Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Melyikek a díjugrató lovak?

Melyikek a díjugrató lovak?

Figyelt kérdés
Amelyikek jók díjugratásból...

2013. márc. 15. 15:26
 1/5 anonim ***** válasza:

Amelyek* jók díjugratásban, azok főleg a különféle sportlovak.

Magyar, német, dán, stb., sportló, holsteini, hannoveri, esetleg gelderlandi, illetve van még egy-két melegvérű fajta, amiket ugrósportra ajánlanak, de nyilván ez már attól függ, hogy olimpiára akarsz menni, vagy házi versenyre, mert az amerikai ügetőkben is van rugó, de nem kimondottan ugrólovak... Érted.

2013. márc. 15. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
az andalúz nem jó díjugratásban?? o.O
2013. márc. 15. 16:00
 3/5 anonim ***** válasza:
Nem, nem olyan a testfelépítése, meg nem erre lett kitenyésztve. Ők inkább díjlovak, de nem nagydíj szinten, de persze vannak kivételek.
2013. márc. 15. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az andalúz spanyol fajta, a helyi spanyol lovasiskolák használják előszeretettel, illetve ha jól tudom, MO-n az EPONA is import andalúzokat használ, de még véletlenül sem ugrósportra.

Amúgy meg magasiskolai képzésre alkalmasak, tehát díjlovaglásra is, igaz, az ottani nehéz szinte már eléggé kifacsartak.

2013. márc. 15. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem van egy andalúz ménem és lehet vele ugratni nekem nyereg alatt is simán viszi 140 cm ,persze azért díjlovaglásba jobb.
2013. márc. 16. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!