Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Szerintetek így meggyőzhetném...

Szerintetek így meggyőzhetném anyum? (nem lovat szeretnék)

Figyelt kérdés

Most múltam nem rég 12

szeretném ha anyu meggyőződne hogy semmi bajom nem lesz.

Most kezdenék rendszeresen lovagolni és anyum nagyon félt,mert őt egyszer nagyon megharapta egy ló,szerinte is szép állatok de még mindíg fél tőlük.

arra gondoltam hogy megmutatnám anyunak hogy nem eshet bajom:

megmutatnám neki a gerinc védőt(mert a gerincemet eléggé félti)

meg ugye a kobakot.És még azt szeretném kérdezni hogy van még valami védő felszerelés ? Bár még nem tudom milyen érzés gerinc védőt viselni,de ha ez az ára hogy lovagolhassak akkor akár minden órán viselném,bármilyen kényelmetlen is..mellesleg kényelmetlen?


Ugye ha mindenféle védő felszerelés van rajtam akkor nem lehet bajom? Meg attól félek ha egyszer leesek a lóról,anya megtiltaná e nekem,mert eléggé félt(mert szerinte én nem vagyok sportos alkat)

lenne valami ötletetek?



2013. márc. 10. 19:17
 1/9 anonim ***** válasza:
10%
Kobak egyértelmű, de a többi nem hiszem hogy kell. Elsőre úgy sem nagy lóra tesznek, hanem törpe lóra, vagy nagyon jámbor lóra.
2013. márc. 10. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Ha leesel, az a legjobb, ha egyből visszaszállsz, utólag már elég nehéz... Egyébként szerintem viszonylag ritkán esik az ember, ha jó helyre megy, jó lovat lovagol (tehát nem olyat, ami ideg/pánikbeteg, akár szó szerint, vagy úgy lett "betörve", esetleg utólag nyögi ki a tulaj, hogy ja igen, amatőr gyorsasági versenyekre "tanítja" a lovat).

A ló egyébként nagyon ritkán harap, általában csak csípni szoktak, ami egy rossz szokás, kiválthatja az is, ha sokat etetik kézből, stb.


Ha már esel, akkor pályán jó eséllyel nem lesz nagyobb bajod (terepen nyilván mások a viszonyok), a kobak lesz a legfontosabb, amiből már a legolcsóbbak is megfelelnek bizonyos előírásoknak, tehát kellő védelmet biztosítanak. Gerincvédőt én soha nem használtam, de biztos hasznos...

Létezik elvileg valami lovaslégzsák is, amit be kell akasztani valahova, és ha esel, felfújódik, mire leérsz, és így pattoghatsz a földön csúnyább ütés helyett... Na ilyet se vennék fel soha, de szóval ilyen is létezik.


Legyen megfelelő cipőd, ami fogja a bokád, és nem gátolja meg, hogy a sarkad lefele nyomd. Ne legyen fűzős lehetőleg, és semmiképpen se legyen 20 centis sarka, mert az "sexy", ez nem divatbemutató.


A ló menekülő állat, tehát baleset mindig lehet, ezt el kell fogadni - de ha megfelelő segítségeket adsz neki, akkor ezen kívül sok veszélyforrás már nem lehet, és a legtöbb ló nagyon gyorsan megnyugszik: Tehát a legfontosabb, hogy Te ne ess pánikba ilyenkor: ha a ló azt érzi, hogy még az őt irányító, a hátán ülő ember is megijed ettől a valamitől, akkor hogy a francba ne gondolná azt, hogy na, most tényleg futni kell?! Tehát mindig legyél kiegyensúlyozott és magabiztos: baleset történhet veled akár otthon is, nem kell ezen aggódni - természetes, hogy félt, de mivel ő az anyukád, magyarázd el neki, hogy az is fontos, hogy mi a Te álmod, vágyad, és, hogy ha megteheti, akkor segítsen minél több dolgot legalább kipróbálni, hogy eldönthesd, erre vágysz-e?

