Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Hogy tetszik ez a módszer?

Hogy tetszik ez a módszer?

Figyelt kérdés

Kíváncsi vagyok a ti véleményetekre, mert én teljesen kezdő vagyok ilyen téren! ( Nekem nagyon tetszik! )

https://www.youtube.com/watch?v=iu2x2N3TSsE

https://www.youtube.com/watch?v=SBFxyxhlYgg



2013. márc. 16. 14:01
 1/9 anonim ***** válasza:
67%
Szép meg jó, de érteni kell hozzá és nem szabad túlzásokba vinni. E mellet nem szabad meg felejtkezni, minden lovaglás alapjáról a kiképzési skáláról. Mindegy hogy kötőfékkel vagy kantárral lovaglód ugyanúgy teljesíteni kell az elvárásokat. És ez az ő egészsége érdekében fontos.
2013. márc. 16. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Valletta ***** válasza:
31%

A második videó tetszik, nem nagyon találok benne semmi kivetnivalót.


Az elsőben elhangzik néhány butaság, sokszor ferde a ló és a féloldalazásnál rossz irányba van hajlítva. Nem értem miért kell úgy féloldalazást kérni a lótól, ha a lovas nemcsak hogy nem kéri hozzáértő segítségét a megtanulásához, hanem arra sem veszi a fáradtságot, hogy kinyisson egy könyvet vagy megnézzen három fotót az interneten, mert már abból rájönne, hogy rosszul csinálja.

2013. márc. 16. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Kérdező válaszára :

Szuper az egész úgy ahogy van. Az első videó gyönyörű és kifejező. Hozzá állás (lóhoz állás) kérdése,hogy ki mit gondol "butaságnak".


[link] :)

2013. márc. 16. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
29%
Szerintem sincs semmi féle kivetnivaló a videókban... De te biztosan jobban csinálsz kantár nélkül egy oldalazást/féloldalazást.
2013. márc. 16. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Valletta ***** válasza:
64%

Nem lovagolok kantár nélkül féloldalazást, mert semmi bajom nincs a kantárral és a lovaknak sincs. Csak azért elismerni valami hibásat, mert az illető bizonyos felszerelések nélkül hajtja azt végre, elég hibás logikára vall.


Ha a kutya laza pórázon szépen sétál a gazdája mellett, az jó, de ha leveszi a pórázt és a kutya elszalad, akkor ugyan miért kellene ezért a gazdáját megdicsérni? Hogy bátor volt és levette a pórázt?

2013. márc. 16. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
49%
A butaságos féloldalazáshoz: a videóban látott gyakorlat (pl 3:31-től) nem féloldalazás. Ha valaki nem "veszi a fáradtságot, hogy kinyisson egy könyvet vagy megnézzen három fotót az interneten" akkor nem is jön rá, hogy a látott gyakorlat egy combra való engedés. :) Senki sem állított olyat, hogy féloldalazást láthatunk a videóban, maximum az aki kellő szakmai hozzáértés híján van több patanyomon végzett feladatok terén ... :)
2013. márc. 16. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
ez így van.
2013. márc. 16. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Valletta ***** válasza:
28%

Nem a féloldalazás a butaság, hanem például az, hogy a lovas "rájött arra, hogy nyereg nélkül is egyre mélyül a kapcsolata" a lovával. Hát, ez egy nagyon fontos felismerés, még jó, hogy Pat Parellit megismerte a lovashölgy, mert különben lehet, hogy a nyereghez suttogott volna, nem a lovához!


Aki kellő szakmai hozzáértés híján van több patanyomon végzett feladatok terén az valószínűleg nem tudja, hogy a combra való engedésben az oldalirányú mozgás csekélyebb, mint a féloldalazásban. Mivel a féloldalazásban ez 45 fok, így a videóban látható mozgás akkor lenne combra való engedés, ha a lovas kevesebb, mint 45 fokban haladna oldalra. Mivel ezt jóval meghaladja, így joggal merül a fel a kérdés, hogy mit is látunk? Én féloldalazásnak tekintem az oldalra haladás mértékből kifolyólag (mert a mozgás iránya mégiscsak fontosabb, mint az állítottság mértéke, mikéntje) és hibás állítottságúnak tituláltam. Bocsánat! Most már tudom, hogy ez egy rossz combra való engedés! Köszönjük Melinda! Ezért már tényleg megérte billentyűzetet ragadnod. Hozzátenném, hogy ő legalább állítja a lovát és nem hajlítja, így nagyságrendekkel jobban hasonlít egy másik lovas szintén hibás kivitelezéséhez, amit szintén ma láttam.


Ui.: A "csak az szólhat hozzá aki jobban csinálja" a dedós "mert az én apukám az erősebb" versengéssel egyenlő. Sajnálattal közlöm, hogy ebből már kinőttem!

2013. márc. 17. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
A másik részen kifejtettem bővebben, de ide csak dióhéjban: Miért nem kérdezel? Miért kijelented, hogy bénák, nem olvasnak utána és pont? Fájna ha jót kéne mondani, vagy akár segítő szándékkal korrigálni? Megterhelő lett volna egy „lányok, nem tudom a 3:31-nél látható feladat mikéntjét, mert ez és ez a probléma merült fel bennem ezzel kapcsolatban” írás, és így mindenki tanul belőle? Nem ,valóban jobb egy homlokegyenest más gyakorlatot írni, ami biztos h rossz mert nem az, és így lehúzni a másikat. Remélem élsz az invitálással és találkozunk élőben, hogy megvitassuk érzelemmel teli gondolataid és dűlőre jussunk mit is tegyünk az oldalléptetés és capriole javítás során. ;) Üdvözlettel, Tászler Melinda
2013. márc. 17. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!