Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Kezdő lovas vagyok, ügetésből...

Kezdő lovas vagyok, ügetésből megállásnál bajaim vannak. Nektek mi segít?

Figyelt kérdés
Amikor lépésbe visszaállunk, mindig kicsit mintha előre akarnék bukni, meginog az egyensúlyom. Mit csinálok rosszul? Előre is köszi! :)
2013. márc. 8. 19:56
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Semmit. Ez az elején mondhatni természetes. Idővel ráérzel majd, csak gyakorold sokat.:)
2013. márc. 8. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Rosszul tettem fel a kérdést, bocsi, de a leírásban jól, tehát ügetésből lépésbe visszaváltani a gond, nem megállni. :)
2013. márc. 8. 19:57
 3/8 A kérdező kommentje:
De ez nem lehet helytelen ülés, mondjuk túlságosan előre, vagy hátra dőlök, esetleg nincs lent eléggé a sarkam? Ilyesmire gondoltam, de nem vagyok benne biztos. :)
2013. márc. 8. 19:58
 4/8 anonim ***** válasza:
28%
Ezt ki kell gyakorolni. Ne hagyd magad hogy előre bukj (kicsit értelmetlenül fogalmazva :D). Próbáld meg a térdeddel, és a comboddal szoríts. A hátadat tarts egyenesen és kissé mereven hogy ne dőlj előre. Mindig inkább dőlj hátra. Mármint ne teljesen feküdj a ló faráig, hanem engedd magad, dőlj hátra, mint tanügetésnél. :)
2013. márc. 8. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Valletta ***** válasza:
A lényegi pont, hogy amikor felveszed a lovat ügetésből lépésbe, még ha könnyűügetsz is, előtte át kell térned tanügetésbe, tehát hátra ejted a vállad, előretolod a csípőd és megtartasz a kezeddel, amire a ló lelép. Így, mivel a súlypontod hátul van, nem fogsz előrebukni. Eddig az történt, hogy nem voltál felkészülve a jármódváltásra, elöl volt a súlypontod és ahogy a ló lelépett, te "mentél tovább". Ha a helyén lesz a súlypontod, ez nem fordulhat elő.
2013. márc. 8. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Picit húzd hátrébb a vállad, és készülj arra, hogy meg fog állni, tartsd is hátul a súlypontod. Akár az is segíthet, hogy veszel egy mély levegőt.
2013. márc. 8. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az ilyen kérdéseket miért nem az oktatódnak/edződnek teszed fel?

Még nem biztos az ülésed, ezért van.

2013. márc. 9. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! :) Neki is felteszem, de még egy ideig nem megyek edzésre, remélem nem sért téged, hogy titeket is megkérdezlek. (:
2013. márc. 9. 11:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!