2013. márc. 10. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Valletta ***** válasza:
0%
Kényelmetlen a mellény és minden védőfelszerelés ellenére is eshet bajod. Az enyém is féltett, de mégis elengedett egyedül már 9 éves korom óta, ha jól emlékszem. Sok sikert.
2013. márc. 10. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
50%
Nyugi nekem is mindig esésem után megmondták hogy többet lóra se ülhetek. De majd ha látják, hogy ezt szeretnéd csinálni és ügyes vagy akkor biztos megenyhül a szívük. Nem túl kényelmes a gerincvédő, de én azért ajánlanám neked egy bizonyos szinttől. Kobak kötelező. Nagyjából ennyi lenne :)
2013. márc. 10. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
55%
Nekem erre való apukám. :D Ha ő azt mondja mehetek, márpedig ő nagyon engedékeny akkor anyának már nincs igazán befolyása :DD
2013. márc. 10. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
55%
Semmi gond a gerincvédővel, kényelmes is és bár ritkán esik az ember kezdőként hatalmasat, azért jobb a békesség. Kobak legyen, cipőt előttem leírták, így nem lesz gond. Le fogsz esni, ez tuti, ha valaki sose esik, az nem is lovas. :-) De jó eséllyel max pár kék foltod lesz. :-)
2013. márc. 10. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Geréncvédőből alapvetően 2 fajta van, a "mellény" ami a kulcscsontot, mellkast is védi, viszont kényelmetlenebb és az ami csak a hátat védi. Nekem sima "motoros" van, az csak a hátamat védi, drágább fajtából (30000 volt 2-3 éve). Nem hittem benne, meg hordani se szerettem mert kényelmetlen, de engem is nagyon féltett anyukám, úgyhogy mikor fiatal lovon, csikón ülök, terepre megyek, vagy ugrok, akkor felveszem mindig. Hasznos, nemrég estem terepen vele a hátamra, semmi fájdalmat nem éreztem, azóta hiszek benne, tényleg olyan volt, mintha párnára estem volna, pedig kemény volt a föld, és jó nagy lendülettel érkeztem. Az olcsóbbak ezt nem tudják, de mindenképp hasznos. Pályára, eleinte viszont elég szerintem a kobak, gerincvédőt csak akkor vegyetek, ha komolyan gondolod, mert drága. Anyukádat győzködd, engem se engedett eleinte, főleg, hogy végignézte az első eséseimet a pálya széléről, de aztán rájött, hogy én akkor is szeretem, és enged, csak inkább nem néz oda, mikor lovagolok, és ez az egy kikötése van, hogy mindig legyen rajtam kobak. Én 8 évesen kezdtem lovagolni, de ritkán mehettem csak, és csak sétálni, a szüleim azzal indokolták, hogy drága, 11 évesen dolgozni kezdtem a lovardában, cserébe lovagolhattam, onnantól hagytak, amíg magamnak intézem, néha ugyan megijedtek, mikor összevissza törve mentem haza, de látták, hogy ha nem mehetek, azzal semmire se mennek, csak rosszabb lesz. Én se voltam soha sportos, tehetséges, de így is sikerült megtanulnom egész tűrhetően lovagolni, világbajnok sose leszek, de imádom, remélem sikerül neked is. Drukkolok neked :)
2013. márc. 11. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Az egyik barátnőmnek súlyos gerinc ferdülése van és ő is egy fajta hát merevitőt hord,de az teljesen műanyag szerinte elég kényelmetlen így ha teheti azonnal leveszi.Ránézésre a mellény kényelmesebbnek tűnik,de gondolom a nagy nyári melegekben nem kényelmes egyik sem.

Ti hogy bírjátok ki ha múszály felvenetek nyáron ?

2013. márc. 11. 18:20
 9/9 anonim ***** válasza:
Fú én nyáron nagy melegben nehezebben birom.. néha terepre se veszem fel. de ha egyedül megyek ki akkor mindenképp felveszem. de elviselném ha ez lenne a feltétele hogy lovagolhassak :)
2013. márc. 11. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!