Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi a véleményetek a westernlov...

Mi a véleményetek a westernlovaglásról?

Figyelt kérdés

2013. márc. 11. 16:50
 1/6 anonim ***** válasza:
10%
én lovagoltam mindkét stílusban, nincs nagy különbség az angolhoz képest. Sokan tévesen a természetes lókiképzéssel kötik össze, pedig nem az, annyi a különbség, hogy hosszabb szárral (kengyellel) lovagolnak, és nem díjugratás, meg díjlovaglás, stb van, hanem trail, cutting, pleasure, stb. Sokan nagyon angolosok, vagy nagyon westernesek, én mindkettőt szeretem, próbáld ki, nézz utána, szerintem jó. :)
2013. márc. 11. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Valletta ***** válasza:
78%
Azért annál némileg több különbség van a két stílus között, mint a szár hosszúsága... A segítségadások teljesen különbözőek és a lótól elvárt viselkedés is teljesen más. Számomra nagyon szimpatikus stílus, egy időben nagyon érdekelt. Ha ezzel te is így vagy, menj ki néhány versenyre, ott fogod látni, hogy pontosan mi is a westernlovaglás azon túl, hogy hosszabbra van engedve a szár és más nyereg van a lovon. Istenes Csilla könyve is nagyon hasznos.
2013. márc. 11. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi :D Nekem nem kell utánanéznem, megszállott és menthetetlen westernes vagyok és leszek :)) Csak a Ti saját véleményetekre vagyok kíváncsi ;D
2013. márc. 11. 18:34
 4/6 anonim ***** válasza:
40%
Én Istenes Csillától tanultam, és azt gondolom, ebben ő is támogatott, hogy nincs nagy különbség. Előtte évekig angol stílusban lovagoltam, a lényeg mindkét stílusban az, hogy a ló össze legyen szedve, maradéktalanul figyeljen a lovasára, és összhang legyen köztük, hogy ezt milyen segítségekkel, felszereléssel érik el, ez a különbség. A könyvét is olvastam, szerintem nem annyira jó, élőben jobban vissza tudja adni a tudását. (Sok kép a könyvben, a rajzoltak egy angol stílusú könyvből lettek másolva, ez is mutatja, hogy kevés a különbség) Sokszor rendez táborokat, kurzusokat, érdemes elmenni. Lovasoktatást nála nem ajánlom, csak ha személyesen ő tartja az órát. Én nem lovagolok kifejezetten egyik stílusban se, mert nem versenyzek, és ezért nem fontos. Azt tartom, érdemes mindkét stílust kipróbálni, hogy tudd, melyik passzol jobban hozzád.
2013. márc. 13. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 flóra13 ***** válasza:
75%
Szerintem azert észre vehető külömbség van a kettő között, de mindenkettő egyformán jó és szép csak más, mindenkinek meg van a maga véleménye, bárr az én szívem is a western fele húz, lehet, hogy azért, mert ebben a stílusban tanultam meg lovagolni, és szimpatikusabb a lóval ápolt viszony, de ez mindenkinek a maga döntése, de nem kell véglegesnek lennie, mert egy még fiatalabb lovat nagyon könyenn átlehet képezni, és idősebbnél se lehetlen:-)
2013. márc. 14. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Valletta ***** válasza:
74%
Abban igaza van Csillának, hogy több út vezet Rómába. Teljesen mindegy, hogy a lovas díjugrató vagy díjlovas vagy westernlovas vagy természetes vagy klasszikus. A helyes úton kell haladni és ugyan az lesz az eredmény. És milyen kár, hogy nem ez történik, hanem ahány út, annyiféle hiba és félremagyarázás és kényszerítés...
2013. márc. 14. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!