Kezdőoldal » Állatok » Lovak » Ezt miért csinálják? (videó)

Ezt miért csinálják? (videó)

Figyelt kérdés

Miért ráncigálják a lónak a futószárat?? Csak kíváncsiságból kérdezem :)


http://www.youtube.com/watch?NR=1&v=xIjDkqkNXFw&feature=ends..



2013. márc. 17. 15:07
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Na ezért nem tartom sokra ezt a Parelli-cirkuszt. .-.
2013. márc. 17. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

a hullámzásal lépteti hátra a lovat szerintem,ha nem figyel rá megrángatja,először azt hittem futószárazni akarja...... (a ló nem lát a balszemére )

a többi véleményt megtartanám magamnak...

csajszikám honlapja:www.robinbaileyhorsemanship.com

2013. márc. 17. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
2-es vagyok azért a másik videó is "megérne egy misét".....
2013. márc. 17. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
64%
Nagyon jó kérdés, ez pontosan az ellente, amit egy rendes idomár csinál. Az emberek mozdulatai agrasszívak, megrémítik a lovat, szétrángatják a fejét és ami rosszabb, láthatóan nem érti az állat miről van szó (de én se), jutalmazás sehol, parancs az állatnak sehol. Egyszerűen nem tudok célt felfedezni benne, ránézésre ezt inkább mondanám állatkínzásnak, mint idomításnak.
2013. márc. 17. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 Valletta ***** válasza:
Így akarják hátraléptetni. A fokozatosság sok esetben kérdéses és szerintem indokolatlanul durva, ahogy szó szerint elveri a lovat magától. Hogy csak azért nem lehet a lovat száron, kézen, számára érthető módon képezni, hátra-oldalra léptetni, mert nekik a futószáras munka a módszerük, azt nem tudom elfogadni. Kövezzetek meg, de ha ezt az én lovammal csinálná, az én lovam fejébe rántana bele izomból, az én lovamat vágná fejbe minden figyelmeztetés nélkül, én arcul csapnám ezt a nőt, még akkor is, ha Linda Parellinek hívják.
2013. márc. 17. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) és igen, elég durván csinálják, a ló azt sem fogja hagyni majd hogy a fejéhez nyúljanak ..:(
2013. márc. 17. 19:08
 7/18 anonim ***** válasza:

Teljesen egyetértek Vallettával, nem értem mi ennek a célja?! Most komolyan :") Valaki igazán elmagyarázhatná xD

~1. voltam

2013. márc. 17. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
mármint annyit felfogtam h hátra akarják léptetni... De mégis... Ez akkora marhaság ._.
2013. márc. 17. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
0%

Attól meg h vannak hülyék, nem a parellivel van a gond.... Nagyon sok jó természetes lokikebzo van, olyanok akik elott le emelem a kalapom annak ellenére is h én nem vagyok parellis. Minden szakágban, sportban vannak hülyék... Nézzetek csak meg egy B0-os melegítő pályát:D nem kommentálom inkább!!

De ennek ellenére ott sem a díjugratassal van baj, hanem a tudás hiánya okoz problémát vagy csak simán az agreszivitas.

2013. márc. 18. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 Valletta ***** válasza:
0%
Utolsó: a videón látható szőke hölgy Linda Parelli, Pat Parelli felesége és a felvétel a hivatalos DVD-jükön szerepel. Szerintük ezt ÍGY kell csinálni! Ez nem holmi hülye tréner, aki elferdíti a módszerüket, hanem ez egy eredeti forrás, amit azért készített a Parelli páros, hogy olyan lovasok, akik az ő módszerüket kívánják használni, tanulhassanak belőle.
2013. márc. 18. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!