Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Miért mondják a szabadidomítás...

Miért mondják a szabadidomításról hogy egy nagy hülyeség? :c

Figyelt kérdés
Ha nem is ilyen durván, de azért ez a mondanivalója a legtöbb embernek..

2013. márc. 10. 17:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Én azt kérdezném először is, hogy mi az a "szabadidomítás"? Ezzel a kifejezéssel most találkozom először.
2013. márc. 10. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Valletta ***** válasza:
44%

Rám gondolsz, mert azt írtam, hogy cirkusz? Hát mit csináljak, ha a szabadomítás csúcsa egy cirkuszi bemutató? Például egy Pignon előadás? Nem én találtam ki, hanem így van. Mert gyakorlati haszna nem nagyon van, ami pedig van, az pedig más kiképzési ágakon belül is megvalósítható.


Miért, szerinted mi a jó a szabadidomításban azon kívül, hogy hobbinak elmegy?

2013. márc. 10. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
27%

Őmm várj, te a szabadidomításra gondolsz vagy a természetes lókiképzésre? A kettő két külön dolog. Az előbbiben mutatványokat tanítanak a lovaknak természetesen az alapok megtanítás a után, a másikban megtanítják a lovasnak a lóval kapcsolatos alapvető testbeszédet és a lóval való természetes bánásmódot. Egy másik ajtó nyílik a ló és lovas kapcsolatában.


Én is elkezdtem de számomra elég fölösleges dolog volt. A lovam így is úgy követ és tisztel mint egy kiskutya a gazdáját, szóval igazán nincs szükségem rá. Meg sose bízok egy állatban. Természetesen létrejön egyfajta bizalom, de azt hogy minden eszközt eldobjak a csúcsa mindennek. Szerintem egy állatban nem szabad ennyire megbízni. Egy állat egy állat. És ha megbízható is az ördög nem alszik. Ha baj van egy menekülő állat csak magára számít, és akkor húzgálgatod a derekad vagy azt a cipőfűzőt a ló nyakában, vagy bűvészkedhetsz rajta.Egy állat hogyha baj van nem kérdezi meg tőled, hogy most mit csináljon. Sajnos volt már tapasztalatom olyanban, hogy egy professzionális szabadidomítónak a full extrásan lebirkásított lova megijedt felágaskodott, és hátravágta magát majd elrohant. Mondanom sem kell, hogy ezt egy kisebb közönség előtt.

2013. márc. 10. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
52%

Én személyszerint azért (is), mert a legtöbb tini kis szabadídomító a 30 éve lovazó tapasztalt embereket is kioktatják, mindenre azt mondják, hogy úristen szegény ló, miért csinálod ezt vele stb. Meg ne oktassanak ki másokat LOVAGLÁSSAL kapcsoltatban,mert ők tudnak a lóval néhány trükköt, attól lovagolni nem fognak jobban,sőt. A ló nem egy kutya, hogy trükköket kelljen tanulnia, jelre feküdj, ágaskodj,adj pacsit, semmi értelme. Nem csak így lehet elérni egy ló bizalmát, a lovam ezek nélkül is követ, pedig nem lett neki semmi betanítva. Meg nekik nem kell kobak, mert megbíznak a lóban és ő is bennük...

Na meg most eszembe jutott, egyszer egy lány kitett egy képet, hogy a ló "megöleli". Nem sokkal később kitett más is, csak látszott a jutalomfalat a kezében,és ócsárolták, hogy hát ez nem bizalom, hogy jutalomfalat kell. Mert szerintük a ló tudja, hogy megöleli ezzel a szeretetét fejezi ki?? A parellis 7 játék is olyan, hogy minden lónak tudnia kell, akivel foglalkoznak, esetleg bizalmatlan,rossz hátterű lónál lehet szükséges, de az hogy a bárány szelídségű lovaikkal megtudják csinálni, az nem művészet.

2013. márc. 10. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Köszi a véleményeket! Valletta: nem miattad, az ismerőseim miatt
2013. márc. 10. 18:13
 6/16 Valletta ***** válasza:
Ha ennyire nem értek hozzá, akkor magyarázza már meg nekem valaki, hogy mi az a szabadidomítás és mire jó!
2013. márc. 10. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
51%

Valetta az isten áldjon már meg, nyugodj már meg! Senki nem beszél és senki nem vádol téged. Tudsz olvasni? Akkor kérlek vidd már a okos kis fejed közelebb a géphez és nézd meg mit írt a kérdező egyel feljebb.

Nem minden körülötted forog, szóval akár meg is nyugodhatsz! ;)

2013. márc. 10. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
(Y)
2013. márc. 10. 20:50
 9/16 anonim ***** válasza:

Hát, én se látom az értelmét. És ez a kérdés, illetve a rá érkezett válaszok is mutatják a szabadidomítós közönség hozzáállását a témához: a válaszadók közül szinte senki nem szereti, mind le van pontozva. Kérdem én, hol vannak a lepontozók? Miért nem tudhatjuk meg, hogy miért nem hülyeség a szabadidomítás? Mert a mélyen hallgatás, az megy, szerintem ők is érzik, hogy semmi értelme.


Utolsó: és neked meg mi bajod van? Feltett egy témába vágó kérdést és senki nem képes rá válaszolni. Vagy te tudod rá a választ? Akkor meg mit pattogsz?

2013. márc. 11. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
29%

A szabadidomításnak igenis van értelme. Gondoljatok csak bele: nektek milyen lenne ha egy kemény vasat tennének a szátokba és azt ráncigálnák, hogy erre meg arra menj, milyen lenne ha egy 2 kilós nyerget raknának a hátatokra és erősen megszorítanák a hasatokat? Ez a lónak olykor nagyon fájdalmas tud lenni. A szabadidomítás arra jó, hogy megtanítsa az embert lovak módján gondolkodni. Mert higgyétek el, hogy azzal hogy a ló szájába zablát, a hátára nyerget teszünk azzal csak ártunk neki. És nem hülyeség. Sokkal jobb a lovaddal együtt szeretetben dolgozni, mint kényszerrel. Jean Francois Pignon, Lorenzo, Mészáros Gyula, Pat Parelli stb... Ők is ezt tanítják. És így is milyen sikeres emberek.

Szóval itt az a lényeg hogy a lovaddal szeretetben, összhangban, megértésben tudj dolgozni. Szóvalnézzetek meg pár szabadidomítós videót, hogy mennyivel jobb így lovagolni a lovadat! Szóval ez egyáltalán NEM HÜLYESÉG!!

2013. márc. 11. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!