Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy tartod a lovadat?

Hogy tartod a lovadat?

Figyelt kérdés

Hogy néz ki az istálló? Vagy karám?

Mivel eteted? Mivel jutalmazod ?

Hogyan fegyelmezed ? Milyen fajta ? Hány éves ?

Meddig tartott amég barátok lettetek ?

Elmesélnéd a lovad és te történetedet ?

várom a válaszodat a lovaddal kapcsolatban,de akár lehet

póni vagy egy olyan ló is ami nem a tiéd de te gondozod.

béke :-)



2013. márc. 10. 15:43
 1/3 x) ***** válasza:

A lovam egy 12 éves magyar félvér kanca. Csikókora óta ismerem, az egyik lótenyésztő ismerősünk lova volt. Aztán keresztapámhoz került (akinek akkor már kb 5-6 lova volt), de én lovagoltam. 2 évvel később keresztapám nekem adta. Itthon kapott egy csinos kis egylovas istállót, nem sokkal nagyobb mint egy box, van előtte egy kis karám, hogy tudjon járkálni. Van ezen kívül 2 karám, váltogatni szoktam, hogy mikor melyikben legel, hogy a másikban addig nőhessen a fű. Lucernát kap meg rendes szénát+abrak. Mivel van egy hatalmas almásunk, almát kap jutalomként, vagy nyáron dinnyét.

Fegyelmezni szerintem úgy szoktam mint bármelyik másik lovas. Attól függ, hogy mit csinál. Ha például valami nagyobb "bűnt" követ el éppen akkor határozott "NEM", esetleg egy kis pofon (egyébként néha morogni is szoktam rá :D). Ha valami kisebb (például csutakolás után az első dolga meghemperegni a porban), akkor 5 nyelven szoktam lek.rvázni :D

Barátok meg fogalmam sincs mikor lettünk, titokban mindig is magamnak akartam, mindig a szemem fénye volt. De kb akkor erősödött meg a kapcsolatunk mikor elkezdtem lovagolni rajta. Főleg amikor csak úgy gondoltunk egyet és lementünk a Tiszához reggel, aztán valamikor este hazakerültünk. :)

2013. márc. 10. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Egy nagy boxban tartom (kb. 5x6m) Vastagon szalma van alatta, szénarács, felszegelt etető és mindig egy friss vödör víz.

Reggel-este kap egy fángli beáztatott zabot és némi lucernát, széna mindig van előtte.Jutalmazni száraz kenyérrel, almáva, vagy répával szoktam.

A hangom felemelésével fegyelmezem, gyenge kezű vagyok sajnos :( Magyar félvér, 15 éves.

Egy éve van nálunk, elég hamar, bár csak most vagyunk igazán egy hullámhosszon.

2013. márc. 10. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Sssaszem ***** válasza:

1. Bértartásban van a lovam, mivel otthon nem tudjuk tartani a lovamat.


2. Boxos.


3. karám


4. zabot kap reggel, este.


5. almával, répával, nyáron meg dinnyével.


6. Fegyelmezés, hogy rászólok, hogy nem.


7. Haflingi kisló.


8. 7 éves.


9. Tavaly vettem meg a Goldi haflingi lovamat. (Szinte azonnal, amikor kipróbáltuk a lovat).


10. Egy gazdáé volt a ló Dorka ugratott vele, de mivel magasabbat szeretne a gazdája ugratni, ő csak 60-ig ugrik, ezért eladta nekem a lovát. Akkoriban 9 éve lovagoltam.


11. Haflingi kisló 140 cm magas 7 éves herélt. (Azóta tart a barátságunk, nem versenyzünk, inkább terepezek meg bent lovagolok a pályán, néha aztán futószárazok, nem mindig utóbbi időben nem futó száraztam, úgymond nem földi munkáztam).

2019. szept. 21. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!