Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Segítsen valaki?!

Segítsen valaki?!

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Lelki eredetű problémákat lovaknál hol találok?

Kerestem,de csak ember lelki eredetű problémáinak megoldását találtam lovak segítségével!

Én a lovak lelki betegségeire lennék kíváncsi és annak szakszerű kezelésére!!!!!


2013. márc. 15. 20:22
 1/6 Valletta ***** válasza:
Inkább írd le, hogy mi a probléma.
2013. márc. 15. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Kb. kettő hónapja került hozzánk egy ló és nagyon ideges! Az előző helyén lapáttal ütötték aljazás közben,ordibáltak vele stb!

Nem akar rám figyelni,kapar,futószáron nem akar meg állni stb ... csutakolás közben forgolódik ... nagyon sok rossz szokása van ,de nem agresszív! Nem rúg és nem is harap ...

Milyen módszert tudnál/tudnátok ajánlani?

2013. márc. 15. 22:56
 3/6 anonim ***** válasza:
egy szakértő segítségét de sürgősen
2013. márc. 16. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Egyszerű a módszer: türelem, türelem, türelem. Ennyi. Nálunk is volt olyan ló, aki majdnem kiugrott a falon, amikor kissé megemeltem a villát almozáskor, de idővel megtanulta, hogy nálunk nem kell rosszra számítania és megnyugodott.

A rossz helyről elkerült lovaknál még jó ideig megmaradnak a beidegződött bajok, de eltűnnek idővel. Ha agresszió nincs a ló részéről, csak félelem, akkor semmi más teendőd nincs, csak a szeretet, odafigyelés, tisztességes törődés, a ló le fog nyugodni szépen.

2013. márc. 16. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Csatlakozok az előttem szólókhoz, nagyon sok türelemre és időre, szeretetre, kitartásra van szükséged. Nekem is volt egy ilyen lóval dolgom. Szerencsére mi pár hónap alatt teljesen összemelegedtünk és Ő lett a mesterművem. Sokat pucolgasd, simogasd, amikor eszik, legyél ott vele, amikor a karámban van, csendben állj a szélén és várd meg, amíg odamegy. Nem csatalakoztatás meg ilyesmire gondolok én azoktól hülyét kapok. Egész egyszerűen a ló csak érezze, hogy tiszta szívből szereted és vigyázol rá. Mindenesetre a türelem ellenére, ha megrúgna, le akarna dobni, stb. ne hagyd rá, mert nem fog rád haragudni azért a ló, mert megsuhintod a pálcával. Nagyon sok örömöt kívánok nektek! Tökéletes pár lehettek majd, ha hiszel benne.

B.

2013. márc. 16. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Valletta ***** válasza:

Na, pont ezért kérdeztem, hogy a lónak nincs lelki problémája, hacsak az ember nem csinál neki.


A többiek már írták a türelmet, legyél sokat a lóval benn a boxban is, mozogj körülötte, ápold, almozz ha benn van (vagy mímeld). Sajnos sokkal több idő kell a ló rendebeszedéséhez, mint az elcseszéséhez, de gondolom vásárláskor láttátok, hogy hogyan viselkedik, tehát ez nem kellene, hogy a meglepetés erejével hasson.

Futószáron se nagyon kell erőltetni a dolgokat, főleg hogy nem valószínű, hogy tisztességes alapképzést kapott a ló. Hagyd, had menjen, vezesse le a feszültségét, előbb-utóbb meg fog állni. Amíg a ló halálra van rémülve, addig nem lehet vele munkát végezni. Ahogy a ló elengedi magát és lenyúlik, na akkor kezdődhet a munka.


Attól függően, hogy a ló mennyire képzett nyereg alatt, én megfontolnám egy jó belovagló igénybevételét, mert egy rémült ló és tapasztalatlan lovas nem egy jó párosítás. Ebben az esetben én kifejezetten olyanhoz vinném a lovat, aki ismeri a lovak természetét és ahhoz képes a képzést igazítani (natural horseman-ek és társai).

2013. márc. 16. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!