Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mennyire reális?

Mennyire reális?

Figyelt kérdés

10 alkalom, félórás egyéni edzésért 20000 Ft-ot elkérni?

Az oktatónak nincsenek edzői papírjai, viszont dolgozott egy évet Németországban egy lovardában, ahol a lovakat is lovagolta, meg beszélgettem vele, és úgy érzékeltem, hogy ért is hozzá, meg szimpatikusan is áll a témához. Persze nem várom, hogy versenyre készítsen fel, vagy ilyenek.


2013. márc. 10. 19:49
 1/10 Valletta ***** válasza:
47%
Ha a németek engedték lóra ülni az arra enged következtetni, hogy nagyságrendekkel jobb lovas, mint a magyar lovasoktató bagázs 70%-a. Egy félórás egyéni edzésért egyébként sem sok 2.000 Ft. Próbáld ki!
2013. márc. 10. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nálunk 2500/alkalom a lovaglás, nincs lefektetve, hogy 20 perc vagy 70, mert van, aki 30 után már csúszik-mászik, más meg 120 után is simán bírná még.

Egyéni edzés a lehető legjobb, mert úgy tudnak rád figyelni, és szükség esetén javítani, a ló se csak vonul a többi után monotonon.

Egy edzői papír nem ártana, azt nem tudom, mennyire ért az illető a dologhoz, mert visszaemlékezve totál kezdőként nekem bárki mondhatott volna bármit, ha hihetőnek tűnik, és kellően határozottan mondja, akkor elhiszem. Érted a gondot... :) Ennek ellenére persze találni papírral is olyat, akit nem engednék a lovam közelébe se, nemhogy rá.

2013. márc. 10. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nem vagyok tök kezdő, több, mint 2 éve lovagolok, és tudom, hogy van akinél ez nem jelent semmit, de azért én bízom a jelenlegi tudásomban annyira, hogy tudom, hogy nem egy idiótáról van szó. Azért nem vagyok biztos benne, mert kb. 1 órát beszélgettem vele, és ezalatt nyilván nem derült ki róla minden.
2013. márc. 10. 20:05
 4/10 A kérdező kommentje:
Egyébként köszönöm szépen a válaszokat! :)
2013. márc. 10. 20:06
 5/10 anonim ***** válasza:

Azért egy fél órácska gyorsan elrepül !

nekem ez kevés lenne :-S

És legalább bizonyíthatná hogy volt németbe,és hogy nem csak

egy istálló fiú volt ott !

2013. márc. 10. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Fél órába remélem nincs benne a bemelegítés. Én ha frissen hozom ki a lovat 8-10 percet lépünk, laza ügetés és 2-3 kör vágta mindkét kézre,ezután kezdődik az érdemi munka, utána 10-15 perc leléptetés. Amit leírtam az fél óra, a bemelegítés és a leléptetés közti idő meg attól függ, mennyire van jó napja a lónak, hogy tudunk haladni.
2013. márc. 10. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Valletta ***** válasza:
39%

Fél óra bőven elég, ha folyamatosan foglalkoztatva van a lovas. Megbeszélitek hogy előtte legyen a ló átmozgatva, vagy elmondja, hogy hogyan melegítsetek be mire kezditek a munkát, így nem vesz el a bemelegítés az értékes időből.


Amúgy meg teljesen mindegy, hogy van-e valakinek papírja, a lovastudást nem a papír adja, hanem a tapasztalat, a lovasoktató-képzés úgyis egy kalap sz@r. Meg kell nézni, hogy hogyan magyaráz, mit magyaráz, mennyire jöttök ki egymással.

2013. márc. 10. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem olyan nagy cucc hogy Németországban lovagolt. Azt se tudodd milyen helyen, lehet hogy egy jó istállóban, de mi van ha egy tanyán? Edzői papírok nélkül nem eddzhet. Egyébként nem lenne sok a 2000 Ft/alkalom de így az.
2013. márc. 11. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ez az ő felelőssége. Mellesleg, akik itt a papírért fizetnek az oktatójuknak - akkor is, ha évek óta osztályban lovagolnak, mert annál tovább nem képzi őket - ti hányszor kaptatok a lovaglásról számlát? Na látjátok! :)
2013. márc. 11. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Az, hogy volt Németországban, és nem is egy tanyán, egészen biztos, nem ő dicsekedte el, szerintem nem is tud róla, hogy tudom. Az eszembe sem jutott, hogy a fél órában a bemelegítés is benne lenne, de akkor majd megkérdezem, bár tényleg nem hiszem. Éppen ez a jelenlegi problémám, hogy papiros edzővel nem fejlődök sehova, mert csak x forintot fizetek neki, és ennyiért én elértem a max. tudásszintet, időnként annyit odaszól nekem, hogy "Jaj, hát neked már nem is mondok semmit, te olyan jó lovas vagy.", én pedig pofán tudnám vágni, mert ennyi erővel minek van ott?... Mindenesetre köszönöm a válaszokat, remélem, hogy ez tényleg egy jó lehetőség lesz. :)
2013. márc. 12. 22:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!