Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Mit gondoltok róla?

Mit gondoltok róla?

Figyelt kérdés

Ha megvenném, akkor nem nagyon folytatnám a lovaglását, mert még fiatal (nem sokat mennék rajta, mert terhelné, csak keveset) inkább futószáraznám, talajmunkát végeznék vele, forgalomhoz szoktatnám, meg ilyenek.

[link]



2013. márc. 13. 17:25
 1/6 Valletta ***** válasza:
Nem vennék olyan félvér csikót, amelyik már két évesen lovas alatt dolgozott és elkezdték az ugrómunkát, ráadásul 90 centin ugrik (rémes stílusban). Visszaüt előbb vagy utóbb és ezt nem tudod azzal kompenzálni, hogy teszem azt a nyárig nem dolgozik nyereg alatt a ló, mert ami megtörtént az megtörtént. Ha mégis ragaszkodnál hozzá, azt javasolnám, hogy egy jó belovagló feltétlenül nézze meg.
2013. márc. 13. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szegény ló.... Megértem, hogy ilyen rémesen ugrik, nagyon durva, ahogy ülnek rajta. :-( Mindezt háromévesen...
2013. márc. 13. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

ahogy előttem írták, nagyon elsiették a belovaglását.

főleg a lovasa se kis ember, még ha extra finom keze van, ránézésre minimum 75-80 kiló.

nekem senki se mondja, hogy ez való egy félvér csikónak.

még ha 2010.jan.1-jén született is, akkor is éppen csak betöltötte a hármat, szerintem még csak a futószáras munkát lehetne vele kezdeni, nemhogy már ugratni.

elképzelhető, hogy ez gyors belovaglás agyilag is megzavarta.

2013. márc. 13. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem egy szép kis ló. Egyetértek az előzőkkel, hogy kicsit szerintem még korai hogy már lovagolják, és ugranak vele. Ha mindenáron meg szeretnéd venni, akkor mindenképpen próbáld ki, és nézesd meg profival.

Szerintem kérd meg az eladót hogy küldjön róla videót hogyan ugrik, hogyan mozog stb... Mert a kép alapján nem sokat tudunk meg. De az ugrós képen látszik hogy nem pont a legszebb az ugrásstílusa. De a lovas borzalmasan ül rajta. (az ugrós képen)

2013. márc. 13. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Agyilag nem zavarodik össze egy ló attól, hogy kétévesen lovagolják, de tényleg túl hamar lovagolták, ugratták, ezt már elmondták előttem, később lesznek gondok az ízületeivel, nem ajánlom. Én amúgy sem bízok azokban a hirdetésekben, ahol képtelenek rendesen lefotózni a lovat, oldalról, felszerelés nélkül, hogy látsszon, ennyit nem utaznék zsákbamacskáért. (bár nem tudom, hol laksz) Még egy dolog szúrt szemet nekem, hogy ismeretlenek a felmenői, de van származási lapja? Lehet, hogy ez csak nekem nem érthető, de nem tetszik nekem, ha a képek alapján szép paci is.
2013. márc. 13. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A korai belovaglástól lehetnek láb-, és hátproblémái később, amiket nagyon sok idő, és még több pénz lesz kikúráltatni, ha ki lehet egyáltalán, akár a ló árának a többszöröse(i) is. Nem ajánlanám, ilyen árban jobbat is kapsz.

Ugrómunkát 6 éves kor alatt meg főleg nem csináltatnék vele, mivel az nagyon megterheli a mellső lábakat, plusz lovas súly, ami rá még nem kéne... Ha e mellé még beejtett háttal is közlekedik, akkor annak nyoma lesz.

2013. márc. 14. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!