Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Melyek azok a lófajták,...

Melyek azok a lófajták, amelyek nagyobb súlyt is képesek vinni, (mondjuk 90 kg-os férfi lovast + felszerelés) és főleg hobby célra tenyésztik őket?

Figyelt kérdés

2013. márc. 8. 22:17
 1/6 anonim ***** válasza:
Bármelyik hidegvérű vagy akár már egy könnyebben/finomabban sodrott elvisz ekkora súlyt például, szerintem mindegy, mire tenyésztik gyárilag a fajtát, egy hobbi lónál mindig magasabbak az elvárások, annak kell a legjobbnak lennie sok tekintetben, nem egy sportlónak...
2013. márc. 8. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Én a Fríz lovamra is ráültettem apát, aki szintén 90 kg és a lónak semmi baja nem volt. Nyilván azért 800kg-os a drága :D
2013. márc. 8. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A fríz viszont nem egy tipikus hobbi ló, elég drága is, de persze, elbírni elbír, megfelelő felszereléssel.

Én mondjuk valami frízezett kisbérit ajánlanék, például.

2013. márc. 8. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Valletta ***** válasza:
Teljesen mindegy a fajta, 90 kilót bármilyen erősebb felépítésű félvér elvisz minden gond nélkül, vagy választhatsz sodrottat is, a hidegvérű nem igazán jó nyereg alá. Kifejezetten hobbicélra nemigen tenyésztenek lovat, max. olyan fordul elő, hogy jópár fajta semmiben nem mutat kiemelkedő eredményeket, így gyakorlatilag hobbira felelnek meg a leginkább. A furiosok, nóniuszok például elég nagytermetű, rámás lovak, de nem feltétlenül kell fajtában gondolkoznod, ha nincs igényed tisztavérű lóra.
2013. márc. 8. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Témához kapcsolódóan nekem olyan kérdésem lenne elméletben (nem most tervezek lovat venni azért :D), hogy ha egy 130 kilós férfi csak hidegvérűn tanulhat meg lovagolni vagy egy sodrottan is? Párom érdeklődne a lovaglás iránt, de mivel túl nagy a súlya, így ott, ahol én lovazok nem engedik fel lóra, amíg nem tud lovagolni. Mivel azt még nem tud, így elmélkedünk, hogy milyen lehetőségei vannak, illetve ha nagyon majd lovat vennénk, milyet érdemes nézni, ami a súlyához passzol, de még én is fel tudok rá szállni :) Csak kíváncsiságból :))
2013. márc. 9. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Valletta ***** válasza:
Elvileg a ló saját súlyának 20%-a körüli súllyal terhelhető. Egy átlag ló 300-400 kiló, ez 80 kilós lovast jelent, vagyis 130 kilós lovashoz körülbelül minimum 700 kilós ló lenne az ideális, ami már erős sodrottat vagy egy könnyebb hidegvérűt jelent. A súlynál azonban lényegesebb a lovas tudása, mert jó tudással, érzékkel nem terheli úgy a lovat, mint kezdőként. És mivel ő kezdő, szerintem sajnos nem nagyon fog tudni olyan helyet találni, ahol lóra engedik, hacsak nem kifejezetten olyan helyet keres, ahol vállalnak nagysúlyú lovast jól képzett, tömeges, megfelelő korú lóra.
2013. márc. 9. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!