Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mi a véleményetek róla?

Mi a véleményetek róla?

Figyelt kérdés
[link] egyszerűen beleszerettem ebbe a lóba. Tudom róla, hogy november óta nem lovagolják és az edzőmmel megbeszéltem, hogy ő foglalkozna vele, újra belovagolná. Vinnénk állatorvost és két edzőt.

2013. márc. 11. 17:38
 1/8 anonim ***** válasza:
Szép-szép, de engem zavarna, hogy nincsenek papírjai.
2013. márc. 11. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nagyon szép, de én nem vennék lovat papírok nélkül.
2013. márc. 11. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
A papírjai mire kellenek? :o amúgy mennyi idő papírokat csináltatni?
2013. márc. 11. 17:57
 4/8 Valletta ***** válasza:

Attól függ, mennyi pénzed van. Ha soron kívül intézed, akkor egy héten belül szerintem megoldható, de többet kell érte fizetni. Itt megtalálsz mindent a papírokról: [link]


Egyébként meg ha mindenkit így visszatartana a papírok hiánya, a lovak felét nem vennék meg. Majd ha kipróbáltátok a lovat és tetszik, szeretnéd megvenni, a tulajdonossal meg kell beszélni a ló egyedi megjelölését, illetve a papírozást, mert anélkül nem tudtok korrekt adásvételi szerződést sem írni, sem a lovat szállítani.

2013. márc. 11. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Valletta ***** válasza:
Ja, egyébként formás kanca, kár, hogy egy felállított képet nem tudtak róla feltölteni, mert így nem igazán lehet megítélni.
2013. márc. 11. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A lónak pl. a lóútlevél olyan mint neked a személyi igazolványod.

A származási lap meg nem annyira lényeges ha csak nem akarsz tenyészteni, de jó ha az is van azért.

2013. márc. 11. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A ló sütése vagy chippeltetése MUSZÁJ. Ez egy egyedi jelzés, amire írod az adás-vételit - másképp mit írsz? Eladó elad egy állítása szerint 10 éves fekete jegytelen kancát. Jó, találok megyén belül még 20 ilyet, na, mivel igazolod, hogy Te azt a lovat vetted meg, ha gond lenne?

Egyrészt, másrészt útlevelet sem kaphat, amíg nincs egyedi jelölése, és ebbe kerülnek be az oltások és féreghajtások - a nélkül más ló közelébe senki sem fogja engedni, mert bármi baja lehet! Nemhogy lovardába nem engedik, de ha van egy kis esze, a szomszéd se enged a lova közelébe... És neked sem egy biztosítás így, vagy ha pl. több napos túrára mennél, nem tudsz lovardánál estére megszállni vele.

Ha megállít a rendőr, útlevél nélkül eleve megbüntethet, adás-vételi nélkül meg másnak se tudod igazolni, hogy a ló a tied lenne.

2013. márc. 11. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
mindent értek, de a papírokat csak a vétel után tudnánk elrendezni, alap dolog, hogy ha a fenti dolgok nincsenek beadva a lónak, akkor mi beadatjuk. Állatorvost is viszünk a ló vásárláskor, aki majd kivizsgálja a lovat.
2013. márc. 11. 21:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!