Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Lovas felszerelés ápolás?...

Lovas felszerelés ápolás? Hogy helyes?

Figyelt kérdés

Én eddig így csináltam: áttöröltem egy száraz ronggyal, hogy a port leszedjem róla; nyeregszappannal átsikáltam, hagytam rászáradni, majd egy száraz ronggyal végigtörölgettem; ezután egy napot hagytam "száradni", majd lezsíroztam, ha kellett, többször is(ha láttam, hogy hamar elszívta a zsírt).


Jó ez így? Azért kérdezem, mert fognak a cuccaim, és azt mondták a lovasboltban, hogy lehet túl sűrűn ápolom a felszereléseim, de ezt nem mondanám, mert egy hónapban ha egyszer megcsinálom. Nyáron azért sűrűbben, kb két hetente.


Szerintetek jó ez így?


2013. márc. 9. 10:26
 1/1 Emyke031 ***** válasza:
Kevés langyos vízzel(szivacs) áttörlöd. Aztán a nyeregszappant szivaccsal rákened, majd szintén jó alaposan lemosod szivaccsal(vizes). Napra ne tedd, az árt a bőrnek. Árnyékban is szépen megszárad(főleg melegben, v. szeles időben). Fél-1 nap pihi jó neki, majd zsírozás (én amúgy bőrolajat javasolnék inkább).
2013. márc. 9. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!