Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Érdekel a magasiskola, lehet,...

Érdekel a magasiskola, lehet, hogy majd szeretnék lovak kiképzésével foglalkozni. Hogy/hol tudok tanulni?

Figyelt kérdés
Esetleg tudnátok könyveket ajánlani? (konkrétakat, pl. hogy a Lovasakadémia könyvekből melyiket érdemes először megvenni) Jelenleg 15 éves vagyok, és tulajdonképpen nincs túl sok pénzünk, de azért igyekszem a lehetőségemhez mérten minél többet lovagolni, tájékozódni, kérdezni. Lehet még belőlem lókiképző, ha mondjuk fiatalkoromban még nincs lehetőségem ennél túl sokkal több tanulásra, viszont felnőtt koromban meg tudom teremteni erre pénzügyileg a lehetőséget? Esetleg van még valakinek valami tippje, hogy így, most mit tehetnék az ügy érdekében? Köszönöm szépen. :)

2013. márc. 11. 22:07
 1/6 Valletta ***** válasza:
71%

Az Eponával vedd fel a kapcsolatot, mert 16-22 éves kor között lehet jelentkezni hozzájuk, tehát ha befejezted a gimit vagy a főiskolát/egyetemet, mehetsz is, mert nappali a képzés, addigra pedig fel kell hoznod a lovastudásodat az általuk kívánt szintre.


A másik hely, ahol magasiskolai lóképzés folyik Magyarországon, a Mátyus Udvarház. Hogy náluk ki a kiképző és kitől tanult, hogy mennyire színvonalas a hely, illetve hogy vállalnak-e tanulókat, azt nem tudom. Hivatalosan biztosan nem, de valamit talán meg lehet velük beszélni.


Magasiskolai alapokat Dr. Gőblyös István is tanul, jelenleg is Bent Branderupnál van egy szemináriumon. Az ő lovardájában van tanácsadás, tehát saját lóval valószínűleg lenne lehetőséged az alapokat megtanulni.


Bent Branderup és tanítványai is vállalnak képzéseket, szemináriumokat, illetve working student formában pár hónapi istállómunkáért cserébe tartják a lovadat és kapsz heti néhány órát. Ebben a formában egyébként elég sok istállóba bekerülhet az ember, nyelveket mindenhová tudnod kell beszélni, tehát a nyelvtanulást ne hanyagold és addig is próbálj hiteles, eredményes lovasoktól, edzőktől tanulni.


A lovasakadémia sorozatból A lovasoktatás kézikönyvét ajánlom a leginkább, illetve az Irányelvek a lovaglás és hajtás számára első két kötetét. A magasiskolával is foglalkozik. Phillipe Karl Lókiképzés című könyve is alapmű. A régi nagy mesterek, mint Xenophon, Streinbrecht, Gueriniere, Newcatsle művei nálam épp beszerzés alatt vannak, elég nehéz őket megszerezni sajnos, magyarul pedig lehetetlen.

2013. márc. 11. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
51%
Eponába lehet jelentkezni 22 éves kor felett is. Én pont akkor töltöttem a 22-öt, amikor meghirdették a felvételit, így életkorilag lekéstem. Utána kérdeztem, és vannak kifejezetten ilyen pár hetes kurzusaik is, amit persze fizetni kell, de nagyon hasznosak. A Mátyás lovasudvart is ajánlom, hiszen ott is foglalkoznak magasiskolával lipicai és néhány andalúz lóval.
2013. márc. 12. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

valamint ahogy az első írta: Dr. Gőblyös István

A zabla és kengyel blogon tudsz utána kérdezni. [link]

2013. márc. 12. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Nézz körül itt: [link]

Lovas képzések, a lovak és lovasok életét, munkáját segítő szakmákat oktató intézmények listája.

2013. márc. 12. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Gróf Erdődy Pállfy Zsigomd:A lovaglás vezérfonala(Tanácsok gondolkodó lovasoknak).

Nagyon-nagyon jó könyv!

2013. márc. 12. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! :)

Első: Magyarországon szerintem nem túl sok erre szakosodott szakember van, a kérdésem arra is igyekezett választ találni, hogy pontosan kik ők. Nyilván ha ez a dolog komolyabb fordulatot vesz, majd igyekszem felvenni velük a kapcsolatot, de addig is nem akarom Gőblyös Istvánt bombázni az e-mailekkel, mert még nem azon a szinten tartok. Neked viszont értékes percek vesztek el az életedből azzal, hogy írtál egy nem túl tartalmas választ a kérdésemre. :) Legközelebb, ha nincs ínyedre a kérdés, szerintem érdemesebb bezárni a gyakorikérdéseket, főleg, hogy vannak itt sokkal durvábbak is... Persze tégy belátásod szerint, ha neked örömet okoz, hogy itt humoroskodsz, hajrá. :)

2013. márc. 13. 17:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!