Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Az oké, hogyha a vágta tanulás...

Az oké, hogyha a vágta tanulását osztályban kezdem?

Figyelt kérdés
Remek, és megbízható lovardába járok. Néhányan azt mondták, hogy a vágta tanulását azonban nem így kéne elkezdeni. Szerintetek? (vitát nem akarok)

2013. márc. 16. 21:41
 1/8 anonim ***** válasza:
60%

Én futószáron tanultam, voltizs hevederrel.

Mondjuk a lótól is függ, ha olyan a ló, hogy ha beteszik a másik ló mögé elmegy minden utasítás nélkül, akkor szerintem oké.

2013. márc. 16. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
75%
Én voltizsban vágtáztam futószáron először viszont nyregben már egyedül kezdtem tanulni igazaból a lovsk nagyon jók annyit mondtsm egyszer a lónak hogy álk mondjuk inkáb kialtás volt mert megijedtem es elkezdett ügetni okos ló módjára!:) hova jársz lovagolni?:)
2013. márc. 16. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
75%
Én úgy tanultam vágtázni, hogy felraktak egyszer futószárra, és ott vágtáztam, délután már szabadon. (Lovastáborban voltam.) Persze teljesen automata lovon, aki az oktató hangjára ugrott be és állt meg. De szerintem ez így nem volt a legjobb, sok nehézség árán tanultam meg normálisan vágtázni, vagy beugratni a lovat vágtába (amikor már nem automata lovon voltam.) Mindenképpen jobb először futószáron, mert így először nem kell egyszerre 10 dologra figyelned, csak az ülésedre, az oktató pedig tud korrigálni. Számtalanszor előfordult velem, hogy jó sokat szenvedtem a beugratással, és mivel kb. 2 percig csak a nagyon elsietett ügetést sikerült elérnem, amikor a ló végre beugrott vágtába, én bokáig csúszott kengyellel, előredőlve, a biztonságérzet minden hiányával robogtam a lovon. Persze így is megtanultam lovagolni, és van egy biztos ülésem, de talán kevesebb szenvedés árán is lehetne. Szóval igazából nem hiszem, hogy túl előnyös így kezdeni a vágtát. Szerintem ha van rá lehetőséged, válts lovardát. Csak mert ahol így tanítanak, ott szerintem más sem biztos, hogy teljesen rendben van. Persze ezt így kezdő fejjel nem valószínű, hogy látod, amikor kezdő voltam, én is nagyon romantikus képet tápláltam a lovardámról, aztán egy idő után kezdett feltűnni, hogy kb. jobban értek a lovakhoz, mint az "edzőm", és a lovak kegyetlenül túl vannak dolgoztatva, és szarul vannak tartva. És nem egy ilyen vidéki parasztbá' lovardájáról van szó, budapest közeli, mondhatni puccos, és vannak olyan itteni lovasok, akik országosan elismertek. Én meg hányok az egésztől, mert szimplán undortó az egész hely. Csak a pénzért elég sok mindenre képes az ember.
2013. márc. 16. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Valletta ***** válasza:
60%
Én nem tanítanám osztályban, de hát mit van mit tenni, nem te leszel az egyetlen, aki nem futószáron tanulja (az oka többnyire nem szakmai, hanem anyagi megfontolás).
2013. márc. 16. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
60%
Én is osztályban tanultam. Nem volt vele gond, automata lovon.
2013. márc. 16. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Futószáron jobb, mert osztályban megtanulsz rajtamaradni a lovon, futószáron meg, ha csak rád figyelnek, megtanulhatod kiülni is a vágtát, méghozzá helyesen, ami Neked és a lovadnak is kényelmesebb, ráadásul a továbblépéshez elengedhetetlen (és nem, nem csak a sportokhoz, hobbinál se megengedhető, hogy a lovas szétk.ja a lova hátát, márt őt a ló így meg úgy tanította).

Egyik ismerősöm halál büszke volt magára, hogy őt a ló tanította mindenre terepen, és ő atombiztos lovas, nála jobbat soha nem találni. Egyszer jött be velem rendes lovardába, edző meglátta, és kb. 2 perc után futószárra tette... Ő meg persze azóta nem jár lovardába, csak rötyögni saját lóval terepre, mert őt ne akarja már áltudományos hülyeségek alapján kioktatni senki, a lónál jobb tanár nincs (és tényleg, csak vannak bizonyos dolgok azért, amiket figyelembe kéne venni)...


Amíg nem tudsz stabilan közlekedni mindhárom jármódban, az lenne a legjobb, ha eleve csak egyéni edzésekre járnál, szerintem.

2013. márc. 16. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem oké. Ahhoz, hogy úgy tanuld meg a vágtát, hogy az neked és a lónak is rendben legyen, csakis és kizárólag voltizsheveder a megfelelő.

Egyébként nem is értem, hogy vállalhat felelősséget bármilyen lovarda vagy oktató a lovasaiért, ha az alapokat nem képes megtanítani!! Soha nem engednék el osztályban egy lovast, aki még nem ül biztonsággal vágtában. Mi van, ha megugrik alatta a ló? Nem csak saját magát, hanem a többi lovast is veszélybe sodorhatja! Arról meg végképp megvan a véleményem, hogy mit csinál szegény lóval az a kezdő, aki bármennyire is nem szeretné, a szárakat fogja kapaszkodásra használni élete első vágtájánál! Továbbmegyek: innen is ered a sok elrontott, félrelovagolt iskolaló, amelyeken aztán már senki nem fog tisztességgel megtanulni lovagolni. Mert nézzük csak meg, hogy fog kinézni az a bizonyos vágta, úgy először, osztályban? Nos, beugratásról ugye nem is beszélhetünk, ezt nem tudhatja a lovas, hisz még soha nem vágtázott. Ebből kifolyólag a., a ló a másik után beugrik b., bele lesz zavarva a vágtába, de addig is a szerencsétlen lovas össze-vissza pattog és rázkódik majd a hátán, hogy aztán vágtába beugorva eszement módon kapaszkodjon a szárakba és huppogjon a nyeregben. Szuper. Ezt nevezem lovasoktatásnak!! Ez aztán egészen biztosan a ló és a lovas hasznára válik majd!

Kedves kérdező, te nem egy remek és megbízható lovardába jársz, hanem kóklerek közé, ahová nem szabadna épelméjű embernek betennie a lábát. :-(

2013. márc. 17. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Az eddigi edzéseken azonban, mikor a többiek vágtáztak (nekem azt mondták, hogy pár alkalomig még biztos ne), akkor is nagy figyelemmel kisérték őket, meg mindig mindenre figyelnek, stb. Nem értem azonban ezt, mert az oktatók alaposak, és tényleg megfontoltak. Bár lehet, hogy így automata lovon tűrhető lesz, de a tényleges vágtát futószáron fogom megtanulni. Nem tudom.

Ja, és a 7 vezér lovastanyába járok, Fóton. :)

2013. márc. 17. 12:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!