeltetés szerűen használni őket.


Ezt nem képesek sokan megérteni...

2013. márc. 8. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:

Jó, oké, azon kommentelőkhöz inkább nem is intéznék semmit, akik benyögik, hogy fújj feszítőzabla, sarkantyú. :)

A kérdésre válaszolva én csak tippelni tudok, de szerintem a pálca különböző helyzetei jelzésként szolgálnak, gondolom, ha lent van a pálca, az is egy jel, és a fent lévő pálca az alaphelyzet. De ez tényleg csak tipp. :)

2013. márc. 8. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!