Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Újra munkába állítás?

Újra munkába állítás?

Figyelt kérdés

Egész télen alig tudtam mozgatni a lovaim. Minden nap kint vannak karámban(nappal), annyit mozoghatnak amennyit akarnak. Egy-két terepre mentem ki, de ugye kímélő terepre. Viszont mostmár jönnek a jó idők, szeretnék többet lovagolni.


Hogyan fogjak neki újra munkába állítani a lovakat? Azt számolgattam, hogy két hónap tuti kell nekik, mire formába jönnek. Eleinte 30-40 perces futószárazásra gondoltam ügetésig, aztán ahogy látom, hogy jobban bírják, beleveszem a vágta munkát is, majd az időt is növelem. Ez így reális lenne?


2013. márc. 9. 16:56
 1/3 Valletta ***** válasza:
52%
Ez így jó, de egy-egy energialevezető futószárazás után nyugodtan mehetnek nyereg alatt is könnyű munkát, hiszen nem csak fizikailag kell őket felhozni, hanem a nyereg alatti ismereteiket is fel kell eleveníteni.
2013. márc. 9. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ha télen voltál velük terepen és nem gond nekik a kihagyás, tehát nem kezdenek el dilizni nyereg alatt, akkor nem kell futószárazni. Könnyű, nyugis terepre ki lehet vinni őket, vagy ha úgy biztonságosabbnak érzed, akkor egy negyedórás-húsz perces energialevezető futószárazás nem rossz ötlet. Vágtázhatnak is nyugodtan, csak legyen a vágta rövid, mind tempó, mind távolság tekintetében. Sok legyen a séta, kellemes kis ügetőszakaszok és néhány rövid vágta, max. háromnegyed óra, aztán fokozatosan növelheted.

Az ünnepi betegség lehetőségére figyelj, bár karámozott lónál jóval ritkább, mint annál, aki egész nap boxban áll.

Jó lovaglást! :-)

2013. márc. 10. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2013. márc. 10. 08:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!