Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Vélemény? (vidi)

Vélemény? (vidi)

2013. márc. 15. 23:42
1 2 3
 1/24 anonim válasza:
Jó videó,a csaj te vagy?
2013. márc. 15. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
nem
2013. márc. 15. 23:54
 3/24 anonim ***** válasza:
A videón egy ló van meg egy lány. Miről mi a véleményünk? A lóról, a lányról, a videóról, vagy miről?
2013. márc. 16. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem a kötőfékes/nyakszíjas/istenigondolatos/anyámsetudjamiazeges megoldásoknak se az a célja, hogy a ló ennyire előre-lefele kinyújtott nyakkal vonuljon amerre lát, illetve a kobakot se dobnám ki az ablakon a "bizalom" jegyében, mert a ló úgyse fogja azt a darab akármit összekötni ezzel, tehát neki aztán holt mindegy, nem fogja földhöz csapni magát, hogy nem is bízol benne, a lovas viszont egyszer szenved igazán komoly fejsérülést, és aztán meg azon túl, hogy a ló megy vágóra persze, ő meg élete végéig mentális sérültként folyatja a nyálát. Ja nem, ez vele nem történhet meg, max másokkal, mert ő bízik a lovában, ami ezért már nem is menekülő állat, balesetek meg feléjük nincsenek.

Egyébként néha mintha NAGYON elől lenne a ló súlypontja is, de gondolom, ez is mindegy, a lényeg az örök barátság.


Nem akartam negatívnak tűnni, túl korán van nekem ehhez.

2013. márc. 16. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
62%

Az akadály utáni lóról való levetődést - a ló fejének letépésével - eléggé furán nézegettem, kobak szerintem se ostoba gondolat, főleg, ha így röpköd a csajszi lefelé, a hevedert viszont nem értem miért a jobb oldalon húzza meg.... mindegy, ez nem lényeg, csak fura.

Összességében lehetne ez egy kedves videó is, bár semmi különös, csak viszonylag jó az alapötlet, csinos a lány és kedves a paci. Ennyi.

2013. márc. 16. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
61%
Az elején gondolom azt akarták bemutatni, hogy mennyire vad volt a ló, amíg nem kezdték el ezt a kötőfékes csodamódszert. Csak a ló nem csinált semmit, a csaj leesett a ló meg még meg is állt. Úgy tűnik, mintha a csaj állítaná meg azzal, hogy rángatja a szárat mint egy elmebeteg, de ha akarna a ló simán elrohanhatna. 1:20-tól sem változik semmi a ló viselkedésében, csak most már kötőfékkel ül rajta a csaj és ha leesik, nem tudja megrángatni a száját.
2013. márc. 16. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 Valletta ***** válasza:
76%

Ez egy tök jó példa arra, hogy mire gondolok, amikor az általánosan elterjedt natural horsemanshipről beszélek.


Az elején ugrat a lovas, majd szinte levetődik a lováról (én nem vagyok egy ugró zseni, valami rosszat csinált a ló?), azután meg mi történik? Lefekteti a lovat, szabadon meghajtja, majd körbe-körbe lovagol, valami egészen rémes széküléssel, miközben a ló előre-lefelé nyúlik (és még mindig inkább ez, mint a tegnapi fejbekérős lovas!), de a ló nagyon ferde.


Sokkal jobb lenne, ha inkább azt mutatná meg a lovas, hogy hogyan ugrat most! Hogy a NH hatására jobb lett a kapcsolata a lovával, de közben nem rosszabb lovassá vált, hanem jobbá, (de legalábbis hogy van egy normális ülése) és most már nem veszekszik a lovával, hanem azokat a dolgokat, amiket eddig is csináltak, sokkal szebben, jobban, összhangban meg tudják csinálni.

De persze nem, hanem megelégszik azzal, hogy kemény székülés alatt a ló kötőféken kavirnyázik, a súlypontja elöl van, ferde, amivel az elejét, de különösen a bal első lábát túlterheli, így az sokkal hamarabb fog elhasználódni, mint azé a lovasé, aki feligazítja és egyenesre lovagolja a lovát, a ló érdekében. Biztos vagyok benne, hogy ő azt hiszi, hogy amit csinál, az jó a lónak, de ez sajnos nem így van. Mindenki úgy lovagol, ahogy akar, de a ló egészsége kellene hogy az elsődleges legyen.

2013. márc. 16. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

Valletta, a ló semmi rosszat nem csinál ugráskor, alighogy leér az eleje, a csaj keményen letépi a fejét, mire a ló megáll, a csaj meg kihasználva a ló által adott lendületet, leugrik. Szó nincs leesésről, sem a ló részéről valami baromságról, amitől le kéne esni, egész egyszerűen a csaj leugrik elég látványosan (megjegyzem, egy harminc centis cavaletti méretű ugrásnál le se lehet ekkorát esni, képtelenség) és hozzá még elég durván lerántja a lovat is, ami számomra felháborító. A ló egyébként jó fej, egy rossz mozdulata nincs.

Amúgy pont azokért a dolgokért háborgok, amiket te is leírtál és pont ezért vagyok én is háklis az állítólagos természetes lókiképzőkre, mert ez nem természetes lókiképzés, hanem szimpla agymenés.

2013. márc. 16. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 Valletta ***** válasza:

Akkor jól láttam, hogy nem láttam! :)


Alapvetően jó lenne ez a természetes lóképzés, csak ott hibádzik, hogy valóban képezni kellene a lovat is, meg a lovast is, vagyis előrelépni és nem pedig vissza.

2013. márc. 16. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
Igen, a valódi természetes lókiképzésnek látom értelmét, de azt nagyon kevesen csinálják ám világszinten is! Hülyét kapok a kiscsajoktól, akik hókuszpókolni kezdenek agy nélkül és azt gondolják, ők sz..rják a spanyolviaszt! :-P
2013. márc. 16. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!