Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ennek a kengyelnek mi az értelme?

Ennek a kengyelnek mi az értelme?

Figyelt kérdés

Szerintem sokkal veszélyesebb, nem? Nem tud kicsúszni a lába, ráadásul még a hátsó szíj is megakadályozná ezt. Fóleg, még azért is hülyeség szerintem, mert nehezebb a segítségeket adni, nem? (pl. díjlovasnyeregben) Még soha nem láttam ilyet!

[link]



2013. márc. 16. 11:36
1 2
 1/11 Valletta ***** válasza:
32%

:D

Hát ez valami gusztustalan. Én úgy nézem, hogy a hátsó szíj lenyílik ha beakad a lovas lába, mert hát fő a biztonság - de akkor meg minek van hátsó szíj meg talp-alátámasztás? Hogy az üléssel mi történik annak hatására, hogy nem a talppárnák tartják a súlyt és nem tud lesüllyedni a sarok, hát azt elképzelni sem tudom.

2013. márc. 16. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
61%

úristen.. xdd

őő szerintem a lovas p*csáknak kényelem..:')

2013. márc. 16. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
64%
Itt maga az elv rossz. Kb arra készteti az embert, hogy a kengyelből álljon fel, ráadásul a 2 szíj miatt balesetveszélyes is. Gondolom ez is nyugatról jött (nem lepődnék meg ha amcsiból), ahol lassan kényelmi dolog lesz a lovaglás, idomítani minek, hisz ott vannak a spéci kínzó zablák, lovas tudás minek, lassan jönnek a tépőzáras nyergek + lovaglónacik, hogy le ne essél. Már van mágneses kengyel+cipő, hogy ne hagyhasd el kengyeled.... vicc
2013. márc. 16. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
:D jaja, én is erre gondoltam, hogy valamelyik "apuci kicsi lánya" kitalálta, hogy rossz, ha nem tartja valami a talpát teljes egészében... :D
2013. márc. 16. 13:00
 5/11 Valletta ***** válasza:
32%
Megnéztem a honlapjukat, azt mondják, ez a forradalmi újítás segíti a lovast egyensúlyban maradni. Véleményem szerint talán mozgássérülteknek segíthet, a többiek meg tanuljanak meg lovagolni.
2013. márc. 16. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Lehetséges, de akkor is... Szerintem nincsen nagyon senkinek röpke 60 ezer ft-ja, hogy ilyet vegyen, ami ráadásul még nem is biztos, hogy nincsen semmi hátulütője, nem? (onnan gondolom, hogy ennyibe kerül, mert egy sima, két oldalon gumis kengyelnek az ára volt 40 000.. :S)
2013. márc. 16. 13:12
 7/11 A kérdező kommentje:

Találtam egy képet arról, hogy elviekben hogyan működik:

[link]

2013. márc. 16. 13:14
 8/11 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem amit Valletta mondott, kicsit ironikusan, azt azért át lehet gondolni - fizikai vagy mentális sérülteknek szerintem nem rossz ez, esetleg célzottan terápiás lovakra... Bár minden másra meg egyetemes baromság.
2013. márc. 16. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Valletta ***** válasza:
43%

Nem ironizáltam! :)

Nem vagy gyógypedagógus, de el tudok képzelni olyan helyzetet, hogy esetleg a lovasnak szüksége lehet egy ilyen kengyelre. Már nagyon régen olvastam egy cikket egy olyan lovasról, aki deréktól lefelé lebénult, de azért valahogy hozzáerősítették a nyereghez és a speciálisan képzett lovával egész jól tudott lovagolni (pl. a dámanyeregben ülőknek is "hiányzik" az egyik oldali láb, pálcával helyettesítik).


Őt nem találtam meg, de ez a lovas is mellkastól lefelé béna. Azt írja: "A western stílushoz járó nagy kengyeleket a lovaglás kezdetekor segítőim odacsatolják a hevederhez, s lábam hátrafelé kicsúszását is egy szíj akadályozza meg." Bár ez nem olyan, mint a linkelt kengyel, de a talp alátámasztására neki is szüksége van.

2013. márc. 16. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, így már érthetőbb :)
2013. márc. 16. 21:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!